1. Anasayfa
 2. Kediler

Kedi Korkusunu Yenmek İçin Ne Yapabilirim? Kedi Fobisi Nasıl Yenilir?

Kedi Korkusunu Yenmek İçin Ne Yapabilirim? Kedi Fobisi Nasıl Yenilir?
0

Kedi korkusunu yenmek için ne yapabilirim? Kedi fobisi iyi mi yenilir? Başlıkları kedi sahiplenmek isteyen kişiler tarafınca çoğunlukla araştırmaya devam eder. Uzun süreden beri evcil bir kedi beslemek istiyorsanız fakat bu durum sizi korkutuyorsa bu aşamada, fobilerinizi yenmek için çaba sarf etmeniz oldukca önemlidir. Eğer bu mevzuda çabalamazsanız, durumunuz günden güne daha kötüye gidebilir. Bilhassa de sokakta yürürken birçok değişik hayvanla karşılaşmanız söz mevzusudur. Mesela; kediler ve köpekler sokakta yaşayan hayvan çeşitlerinden bir tanesidir. Kedilere karşı olan fobiniz; günlük hayatınızda da sizi negatif etkileyebilecek faktörlerden bir tanesidir. Bu fobiyi mümkün mertebe de yenebilmek için; kendinizi kafanızın içinde buna hazırlamanız gerekecektir. Eğer beyninize bu şekilde bir komut vermezseniz; kedi korkunuz devamlı devam edecektir. Sadece kendinizi kedi korkusunu yeneceğinize alıştırırsanız, işiniz oldukca daha kolay olacaktır.

Kedi Korkusu Nasıl Yenilir?

Kedi korkusu iyi mi yenilir? Başlıklarını araştırmaya devam ediyorsanız; öncelikli olarak kedi videoları izleyerek işinize başlayabilirsiniz. Kedilerin zararsız ve sevecen hayvanlar bulunduğunu anladıktan sonrasında, onlara karşı tutumunuz ve farklılaşmaya başlayacaktır. Video seyretme sürecinden sonrasında ise. Yavaş yavaş yaklaşmaya başlamaz da yarar vardır. Sadece kedilerle tanışmak için sokak hayvanlarını tercih etmemelisiniz. Bunun sebebi ise; sokak hayvanlarının birçok şahıs tarafınca zarar görmesinden meydana gelmektedir. Doğada ziyan olan kediler, insanların tepkiler vermeye devam ettikleri için; korkunuzu yenemeyebilirsiniz. Sadece ev kedileri ile bu korkumuzu yenmeye çalışırsanız daha başarıya ulaşmış olabileceğinizden güvenli olabilirsiniz.

Kedi Korkusu Tedavisi

Kedi korkusu tedavisi de kişilerin en sık araştırmış olduğu mevzular içinde yerini almaya devam etmektedir. Kedi korkusu en malum fobiler içinde yerini almaya devam etmiş olduğu için; birçok insan bu biçim sorunlarını yenebilmek amacıyla ruhsal yardım almaktadır. Ruhsal yardımlar, kedi korkunuzu yenebilmek için oldukça etkilidir. Bilhassa de bu alanda uzman bir psikoloğa gittiyseniz, onunla konuşmak sizi rahatlatacak ve kedilere karşı daha sevecen olacaksınız. Sadece herhangi bir şey yaklaşmadan ona olan korkularınızı ya da kaygılarını gidermeniz maalesef mümkün olmuyor, bu yüzden kedi korkusunu yenmenin en etkili şekillerinden bir tanesi onlarla bir arada zaman geçirmek olacaktır. Kediler devamlı insanları tırmalayan hayvanlar benzer biçimde gösterilse de bu şekilde bir durum kesinlikle söz mevzusu değildir. Kediler kendilerine zarar vermeyen hiçbir canlıya yanlış bir harekette bulunmazlar. Eğer onlara sevecen ve ılımlı bir tavırla yaklaşırsanız, onlarda size aynı şekilde yaklaşacaktır.

Kedi Korkusu Tedavisi Zor Mudur?

Kedi korkusu tedavisi zor mudur? Sorusu, kedi korkusunu yenmek amacıyla psikolog yardımına başvuran kişiler tarafınca çoğunlukla araştırılmaya devam etmektedir. Kedi korkusu tedavisi insanları sıkıntılı bir süreçmiş benzer biçimde gösteriliyor olsa da durum kesinlikle bu şekilde değildir. Bilhassa de danıştığınız uzman psikologlar, uzun süredir hayvan korkularını yenme amacıyla tedavi yaptıklarından, kısa süre içinde problemlerinizin çözülmesine destek olacaktır. Üstelik kedi korkusunu yenmesinde kullanılmaya devam eden herhangi bir ilaçta yoktur. İlaç kullanmadan tedavi olmak istiyorsanız; tertipli olarak terapilerinize gitmenizde yarar vardır.

Bununla birlikte kedilerle bir arada olabilecek işler yapmanızda, sizin için en doğrusu olacaktır. Eğer ilk etapta kediye dokunamıyorsanız bile aynı ortamda bulunmaya çalışırsanız sizin için daha iyi olacaktır. Aynı ortamda bulunup size zarar vermediğini anladıktan sonrasında; korkularınızı daha kolay bir halde yenebileceksiniz. Son olarak onlara küçük dokunuşlarla yaklaşmaya çalışmanızda kedi korkunuzu yenmeniz de etkili olacak faktörlerden bir tanesidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir