1. Anasayfa
 2. Köpekler

Yalnızca muhabbet kuşu ile yaşayanların anlayabileceği 5 şey

Yalnızca muhabbet kuşu ile yaşayanların anlayabileceği 5 şey
0

(*5*)

Muhabbet kuşları, sevimlilikleri, canlı renkleri ve samimiliğiyle tanınan küçük arkadaşlarımızdır. Doğal bu sempatik arkadaşlarımızla yaşarken de birkaç değişim yapmamız gerekiyor.

Muhabbet kuşları, sevimlilikleri, canlı renkleri ve samimiliğiyle tanınan küçük arkadaşlarımızdır.

Papağan türlerinden evcil olan bir kuş çeşididir. Normalde doğada sürüler halinde yaşayan bu canlılar oldukça toplumsal varlıklardır. Evlerimizde kısa bir samimiyetten sonrasında bizlere alışırlar. Bu yüzden en yakın dostlarımız olarak evlerimizde yerlerini alırlar.

Muhabbet kuşları cana yakın olmasıyla bilinir. Bulunda ortama hareket ve sevinç getirir. Öğrendiği şeyleri kolay kolay unutmaz, ailesini terk etmez.

MUHABBET KUŞU İLE YAŞAYANLARIN DENEYİMLEYEBİLECEĞİ 5 ŞEY

Onlar evin içinde dolaşırken bazı şeylere de dikkat etmemiz gerekir. Muhabbet kuşu olanlar bu tarz şeyleri aslına bakarsanız bilir fakat ya bilmeyenler var ise…

 • 1- Değişikliklere alışması vakit alır

Eğer evinizde bir değişim yapıyorsanız bu duruma onları da alıştırmalısınız.

Değişim yaptığınız yere onu kendiniz götürmeli ve duruma alıştırmanız gerekir. Devamlı konduğu koltuğun yerini değiştirdiyseniz küçük arkadaşınıza bunu öğretmeniz gerekir.

 • 2- Küpeniz var ise küpenizle yoksa kulağınızla oynarlar

Eğer küpe takıyorsanız omuzunuza konarlar ve küpenizle oynarlar ve bu onların oldukca hoşuna gider. Devamlı küpenizle oynanması sizi rahatsız etse de bunu yapmaktan asla vazgeçmezler, adeta bir oyun haline getirirler.

Küpeniz eğer düzse ya da ona zarar verecek türden değilse bunda mesele yok sadece küpeniz sivri ya da yutabileceği bir şey var ise arkadaşımızın sağlığı için takmamaya itina göstermeliyiz.

Sürekli olarak kafanıza ya da omuzuna konup kulağınıza bir şeyler fısıl

 • 3- Sizinle birlikte yiyecek bölgeler

Eğer yiyecek yiyorsanız o da masaya dahil olur. Yuvasında olmayan yiyecekleri yemeye çalışır. Doğal o yiyecek yerken masada ona zarar verecek şeyleri kaldırmayı unutmamalıyız. Onunla birlikte yiyecek yiyecek oldukca keyifli olur.

 • 4- Kelimeleri acele öğrenir sizinle konuşur

Muhabbet kuşuyla ilgilenmenize bağlı olarak kısa süre içinde konuşmaya adım atar ve evin neşesi haline gelir. Öğrettiğiniz kelimelere bağlı olarak cümle kurarlar ve sizinle konuşurlar.

 • 5- Evde yüksek sesler olmaz

Küçük dostlarımız yüksek seslerden korktukları için evde oldukca fazla ses yapamazsınız. Elektrikli süpürgeniz çalmış olduğu anda çırpınmaya, ötmeye başlarlar. Onların korkmaması için bulundukları yerde yüksek sesler olacaksa başka bir odaya götürmekte yarar var.

Kısacası bu sempatik kuşlar bizlere arkadaşlığı, samimiyeti öğretirler. Onları düşünerek yaptığımız davranışlar bizleri daha oldukca sakinleştirir. Yaptıkları en küçük şeylerden mutluluk duyarız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir