1. Anasayfa
 2. Muhabbet Kuşu
Trendlerdeki Yazı

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur?


0

Muhabbet kuşları, duydukları sesleri ve çevresinde olan biten her hareketi yansılamak etme kabiliyetine haizdir. Sadece bu özellik erkeklerde daha belirgindir. Dişi muhabbet kuşları bir düzine kelime ezberleyebilirken, erkeklerde ise bu sayı 100’ün üzerindedir.

muhabbet kuşu konuşturma

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur?

Konuşmasını istediğiniz muhabbet kuşunun ilk şartının adam olması icap ettiğini belirttikten sonrasında gelelim öteki mühim kriterlere.

Muhabbet kuşu yavruları yumurtadan çıktıktan ortalama 1 ay sonrasında yeme düşerler. Kısaca kendi başlarına yem yiyebilecek büyüklüğe erişirler. Bu yaşta alınan bir muhabbet kuşu eğitime pozitif yanıt verecektir.

Yavru adam muhabbet kuşunuzu aldıktan sonrasında kafesini konumlandıracağınız yerin pencere ve camlardan uzak olmasına dikkat edin. Öteki kuşların sesini duyması size olan ilgisini azaltacaktır. Buradan da anlaşılacağı benzer biçimde kafeste başka bir dişi kuş yada ayna kesinlikle bulunmamalıdır.

Kuşunuzun kafesinin yerini de belirledikten sonrasında ortalama yedi gün bulunmuş olduğu yeni ortama alışması için ona vakit tanıyın. Kuşunuzu konuşturma eğitimine başlamadan ilkin size alışması, güvenmesi ve ele gelmesi gerekmektedir. Muhabbet kuşunun evcilleştirilmesi ile alakalı yazımı okuyabilirsiniz.

Muhabbet kuşunuzun söylemesini istediğiniz kelimenin tek yada iki heceden fazla olmaması ezberlemesini kolaylaştıracaktır. Ek olarak içinde p,ç,t,k,ş harfleri olan kelimeleri oldukça daha rahat söyleniş edebilmektedirler.

Kuşunuzun dinlenmeye çekilmiş olduğu loş bir ışığın aydınlattığı akşam vakitlerinde kafese yaklaşarak ürkütmeden sessiz bir şekilde kelimeyi tekrarlayın. Bir yada iki kelimeyle başlayıp birkaç gün sonrasında öğrenebileceği daha uzun cümleleri yeniden etmeye başlayın. Tüm eğitim süresince dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en mühim mevzu sabır ve ilgidir. Unutmayınız ki kuşunuzla ne kadar oldukça ilgilenirseniz o denli süratli konuşmaya başlayacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir