1. Anasayfa
 2. Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu Oyuncakları – Muhabbet Kuşu Oyun Parkı

Muhabbet Kuşu Oyuncakları – Muhabbet Kuşu Oyun Parkı
0

Muhabbet kuşları en sempatik ev hayvanları içinde bulunur. Oldukça samimi ve sıcak canlılardır. Ses tonları, manalı bakışları, güzel suratları ve kanat çırpmalarıyla bizleri kendilerine fanatik bırakır. Yalnız onlar bizi sevimlilikleri ile eğlendirirken onların da kafes içinde güzel zamanlar geçirmeleri gerekir. Bu güzel zamanları geçirmeleri için muhabbet kuşu oyuncakları tasarlanmıştır. Bu oyuncaklar muhabbet kuşlarının kafes içinde canlarının sıkılmasını da engelleyecektir.

Sürekli yiyecek yeme yada su içmekle süre geçiremeyen muhabbet kuşlarının rengârenk oyuncakları bulunur. Bu oyuncaklar içinde en sevdikleri oyuncakları salıncak ve aynadır. Kuşlar aynalarına bakmaktan ve kendilerini görmeye çalışmaktan fazlaca hoşlanırlar. Böylelikle sinirli olmaktan ve agresif davranmaktan da kurtulabilirler. Muhabbet kuşlarının sıkılmadan zaman geçirmesini elde eden bu oyuncaklar kuşların da daha neşeli, etken, canlı ve sempatik olmalarını sağlıyor. Bu görkemli sesli canlılar bu oyuncaklarla fazlaca daha neşeli ve etken sesler çıkarıyor.

muhabbet kuşu Oyuncak

Muhabbet kuşlarını en fazlaca eğlendiren oyuncakları aynalarıdır. Bir muhabbet kuşu saatler süresince ayna karşısında zaman geçirmeye bayılırlar. muhabbet kuşu oyuncak seçiminde önceliğiniz ayna olmalıdır. Ayna karşısında kendileri ile konuşmak, cıvıldamak ve değişik değişik sesler çıkarmak, kafalarını bir sağa bir sola sallamak ve başlarını öne eğerek kendilerini görmeye çalışmak en fazlaca yaptıkları iştir. Zil oyuncağı da kuşların oynamaktan keyif aldıkları oyuncaklarıdır. Muhabbet kuşları neşeli canlılardır. Bu neşeleri sesleri vasıtasıyla bizlere de geçmektedir. Bundan dolayı onların fazlaca sevilmesi onların da bizlere cevap vermelerini elde edecektir.

Aynalarına bakmaktan ve değişik sesler çıkarmaktan fazlaca hoşlanırlar. Bu durum onların bir nevi kendini beğenmişliklerinin göstergesidir. Vatanımızda muhabbet kuşları kafesleri süslü püslüdür. Kuşların güzel zamanlar geçirmesini elde eden ise kafeslerin içindeki oyuncaklarıdır. Ayna, salıncak ve zilleri onları mutlu etmek için yeterlidir. Muhabbet kuşlarının kafes içinde can sıkıntısı yaşamasını engellemiş olan bu oyuncaklar, fazlaca fazla fiyata haiz olmamasıyla da tamamımız tarafınca satın alınabiliyor. Güzel ve keyifli zaman geçiren kuşlar böylelikle yiyecek yerken, su içerken ve uyurken daha sakin olabiliyor.

muhabbet kuşu Oyun Parkı

Muhabbet kuşlarımızın olmaması evde fazlaca büyük sessizlik yaratır. Bu durum evin neşesinin de olmaması gerekir. Muhabbet kuşları iyi mi bizim oyuncağımız gibiyse muhabbet kuşlarının da değişik oyuncaklara gereksinimleri vardır. muhabbet kuşu oyun parkı ise son zamanlarda muhabbet kuşu kafesleri içini donatılması için kullanılıyor. Kuşlar bu parklar içinde diledikleri oyuncakla oynarken luk içinde sesler çıkarıyor. Kuşlar bu parkların içinde oynarken fazlaca daha etken ve canlı oluyor.

O oyuncaktan o oyuncağa atlayan kuşlar ortaya fazlaca sıcak ve samimi görüntüler çıkarıyor. Diledikleri benzer halde oynamanın tadına varan kuşlar, birbirlerine de bu sayede dostça yaklaşabiliyor. Oldukça güzel ve etken olan kuşları bu papağan oyun alanında seyretmek de oldukça zevkli anlamış olur geçirmemizi sağlıyor. Oyun parkları içinde bulunan merdiven, zil, salıncak, ayna ve tünek benzer halde aksesuarlar kuşların coşku içinde zaman geçirmesine sebep oluyor. Küçücük merdivenlerinden çıkarak zillerinin sesini çıkaran muhabbet kuşları, oradan salıncaklarına geçiyor ve arkasından aynalarına bakıyor. Bu oyunu sürekli sanki bir ritüeli gene ediyor havası vererek yapıyor.

Onları bu şekilde davranırken seyretmek insana büyük keyif veriyor. Sanki bu işi bir görevi yapar benzer halde icra eden kuşlar bu hareketleriyle de fazlaca tatlı görünüyor. Kuşların kafes içinde sıkılmaları bu oyun parkları yardımıyla engelleniyor. Bu oyun parkları ahşap yada plastikten yapılabilirken, tüm kafeslerle uyumlu oluşlarıyla da beğeni alıyor. Kuş kafeslerinde oyun parklarının ne olursa olsun olması gerekiyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir