1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

Arkadaş Canlısı Kuş Türleri Hangileri?

Arkadaş Canlısı Kuş Türleri Hangileri?
0

Arkadaş canlısı kuş türleri, yeni bir kuş sahiplenmek isteyenlerin merak etmiş olduğu bir mevzu. Bilhassa ilk kere kuş sahiplenecekler için en iyi evcil kuş; dost canlısı, nazik ve sosyalleşmeyi seven cinslerdir. Çekingen ya da agresif olma eğilimindeki bir kuştan ziyade, naturel olarak dost canlısı bir mizaca haiz olan bir kuşla bağ oluşturmak ve ihtiyaç duyulan bakımı ona sunmak fazlaca daha kolay olacaktır.

Arkadaş Canlısı Kuş Türleri

Arkadaş Canlısı Kuş Türleri

Tüm kuşlara hususi bir evcil hayvan olarak davranılması gerekse de, girişken ve nazik tavırları ile malum bir kuş cinsel seçmek, saldırganlık ve ısırma riskini minimuma düşürecektir. Arkadaş canlısı kuş türleri ise aşağıdaki benzer biçimde sıralanabilir:

1. Muhabbet Kuşu

Dünya genelinde popülariteye haiz olan muhabbet kuşları en iyi evcil kuşlardan biridir. Muntazam bir halde evcilleştirildiğinde ve bakıldığında, bu kuşlar muhteşem derecede dost canlısı ve sevecen olabilir. Muhabbet kuşları, ufak olmalarının ve oldukça azca bakım gerektirmelerinin yanı sıra, eğitime açık olmalarıyla da bir adım öne çıkarlar. Birçok keyifli kuş numarası yapmayı öğrenebilirler. Muhabbet kuşları, kuş sahibi olmaya yeni başlayanlar için uygun bir seçimdir. Kaliteli muhabbet kuşu yemi ile beslenmesi ehemmiyet arz eder.

2. Sultan Papağanı

Arkadaş canlısı kuş türleri içinde bir diğeri de Sultan Papağanı. Dost canlısı ve sevecen bir evcil kuş isteyen hepimiz için mükemmel bir seçimdir. Avustralya’dan gelen bu kuşlar, yavru iken elle beslendiklerinde ve pozitif ortamlarda büyüdüklerinde muhteşem evcil hayvanlar olurlar. Sultan papağanları normalde konuşmayı öğrenmeseler de son aşama zekidirler.

3. Kakadu Papağanı

Dost canlısı ve sevecen büyük bir evcil kuşu tercih ediyorsanız, bir Kakadu en uygun seçim olacaktır. Bu güzel kuşlar, sahipleri ile fazlaca kuvvetli bir bağ kurarlar ve mümkün olduğunca yoğun şekilde onlarla birlikte vakit geçirmeyi tercih ederler. Kuşunuzla sosyalleşmek için bol miktarda zamanınızın olması zorunludur. Kakadular yeterince ilgi görmezlerse depresyona girebilirler ve tüy yolmaya eğilimli hale gelirler.

4. Sümbül ABD Papağanı

Arkadaş canlısı kuş türleri Sümbül ABD Papağanı ile devam ediyor. Bu kuşlar, tüm papağanların en büyüğüdür. Girişken ve dost canlısı kuşlar olarak, sahipleriyle oynayarak vakit geçirmeye bayılırlar. Boyutları sebebiyle, bir çok insan için bu kuşlara uygun yaşam alanı sağlamak zor olabilir. Sadece gereksinimlerini karşılayabilenler, tüylü dostlarıyla inanılmaz bir ilişki ile ödüllendiriliyor. Bu kuşlar için geniş bir papağan kafesi şarttır.

6. Güvercin

Güvercini derhal dost canlısı bir kuş olarak düşünmeyebilirsiniz, sadece evcilleştirilmiş, elle beslenen güvercinlerin son aşama tatlı ve nazik oldukları bilinmektedir. Bu kuşlar nadiren ısırırlar ve sınırı olan kuş deneyimine haiz insanoğlu bile çoğu zaman güvercinleri eğitmeyi ve onlarla bağ oluşturmayı kolay bulurlar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir