1. Anasayfa
 2. Kediler

Kedi Sahiplerinin Anlayacağı 10 Husus 😹

Kedi Sahiplerinin Anlayacağı 10 Husus 😹
0

(*10*)

Evinde bir kediyle birlikte yaşayanların, kedisiyle paylaşmış olduğu, ev içinde yaşanmış olan hususi şeyler vardır. İşte bir tek kedisi olanların anlayacağı 10 şey…

Evinde bir kediyle yaşayan insanların alışılmadık bir yaşamı vardır. Evindeki kedi ile hususi şeyler paylaşılırken kimi süre de oldukça komik anlamış olur yaşanabilir.

Her kedinin kendine özgü bir karakteri vardır. Kedili insanların yaşamı birbirinin aynnı değildir.

Yalnız gene de yalnızca kedili insanların bilebileceği ortak duygular vardır

İşte bir tek kedisi olanların anlayabileceği 10 şey…

1- ALARM KURMAYA GEREK YOKTUR

Sabah erken kalkmamız gereksinim duyulan durumlarda tamamımız telefonumuzdan alarm kurarız. Fakat kedisi olan insanoğlu bir oldukca süre alarma gerekseme duymuyor. Evde kedi olması demek, sabahları kimi süre mama için, kimi süre oyun için, kimi süre da sıkılmış olduğundan uyandırılmak demek.

Kimi süre yatakta birden üstünüze atlayarak, kimi süre de kapalı olan kapınıza vurarak ya da miyavlayarak sizi uyandırırlar. Kedi yanınıza uyandırmak için geldiyse, artık uyanmaktan başka çareniz yok anlama gelir.

2-DUYGUSAL ANLAR YAŞARKEN KEDİNİN YANINIZA GELMESİ

Kediler hislerinizi anlamış olur…

İnsanını seven bir kedi, insanının mutsuz, mutsuz, stresli ya da hasta olduğu zamanlarda durumunu hissederek insanının yanında yatmak, kucağında oturmak, ona masaj yapmak isteyecektir.

Durumu hisseden kedi uzunca bir süre insanının yanında süre geçirir. Bu kedi ve insanı arasındaki en duygusal anlardan biridir. Bir hayvanın sevgisini, sizin kötü anınızı hissederek yanınızda olmak istemesini görmek insanı oldukça mutlu ve rahat hissettiren bir durumdur.

Kediler yeri ulaştığında bir dost, yeri ulaştığında ise çocuğunuzdur ve bunu en oldukça bu şekilde anlarda hissedersiniz.

3- YUMUŞAK VE PELUŞ OLAN HER ŞEY KEDİLERİN YATAĞI/YASTIĞIDIR

Kediler günün neredeyse yarısını uyuyarak geçiren hayvanlardır. Bilhassa erişkin kediler gün içinde uzunca vakitler uyuyabilir. Uyurken de bir çok süre yumuşak, tüylü, peluş eşyaların üstünde uyumayı tercih ederler. Yalnız uyuyacakları süre değil, oturacakları süre da yumuşak bölgeler ilk tercihleridir.

İşte bu yüzden evindeki battaniyeler, yastıklar, yorganlar, peluş ve tüylü eşyalar kedilerin yatağı/yastığıdır. Kedinin masaj yapma alışkanlığı da var ise eğer, uyumadan ilkin bu yumuşak yere masaj yaparak yatağını hazırladığına şahit olabilirsiniz.

4- TIRNAK İZLERİ

Kedisi olan insanların ellerinde, kollarında ya da ayaklarında kimi süre tırnak izleri görürüz. Dışarıdan ürkütücü gözükse de kedisi olan insanoğlu için bu durum oldukça sıradandır. Kediyle oyun oynarken kimi süre iki taraf da ayarı tutturamayabilir ve eller birden çizik içinde kalabilir. Masanın altından dalgınlıkla salladığınız kimi süre de yorganın altında oynattığınız ayağınız kedi için atlayabileceği ve sallanan muhteşem bir oyuncak olarak görülebilir.

Kucağınıza atlamaya çalışırken yanlışlıkla vücudunuza tırnağı takılabilir ya da bir öpücük uğruna kediyi sıkıştırabilirsiniz. Bu şekilde durumlarda ellerde ayaklarda vücutta kedinin tırnak izlerinin olması oldukça normaldir. Naturel bunların asla biri kedinin size “hücum etmiş olduğu” anlamına gelmiyor şu sebeple bilerek yapmıyorlar.

5-SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİNİ TÜKETİRKEN ZORLANMAK

İçinde bulunmuş olduğu laktozdan dolayı süt ve süt ürünlerini kedilere vermek onlarda büyük sağlık sorunları ve çekince yaratabilir lakin tamamımız kedilerin süt ve süt ürünlerini ne kadar oldukça sevdiğini biliyoruz.

Kedinizin yanında bu biçim şeyleri tüketirseniz, Kediniz sütünüze atlayabilir, tabağınızdaki bir peyniri ansızın kaçırabilir ya da kasedeki yoğurdunuza ansızın ortak bulunduğunu görebilirsiniz. En iyi olasılık ile yanınızda dikilip ona da vermeniz için size miyavlayacak ya da üstünüze tırmanacaktır. Kedinizin yanında süt içmek, süt ürünleri tüketmek işte bu yüzden zor olsa gerek.

6- KOLTUKLARIN VE YATAKLARIN ALTLARI

Koltukların ve yatakların altını denetlemek kedisi olan insanların bir rutini haline gelmiştir. Hatta kimi süre kedi ile birlikte yere uzanıp koltukların altı denetim edilir. Evi süpürürken koltuklar ve yataklar kesinlikle çekilir şu sebeple bu eşyaların altında bir sürü oyuncak, toka, kaybettiğinizi sandığınız eşyalarınız vardır. Kediler bir eşyayla ya da oyuncaklarıyla oynarken ordan oraya sürüklemeye bayılırlar.

Bunu yaparken de bir oldukca süre yatakların yada koltukların altına kaçırır ondan sonrasında da alamazlar. Bazı kediler ise ondan sonrasında oynamak için oyuncaklarını saklayabilir. Kimi süre de oynarken koltuğun altına kaçırılmış olduğu bir eşyayı sizden geri vermenizi isteyebilir.

7- KAFA ATMAK

Kedilerin kafa attığına bilmeyenleri inandırmak zor olsa gerek fakat bunu hakikaten yapıyorlar. Kimi süre bacağınıza, elinize, kimi zamansa direkt yüzünüze kafa atabiliyorlar. Bunun altında yatan sebep ise oldukça şirin ve masum.

Aslen insanını sevdikleri için yapıyorlar. Bir nevi insanlarını yüzleriyle okşuyorlar. Kimi süre de kaşındıkları için kafalarının üstleriyle size vurup “beni kaşı” mesajı veriyorlar. Dışarıdan oldukça komik görünen bu hareketi nerede ise kedisi olan her insan yaşıyordur.

8- KALORİFERLER ÜSTÜ KEDİ

Kedilerin yumuşak ve peluş eşyaları ne kadar sevdiğini ve sürekli onların üstünde uyuduğundan bahsetmiştik. Yumuşak şeyleri sevdikleri kadar sıcağı da oldukça oldukça seviyorlar. Kışın gelmesiyle birlikte açtığımız kalorifer petekleri sıcak olduğu süre kedileri uzanmış bir halde peteklerin üstünde yatarken görmek mümkün. Üstünde yattıkları şeyin devamlı olarak sıcak olması kediler için muhteşem bir uyku alanı ve büyük bir zevktir.

9- YATAĞA ZOR SIĞMAK

Kedilerin evin acayip yerlerinde oturmuş olduğu, yatmış olduğu doğru. Fakat kimi süre gün geliyor ki uyumaya yatağa gittiğinizde kedinizi yatağın tam ortasına yatıp uyumuş şekilde görebiliyorsunuz. İşte bu şekilde bir durumda tek düşündüğünüz “ben bu yatağa iyi mi girebilirim” oluyor. Evin gerçek sahipleri kedilermiş şeklinde hissettiriyorlar size. Siz ise kedinizi uyandırmaya kıyamadığınız, rahatını bozmak istemediğiniz için kedinizin size ayırdığı kısma yatıp sığmaya çalışırken buluyorsunuz kendinizi.

10- ANİDEN DEVRİLEN EŞYALAR

Kedi olan evlerde ansızın bir eşya düşebilir, bir şeyler kırılabilir ya da devrilebilir. Bu kedili bir ev için olağan bir durumdur. Ev içindeki çeşitli eşyalar kedilerin ilgisini çekebilir, onlar için oyuncak olabilir. Bu şekilde bir durumda kedinin birden patisiyle o eşyayı yere attığını görebiliriz. Bunu bir oldukca süre oyun ya da merakı için yapsa da kimi süre da size kızdıklarında ilginizi çekmek için yapabilir.

Kimi süre yere attıkları eşyayla oynamayı bile tercih etmeden bir tek yere atmış olabilirler. Kedilerin nedenini pek de çözemediğimiz bir huyudur eşyaları atmak. Kimi süre de ansızın bir yere atlamaları, kendilerini sürtmeleri ya da dar bir alandan geçmeye emekleri sebebiyle bir şeyleri devirdiklerine şahit olabiliriz.

(*10*)

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir