1. Anasayfa
 2. Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu Kafesi Nasıl Olmalıdır? – Muhabbet Kuşu Kafesi Fiyatları

Muhabbet Kuşu Kafesi Nasıl Olmalıdır? – Muhabbet Kuşu Kafesi Fiyatları
0

muhabbet kuşu denildiğinde ilk akla gelen durum onların bir gökkuşağını çağrıştıran rengârenk görüntüleridir. Bunun yanı sıra muhabbet kuşu kafesleri de son aşama ilgi görür. muhabbet kuşu kafesi satılık arayışında bulunanlar için değişik model ve temalı birçok model vardır. Ahşap, plastik boyalı, metal, altın ve gümüş rengi muhabbet kuşu kafesleri görkemli bir görseli ortaya çıkarır.

Evlerinde muhabbet kuşu besleyenler için tasarlanan kafes modelleri değişik olurken, muhabbet kuşu üreticilerinin üretim kafesi oldukca daha değişik olur. Evlerdeki kafeslerin ölçüleri daha küçük boyutlu ve iç takıları daha azdır. Yalnız muhabbet kuşu yetiştiriciliği icra eden kişilerin kullanmış oldukları kafesler oldukca daha farklıdır.

muhabbet kuşu Kafesi Fiyatları

muhabbet kuşu beslemek isteyenlerin sormuş oldukları muhabbet kuşu kafesi tutarları ne kadar sorusunun yanıtı için ise kafesin özelliklerine gore değişeceği cevabıdır. Her kafesin değişik özellikleri vardır. Duvara asılan, tezgâh yada masa üstü, muhabbet kuşu üretim kafesi, jumbo boy kafesler şeklinde kafesler muhabbet kuşu sayısına gore de değişim gösterir. Ahşap, metal, plastik telli, jumbo, altın ve gümüş rengi muhabbet kuşu kafeslerinin üretimleri yapılıyor. Kuş sayısına gore kafes almak gerekirken, süslü ve lüks muhabbet kuşu kafeslerine de rağbet büyük oluyor.

Değişik görsele haiz olan muhabbet kuşu kafesleri evlere de eşi olmayan bir görünüm ekliyor. muhabbet kuşu yetiştiriciliği, üretimi ve satışı yapanlar ise üretim kafesi ya da salma kafes kullanıyor. Bu kafesler diğeri kafeslerden daha büyük boyutlu ve hatta çift kattan oluşan da olabiliyor. Bu kafeslerin tutarları ise daha yüksek fiyatlı oluyor. En makul fiyatlı muhabbet kuşu üretim ve yetiştirme kafesinin fiyatı 150₺ civarında olurken oldukca daha yüksek fiyatlı olan ve lüks olan muhabbet kuşu üretim kafesleri de bulunuyor.

muhabbet kuşu Üretim Kafesi

Muhabbet kuşları vatanımızda en oldukca tercih edilen ev hayvanlarıdır. Bu durumun aslolan sebebi ise hem daha azca maliyetli hem de bakımının kolay olmasıdır. muhabbet kuşu üretim kafesi ise kuş üretiminin karşılanması amacıyla meydana getirilen ve kuşları çiftleştirme amacı taşıyan kafeslerdir. Bundan dolayı bu kafeslerin içinde yuvalık, folluk şeklinde birçok obje bulunması gerekir.

Muhabbet kuşları bu kafesler içinde toplu olarak yaşayabilirler. Yalnız bu kuşların çiftleşme dönemleri sonrasında oluşan yumurtlama durumu esnasında dişi muhabbet kuşunun insanın yanından ayrılması gerekir. Çiftleşme döneminden sonrasında oldukca anlaşamayan adam ve dişi muhabbet kuşları, kafes içinde yuvalık vesilesiyle birbirlerinden ayrılırlar. muhabbet kuşu üretim kafeslerinin değişik boyutlu ve değişik üründen yapılmış olan modelleri bulunur.

muhabbet kuşu Üretim Kafesleri Fiyatları

muhabbet kuşu üretim kafesleri tutarları kafesin ölçü ve özelliklerine gore değişim gösterir. Şu an için en uygun fiyatlı üretim kafesleri 150 lira civarındadır. Bu kafesler büyük boyutlu olup oldukca sayıda muhabbet kuşunun sığabileceği boyuttadır. Pirinç, altın rengi, gümüş rengi ve salma şeklinde birçok muhabbet kuşu kafesi vardır. Büyük boyutlu bir muhabbet kuşu yuvalıklı model ile diğeri modellerin tutarları farklılık gösterir.

Salma kafesler kimi vakit iki kattan oluşan da olabilir. Bu kafesler kuşlar için hareket kısıdına sebep olmaz. Kolay bir halde gelişimleri için özenle tasarlanmıştır. Yavruların alınması ve tekrardan yetiştirilmesi mantığı taşır. Adam ve dişi muhabbet kuşlarının bu kafeste birbirlerini seçmeleri amaçlanır. Salma kafeslerde iki kattan oluşan olan seçenekler de kullanılabilir. Kuşlar bu kafesler içinde daha canlı ve enerji dolu olacaktır. Eş seçimini de daha süratli hale getiren salma çift kattan oluşan kafeslerin tutarları daha yüksektir.

Salma muhabbet kuşu Kafesi

muhabbet kuşu üretim ve yetiştiricilerinin kullanmış oldukları bu kafesler, kuşlar için daha naturel bir alan yaratır. Kuşlar bu kafes içinde daha iyi uçacak ve yetişecektir. Kuşların gelişim ve evrimleri bu kafeslerde daha rahat sağlanır. Salma muhabbet kuşu kafesi diğeri kafeslere gore daha geniş ve uzundur. Bu kafeslerin iki kattan oluşan olanları da bulunur.

Salma muhabbet kuşu kafeslerinin içinde oldukca sayıda aksesuar vardır. Kuşlarım yemlik, suluk, gaga taşı, yuvalık, folluk, teleklik ve banyoluk şeklinde tüm eşyaları salma kafesler içinde bulunur. Böylelikle muhabbet kuşları daha süratli uçacak, hareket edecek, eş seçecek, çiftleşecek ve yavrulayacaktır. Yavruların yetiştirilmesi de bu kafeste daha süratli ve kolay olacaktır.

muhabbet kuşu Salma Kafes

muhabbet kuşu besleyenler için orta boy bir kafes satın almak kafi olurken muhabbet kuşu üretimi ve satışı yapanların muhabbet kuşu salma kafes gereksinimleri vardır. Salma kafesler büyük boyutlu ve hatta iki kattan oluşan olabilen kafeslerdir. Kuş üretimi yapanlar bu kafesleri kullanır. Kuş satış noktalarında da bu kafesleri görmek mümkündür.

Dış kısmı oldukca mütevazı olan bu kafeslerin içinde ise kuşların derhal ergenleşmesi ve yetişmesi için lüzumlu olan tüm objelere yer verilmiştir. Muhabbet kuşları salma kafesler içinde oldukca daha süratli hareket eder ve sıkılmaz. Bununla birlikte yuvalıkları ve banyolukları bu kafes içinde bulunabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir