1. Anasayfa
 2. Kediler

En Uysal Kedi Cinsleri Hangileridir?

En Uysal Kedi Cinsleri Hangileridir?
0

Kedilerde insanoğlu benzer biçimde değişik karakterlere haizdir. Bazıları kucağınızda oturmak yerine yanınıza kıvrılıp oturmayı yada uyumayı tercih ederken, bazıları  kucağınızda oturmayı tercih eder. Bazıları bir topun ardında deli benzer biçimde koşturup, hoplayıp zıplarken bazıları sessiz, sakin bir köşede oturmayı tercih eder.  İşte kediler aleminin en uysal kedi cinsleri

Birman Kedisi
Birman Kedisi

Oldukça konuşkan olan ve büyüleyici bakışlara haiz bu sempatik dostumuz, genel karakter özellikleri olarak uysal kediler içinde yer verilmiştir. Bununla beraber oldukça akıllı, sakin, kucakta durmayı oldukca seven, tam bir sevinç deposu kedi cinsidir.

Bombay Kedisi
Bombay

Bombay kedileri tam bir aile kedisidir. Oldukça sakin, çocuklarla ve öteki evcil hayvanlarla oldukca iyi anlaşan, her ortama kolayca alışabilen muhteşem bir cinstir. Birman kedisi ve siyah Amerikan Shorthair eşeysel kedilerin çiftleştirilmesi sonucu ortaya çıkmış bir ırktır. Parlak zeka bir kedi olmasına karşın eğitilmeye pek eğilimli değildir.

Exotic Shorthair
Exotic Shorthair

İran kedisi ve Amerikan Shorthair cinsinin çiftleştirilmesi sonucu ortaya çıkan bu ırk, oldukça uysal, sevecen ve uyumludur. İran kedisinden birazcık daha hareketli olan bu ırk, çocuklar dahil beraberce oldukça iyi geçinir. Bakımı da İran kedisine kıyasla oldukca daha kolaydır.

Scottish Fold
Scottish Fold Shorthair
Scottish Fold

Scottish fold, sıhhat açısından sorunlu bir ırk olmasına karşın oldukça popülerdir. Oldukça uysal, cana yakın, çocuklarla, yabancılarla ve öteki evcil hayvanlarla oldukca iyi ilişkiler kurabilen en uysal kedi cinsleri içinde yer alır.

İran Kedisi
İran Kedisi
İran Kedisi

İran kedisi yada öteki adı ile Persian, uzun tüyleri ve karakteristik yüzü ile en oldukca tercih edilen kediler içinde yer alır. Kediler aleminin en uysal kedileridir diyebiliriz. Tam bir kucak kedisi olan İran kedileri, çocuklarla ve köpeklerle oldukça iyi geçinir. Sakinliği sevdikleri için evde yalnız kalmaktan da yakınma etmezler.

Ragdoll Kedisi
Ragdoll

Büyük kedi cinsleri içinde yer edinen Ragdoll, görkemli görüntüsü ve karakteristik özellikleri ile en uysal kedi cinsleri içinde yer alır. Oldukça uyumlu olan Ragdoll kedisi, çocuklarla, öteki kedi ve köpeklerle oldukca iyi anlaşır.

Chartreux
Chartreux Kedi

Oldukça sessiz ve sakin, uysal bir yapıya haizdir. Gülümseyen yüzü ve görkemli görüntüsü ile en eski kedi ırklarından biridir. Çocuklar ve öteki evcil hayvanlarla oldukca iyi ilişkiler kurabilen Chartreux, en sessiz kedi cinslerinden biridir.

Chinchilla
Chinchilla

İran kedisinin bir türü olan Chinchilla, sürmeli gözleri, uysal ve sakin karakterisitik özellikleri ile vatanımızda de en oldukca tercih edilen kedi cinslerinden biridir. İran kedisi benzer biçimde oldukça uyumlu ve sakin bir yapıya haizdir. Çocuklarla ve öteki kedilerle oldukca iyi anlaşır.

Maine Coon
Maine Coon
Maine Coon

En büyük evcil kedi eşeysel olan Maine Coon, devasa cüssesine karşın kediler aleminin en nazik devi olarak adlandırılır. Oldukça uysal ve mükemmel karakteri ile en oldukca sevilen ve tercih edilen kedi cinsleri içinde yer verilmiştir.

Sfenks Kedisi
Sfenks

Sfenks kedisi, görünüş itibarıyla öteki kedi cinslerinden oldukca değişik olan ve Kanada kökenli bir kedi cinsidir. Sıradışı görüntüsü ile ilgi çeken Sfenksler, görüntülerinin aksine uysal ve cana yakın kedilerdir.

Sıhhatli, mutlu günler…

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 1
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir