1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

Kuş İsim Önerileri ve En Güzel Kuş İsimleri

Kuş İsim Önerileri ve En Güzel Kuş İsimleri
0

Yeni bir evcil kuş sahiplendiğinizde ilk yapmayı düşündüğünüz şeylerden birisi ona bir isim bulmaktır. Kuşunuza onun özelliklerini yansıtan, güzel bir isim bulmanız ilerde onunla kuracağınız kontakt içinde oldukça önemlidir. Vatanımızda evlerde en oldukca beslenen kafes kuşlarından olan muhabbet kuşu, kanarya, aden papağanı, sultan papağanı, hint bülbülü, ispinoz şeklinde kuşlar için sizlere isim önerilerinde bulunacağız. Tüm kafes kuşları için bilhassa yeni bir kuş sahiplenen kişiler için bu durumun doğrusu kuşa bir isim belirlemenin ne kadar heyecanlı bulunduğunu biliyoruz. Bundan dolayı bu süreçte kararsızlıklar daima olabiliyor. Yeni bir kuş sahiplenen birisinin kuşuna isim ararken kararsızlığını tamamen düzgüsel karşılıyoruz. Doğal olarak ki bir kuşa isim vermek daha doğrusu kuşun adını seçmek tamamen sahibinin inisiyatifindedir. Fakat biz siz değerli ziyaretçilerimizin işini kolaylaştırmak, sizlere düşünce vermesini sağlamak ve güzel önerilerde bulunmak için destek olmaya çalışacağız.

Kuşunuza isim verirken bununla beraber dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bazı hususlarda vardır. Kuşunuzun türü bu kapsamda önemlidir. Papağan sınıfında yer edinen muhabbet kuşu ve öteki papağan türlerinin sesleri öykünmek etme kabiliyetleri gelişmiştir. Bundan dolayı bu tür kuşlara isim verirken bununla beraber kuşunuzun kolaylıkla öğrenebileceği bir isim olması mantıklı olacaktır. Bununla beraber kuşunuzun tüy rengi de mühim bir kriterdir. Türü ile beraber tüy rengi de isim seçiminde sizlere yarar elde edecektir. Bilhassa muhabbet kuşu sahipleri “Renklerine Gore Muhabbet Kuşu İsim Önerileri” mevzusundan daha çok tavsiye alabilirler. Gene kuşun cinsiyeti, yaşı, boyutu yada karakteristik bazı özellikleri isim seçerken sizlere destek olacak hususlardan birisidir.

Muhabbet Kuşu İsim Önerileri

Vatanımızda evlerde en oldukca beslenen kuş türlerinin başlangıcında muhabbet kuşu gelmektedir. Anavatanı Avustralya olan muhabbet kuşları papağanlar sınıfında yer almıştır. Organik yaşam ortamlarında ana renkleri yeşil ve sarıdır. Bununla beraber birçok melezleme yapılmış, günümüzde muhabbet kuşlarını birçok değişik renk ve özellikte görebilirsiniz. Bununla beraber muhabbet kuşları konuşma kabiliyetleri ile tanınırlar. Eğer iyi bir eğitim verilirse yüzlerce kelimeyi bile öğrenme kabiliyetleri vardır. Muhabbet kuşu ve papağanlar oldukça garip ve çekici canlılardır. Bu canlılar ile ilgili olarak “Papağanlar” kategorimizde birçok data vermekteyiz. Muhabbet kuşları için isim önerilerine yine geçecek olursak isim seçerken bilhassa sessiz harf olarak B, C, S, K harfleri içeren adları seçmeniz kuşunuzun adını öğrenmesi için büyük avantaj olacaktır.

Boncuk Paşa Bulut
Maviş Limon Oğluş
Pamuk Kahve Aşkım
Bıdık Cicikuş Talihli
Lokum Dipsy Nazar
Yeşilim Kral Bobo
Güzelim Viski Çimen
Gök Fıstık Yeşim
Güneş Balım Coco
Yürekli Şeker Tarçın
Muhabbet Kuşu İsim Önerileri

Aden Papağanı İsim Önerileri

Aden papağanı vatanımızda bununla beraber aşk kuşu adı ile de bilinmektedir. Bu kuşun anavatanı Afrika’dır. Aden papağanları doğrusu agapornis ailesinde 9 alt türde kuş yer almıştır. Muhabbet kuşu şeklinde ufak papağanlar sınıfında yer alır. Sarı yakalı, fischer, şeftali yüzlü, gri başlı şeklinde türleri bulunmaktadır. Konuşma kabiliyetlerine baktığımızda bu anlamda öteki papağan türlerine nazaran oldukca geride bırakılırlar. Yalnız iyi bir eğitim ile sınırı olan sayıda doğrusu birkaç kelime öğrenebilirler. Vatanımızda nispeten yaygın sayılan bu papağan türüne isim verirken aşağıdaki önerilerimizin sizlere destek olacağını düşünüyoruz.

Aşkım Lokum Gökkuşağı
Sarı saçlı Fıstık Kızılcık
Yeşilim Elma Bonibon
Rüya Şimarık Aden
Yaramaz Pastel Cicikuş
Kral Eflatun Biricik
Böcük Aşkısı Renkli
Viski Oğluş Lila
Kamer Pasta Sütlaç
Haylaz Badem Alev
Aden Papağanı İsim Önerileri

Sultan Papağanı İsim Önerileri

Bu kuş türü cacatuidae doğrusu kakadugiller familyasında yer almıştır. Ağırlıklı olarak gri, beyaz ve sarı renklerine ve bu renklerin çeşitli şekillerde kombinasyonlarına haizdir. Bu kuş türünün normal grey, lutino, pearl ve pied olmak suretiyle başlıca 4 mutasyonu vardır. Konuşma kabiliyetleri olsa da, öteki birçok papağan türüne nazaran oldukça zayıftır, birkaç kelime ile sınırı olan şekilde öğrenebilirler. Orta büyüklük ile ufak papağan türleri içinde yer edinen bir boyuta haizdir. Averaj yaşam süreleri ise 15-25 yıl kadardır. Vatanımızda gene yaygın olan bir papağan türüdür. Ülkemizdeki en yaygın 3 papağan türünden birisi olduğundan çoğunlukla karşılaşmamız mümkündür. Yeni bir sultan papağanı sahiplendiğinizde onun için isim arayışına girdiyseniz sizlere birkaç öneride bulunabiliriz.

Sultan Bulut Albino
Duman Tepeli Kuvars
Lekeli Yaramaz Kömür
Pırlanta Lokum Kızım
Süper Çelik Gümüş
Karabiber Safir Şimşek
Sarı saçlı Pamuk Oğluş
Baharat Vernik Mutlu
Bitkin Jelibon Balçık
Acayip Fuşya Ballım
Sultan Papağanı İsim Önerileri

Kanarya İsim Önerileri

Vatanımızda en yaygın olan evcil kuş türlerinden birisidir. Kanaryalar fringillidae doğrusu ispinozgiller familyasının üyeleridir. Her ne kadar evcil kuş türlerinden birisi olsa da, insanoğlu ile ilişkileri bir muhabbet kuşu yada papağanlardaki kadar iyi değildir. Daha doğrusu onlar kadar içtenlik kuramazlar. Bilhassa güzel sesleri ve ötüşleri ile bilinir. Tüm dünyada meydana getirilen melezlemeler sonucunda Yorkshire, Norwich, Parizyen, Malinua, Gloster, Timbrado, Japon Hoso şeklinde birçok değişik özelliğe haiz birçok alt tür elde edilmiştir. Tüm dünyada kanaryalar ile ilgili oldukça çok yarışma düzenlenmektedir. Kanaryalara isim konulurken bir ihtimal bir muhabbet kuşu yada papağan kadar heyecanlı olamayabiliriz fakat kanarya severler için bunun apayrı bir heyecanı bulunduğunu söylemek mümkündür. Kanaryalara koyabileceğiniz bazı isim önerilerinde bulunacağız.

Süslü Karamel Portakal
Hovarda Mercan Sarı saçlı
Limon Nazlı Papatya
Fener Güzelim Miki
Bal Bahar Reis
Sürmeli Kekik Balkız
Mevsim Cankuş Bulut
Kızıl Tepeli Şirin
Mischa Tabiat Deniz
Katmer Saroz Orman
Kanarya İsim Önerileri

Kuş İsim Önerileri

Vatanımızda başlıca beslenen kuş türleri olan muhabbet kuşu, aden papağanı, sultan papağanı ve kanaryalar için isim önerilerini sizler için verdik. Bunun haricinde öteki kuş türleri içinde genel olarak bir isim sıralaması hazırladık. İspinoz, saka, finch, kakadu, afrika gri papağanı, macaw papağanı, senegal papağanı, hindistan papağanı, pakistan papağanı, hint bülbülü, amazon papağanı şeklinde öteki kuş türleri içinde örnek bazı isim önerilerini aşağıda görebilirsiniz.

Lokum Miço Bıdık
Mavilim Casper Armağan
Küçük Acayip Aşkım
Yakut Sevecen Kızım
Gırgır Nohut Oğluş
Havlu Fıstık Kuzucuk
Yaramaz Limon Rüzgar
Yürekli Topik Tatlı
Kaptan Maydanoz Safir
Viski Balçık Yeşim
Fırıldak Poly Tabiat
Kaçak Sütlaç Kahve
Bulut Biber Latte
Yıldız Güzel Zeytin
Tarçın Şakir Deniz
Mocha Çimen Yoyo
Bonibon Cips İpek
Paşa Nazar Jole
Alev Yiğit Seyyah
Tombik Latife Havuç

Sizlerde haiz olduğunuz kuşların isimlerini yada yeni bir kuş sahiplenenler için isim önerilerinizi ya da kuşunuza koyduğunuz ismin öyküsünü aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 2
  _rendim
  İğrendim
 • 1
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 3
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir