1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

Kolay Eğitilen Kuş Türleri Hangileri?

Kolay Eğitilen Kuş Türleri Hangileri?
0

Kolay eğitilen kuş türleri, kuş sahiplenmek isteyenler tarafınca merak ediliyor. Kuş dostlarımız oldukça parlak zeka canlılar. Bazı türler ise diğerlerine oranla eğitime daha süratli cevap veriyor. Öğrenmeye daha yetenekli olan kuşlar, etkileşim mevzusunda da daha başarı göstermiş olabiliyorlar. Eğitimi kolay olan kuş cinslerini sıralayalım.

Kolay Eğitilen Kuş Türleri

Kolay Eğitilen Kuş Türleri

Aşağıdaki kuş türleri kolaylıkla eğitim alabilen canlılar içinde içeriyor:

1. ABD Papağanı

Bu kuş eşeysel Cenup ve Orta ABD’ya özgü olsa da tüm dünyada oldukça popüler. Hem de en akıllı kuşlardan biridir. Bu renkli kuşlar son aşama toplumsal canlılar ve sahipleriyle vakit geçirmeyi oldukca seviyorlar. Yansılamak yapmak, değişik sesler çıkarmak, konuşmak benzer biçimde aktiviteler tam da bu kuşlara gore! ABD Papağanı, sıhhatli papağan yemleri ile beslenmeli. Bu sayede daha uzun süre size arkadaşlık edebilir.

2. Afrika Gri Papağanı

Kolay eğitilen kuş türleri içinde bir diğeri de Afrika Gri Papağanı oluyor. Bu kuş eşeysel konuşmayı ve sesleri yansılamak etmeyi kolay bir halde öğrenebilir. Daha yoğun bir eğitimle renkleri ve sayıları bile öğrenme kabiliyetine haizdir. Toplumsal canlılardır. Bundan dolayı öteki kuşlarla ve insanlarla zaman geçirmeyi severler. Geniş bir papağan kafesi bu kuşlar için idealdir.

3. Amazon Papağanı

Amazon Papağanı birçok değişik alt türe ayrılır. Hepsi de kolay eğitilen kuş türleri listesindedir. Bu kuşların kişiliği birazcık zor olsa gerek. Fakat eğitimle her şeyin üstesinden gelinebilir. Fazlaca toplumsal ve akıllı olan Amazon Papağanları, tertipli olarak ilgi görmek isteyen ve zihinsel olarak zorlayıcı oyunlardan hoşlanan canlılardır.

4. Kakadu Papağanı

Kakadu kuşlar kendilerine özgü görünümleri ile dikkat çeken papağan ırklarından biridir. Son aşama eğitilebilir olan Kakadu kuşlar, yansılamak yapma becerisi ile öne çıkarlar. Kaliteli kuş yemleri tüketmeleri önemlidir. Böylelikle sıhhatli bir yaşam sürerler. İyi bakılmış olduğu taktirde bir Kakadu 60 seneye kadar yaşayabilir.

5. Muhabbet Kuşu

Bir papağan eşeysel olan muhabbet kuşları da kolay eğitilen kuş türleri arasındadır. Bu sempatik kuşların bakımı kolay olmasıyla birlikte eğitimi de oldukça basittir. Bundan dolayı muhabbet kuşları bir çok insanoğlunun favori evcil dostudur. Muhabbet kuşu yemleri ile beslenmeleri oldukça mühimdir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir