1. Anasayfa
 2. Sultan Papağanı

Silver Sultan Papağanı – Bakımı

Silver Sultan Papağanı – Bakımı
0

Düzgüsel Griden türemiş olan Gümüş sultan bir alt tür olarak geçmektedir. Bu türler de çoğu zaman kafa kısımları sarı, vücutlarında ise grinin en açık türü görülmektedir. Vücutlarında siyah kir barındırmayan bu türlerin ayakları ve gagaları pembedir ve bu özellik Gümüş sultan türünün en belirgin özelliğidir. Dişi türlerin kanatlarında ki tüylerinin alt kısmında sarı barlar bulunmaktadır. Böylelikle dişi adam ayrımı yapılmaktadır. Silver White Face fazlaca ender görülen bir alt tür olarak geçmektedir. Albino ve Silver cinslerinin mutasyonlarından oluşan bu tür de baskın genler sebebiyle her yavrunun benzeme olanağı olmayabilir. Öteki papağan türlerine nazaran daha nefes renklere haiz olan bu cinste, yüzlerinin üstünde turuncu ve sarı benekler bulunmaktadır.

Gümül Silver Sultan Papağanı

Silver Sultan Papağanı Özellikleri

Sultan papağanı kakadu familyasının bir alt ailesi olarak geçmektedir. Büyük bir aileye haiz olan kakadu genel anlamda Avustralya’da yaşayan bir ailedir. Avustralya’dan ticari yada benzer yollarla gönderilen bu aile kırmızı, sarı, beyaz ve gri renklerden oluşmaktadır.

Sağlam, büyük gagalara haiz olan kakudugiller, ağaçlarda bulunan böcekleri avlamak, kökleri bularak çıkarmak ve de kabuklu yemişleri kırmak için ideal gagalara sahiptirler. Kakadular, ağaçların kovuklarına yuvalarını yapar ve ağaçların tepelerinde yaşamaktadırlar.

Silver Gümüş Sultan Papağanı

Çeşitli sesler çıkarmaları ve yansılamak yeteneklerinin gelişmiş olması bu ailenin en mühim özelliklerinden biri olmuştur. Çeşitli sesleri ve insan seslerini çıkarabilen bu türler, ıslık çalabilir ya da bir telefonun sesini yansılamak edebilirler. Averaj yaşam süreleri 20 yıl olan sultan papağanı türlerinden bazıları ise 50 yıla kadar yaşayabilmektedir.

Silver Sultan Papağanı Fiyatları

İlk olarak 1770 senesinde keşfedilmiş ve kökeni Avustralya’dan gelen sultan papağanı türleri, ilkin ABD’ya ondan sonra ise Avrupa’ya gönderilerek evcilleştirilmesi sağlanmıştır. Dirençli ve güçlü olan bu türlerin çoğu zaman kolay ve zahmetsiz bakımları vardır. Bu sayede hem ev ortamında ki yaşantıya hem de ev içinde ki bireylere uyumluluk sağlamaktadır. Çocuklarla da arasının iyi olduğu Sultan papağanı bu sayede yapmış olduğu taklitlerle de iyi zaman geçirir.

Silver Sultan Papağanı Özellikleri

Silver Sultan Papağanı Tutarları

150-200tl şeklinde ücretlere haiz olacağınız sultan papağan türleri mevcuttur. İstediğiniz türün yaşı ve cinsiyetine nazaran fiyat değişim gösterebilmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir