1. Anasayfa
 2. Kediler

Dişi Kedilerin Çiftleşme İstekleri Ne Zamandır?

Dişi Kedilerin Çiftleşme İstekleri Ne Zamandır?
0

Dişi kedilerin çiftleşme isteklerinin olduğu süre aralıkları, çoğu zaman 12. Ayları ile 18. Ayları arasındadır. Dişi kedilerin çiftleşme istekleri, ergenliklerini tamamlamalarından sonrasında, erginliğe erişmeleri ile tamamlanır. Sadece bazı kedilerin cinslerine ve yaşlarına bağlı olarak bu sürelerde bazı değişimler olabilir. Bazı kedi cinslerinin ergenlikleri, 15. Aylık oldukları zamanda tamamlanabilir. Bu durumun geç olması da çiftleşme isteklerinin daha geç olmasına niçin olabilir. Sadece bunun haricinde ergenliğini tamamlamış olan dişi kedilerin çiftleşmeye hazır oldukları söylenebilir.

Dişi Kedi Kızgınlık Süreci Sakinleştirici Iyi mi Yapılır?

Bilhassa dişi kedilerin kızgınlığa girişlerinden sonrasında eğer çiftleştirilmek istenmiyorlarsa, çoğu zaman bir masaj ile sakinleşirler. Böylece dişi kedilerin arka bacaklarından tutularak uygulanan bu masaj ile kızgınlık dönemlerinde büyük seviyede bir rahatlama sağlanır. Sadece bu masajı yaparken kişilerin oldukca dikkat etmeleri ve kedilere zarar vermeden rahatlamalarını sağlamaları gereklidir.

Adam Kediler Ne Süre Çiftleşir?

Adam kedilerin çiftleşmeleri için uygun görülen süre, 1 yaşını doldurmalarından sonraki daima dilimidir. Çoğu zaman kedi cinslerinin tümündeki erkekler, 1 yaşlarını doldurmalarından sonrasında erginliklerini tamamlamış olurlar. Bu nedenden dolayı da 12 aylık olan kedilerin tümü için çiftleşmeye uygun oldukları söylenir. Bazen adam kedilerin kızgınlık dönemleri olur. Sadece çoğu zaman dişi kedilerin kızgınlığa girmeleri umut ediliyor. Bu sebeple adamların kızgınlıkları her an olur.

Adam Kediler Anası İle Çiftleşir mi?

Kedilerin kendi anneleriyle çiftleşme durumları mevcuttur. Bilhassa doğumundan derhal sonrasında annelerinde ayrılan yavru kediler, annelerini belirli bir süre hatırlamazlar. Bundan dolayı da anne ile yavruları olan adam kedilerin çiftleşmeleri kolay bir halde gerçekleştirilebilir.

Kedilerin Çiftleşmesi Kaç Gün Sürer?

Kedilerin çiftleşme süreleri, 24 saat ile 1 hafta içinde değişkenlik gösterir. Yavruların olabilmesi için kedilerin 24 saat içinde minimum 3 ya da 4 kez çiftleşmeleri gereklidir. Bu yüzden de hem dişi hem de adam kedilerin kızgınlıklarının başlamasından sonraki süreler esas alınır. Kedilerin sahipleri tarafınca takiplerinin sağlanması ile birlikte, bu süreler içinde çiftleşmeler gerçekleşebilir.

Kediler Iyi mi Çiftleşir?

Kedilerin çiftleşmeleri, adam kedinin dişi kedi üstüne çıkması ve ensesini ısırarak kendi hakimiyetini kurması ile adım atar. Sonrasında dişi kedilerin çiftleşme isteklerinin olduğu en uygun anda çiftleşme gerçekleşir ve adam kedi dişi kedinin üstünden iner. Eğer dişi kedi kızgınlıkta değilse ve adam kedi ile çiftleşmek istemezse, kendisini ısırmasına karşı tepki göstererek onu üstünden atmaya çalışır. Bu tepkileri vermiyorsa, dişi kedi de adam kedi ile çiftleşmek istiyor düşüncesi anlaşılır.

Dişi Kedi Çiftleşmek İstemezse Ne Olur?

Dişi kedilerin çiftleşme isteklerinin olmaması, kedilerin çiftleşememesi ile sonuçlanır. Her iki kedinin de kızgınlık döneminde oluşu, eğer dişi kediler çiftleşmenin gerçekleşmesini istemezlerse hiçbir anlam ifade etmez ve çiftleşemezler. Sadece dişi kediler kendi eşlerini seçmişlerse ve eşleri ile bununla birlikte kızgınlık dönemine girmişlerse, çiftleşmeleri gerçekleşebilir.

Dişi Kediler Ne Kadar Arayla Kızgınlığa Girer?

Dişi kedilerin azgınlık dönemine girmeleri, eğer kızgınlığa girdikleri dönemlerde çiftleştiriliyorlarsa, yılda 5 ile 7 içinde gerçekleşebilir. Sadece çiftleşme olmuyorsa en fazla 3 yada 4 kez kızgınlığa girebilirler. Fizyolojik olarak çiftleşmeyen dişi kediler, çiftleşen dişi kedilerden daha çok kızgınlığa giremezler.

Kediler Kızgınlık Döneminde Acı Çeker mi?

Kedilerin kızgınlıklarında acı çekmeleri, birçok insan tarafınca kabul edilen durumlar içinde yer alır. Bilhassa dişi kedilerin çiftleşme zamanlarının geldiği zamanda farklılaşmaları ve çeşitli sesler çıkarmaları, çoğu zaman kedilerin acı çekmiş olduğu anlamında yorumlanır. Sadece meydana getirilen bu yorumlar bir çok süre doğru değildir. Ne dişi ne de adam kediler çiftleşemedikleri için aslına bakarsak acı çekmezler. İkisinin de yapmış olduğu şeyler, temel olarak kendilerinden uzak olan eşlerine haber vermek ve onları kendilerine çekebilmektir. Sadece bilhassa ev kedileri, öteki kedilere kolaylıkla ulaşamadıkları için acı çekiyor olarak düşünülürler.

Kediler Çiftleşince Derhal Hamile Kalır mı?

Kediler arası çiftleşmenin gerçekleşmesinden derhal sonrasında hamile kalma durumları gerçekleşmez. Aynı gün içinde dişi kedi ile adam kedinin birden fazla kez ilişkiye girmeleri gereklidir. Aynı günde çiftleşmenin olmaması, bilhassa hamile kalması istenen kediler tarafınca gebeliğin gerçekleşmemesine niçin olur. Bu yüzden de hamile kalması istenen dişi kediler kızgınlığa girdikten sonrasında, adam kedi ile çiftleştirilmeye başlanmalarının arkasından ne olursa olsun denetim edilmelilerdir.

Kızgın Olmayan Kedi Çiftleşir mi?

Kedilerin kızgınlık dönemlerinin başlamaması, çiftleşmeleri için uygun süre gelmediğinden dolayı kedilerin çiftleşememelerine niçin olabilir. Bu yüzden de kızgınlıkta olmayan hem dişi hem de adam kedilerin çiftleşemeyecekleri söylenebilir. Bu durum içinde olan yanı kızgınlığa girmemiş olan kediler ne kadar zorlanırlarsa zorlansınlar çiftleşemeyecekleri için zorlanmamaları ve kedilerin üstünde bir baskı kurulmaması gereklidir.

Çiftleşmek İsteyen Adam Kedi Iyi mi Davranır?

Adam kedilerin çiftleşme istekleri, çoğu zaman kendilerini agresif olarak çevreye göstermeleri ile anlaşılır. Bunların yanında, adam kediler çevreye koku ve idrar bırakmaya başlarlar. Düzgüsel zamanda yaptıkları etkinliklerden birazcık uzaklaşmaları ile birlikte çoğu zaman adam kedilerin kızgınlık dönemine girdikleri, kısa sürede da çiftleşmek istedikleri anlaşılabilir. Adam kedilerde olduğu benzer biçimde, dişi kedilerin çiftleşme isteklerinin olduğu da çoğu zaman tavırlarının değişmesi ile anlaşılır. Dişi kediler daha oldukca duvarlara ya da insanlara sürtünerek, bağırma şeklinde miyavlayarak yada cinsel organlarını devamlı ortada tutarak kendilerinin kızgınlık dönemlerine geldiğini anlayabilir ve adam kedilerle bir araya getirebilirler.

Ek olarak Bakınız: Yavru Kediler Iyi mi Oyun Oynar?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir