1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

Satın Almanız Gereken Kuş Ürünleri

Satın Almanız Gereken Kuş Ürünleri
0

Kuş ürünleri, kuş sahiplenecek kişiler için fazlaca önemlidir. Kuşunuzun türüne ve kuş sayısına bağlı olarak gereksinim duyduğunuz ürünler farklılık gösterir. Fakat hangi kuş olursa olsun bazı temel ürünlerin tedarik edilmesi gereklidir. Peki, kuşlar için lüzumlu olan malzemeler hangileri?

Kuş Ürünleri Nedir?

Kuş Ürünleri

Kuş besleyecekseniz, aşağıdaki ürünleri tedarik etmeniz şarttır:

1. Kuş Yemi

Kuş ürünleri içinde ilk sırada yer edinen kuş yemidir. Kuşların sıhhatli kalması, gelişme ve gelişmelerinin sürdürülmesi, kaliteli kuş yemleri ile mümkün olmaktadır. Kuşunuzun türüne nazaran kuş yemi tercih etmeyi unutmamalısınız. Muhabbet kuşu beslemeyi düşünüyorsanız; muhabbet kuşu yemi satın almanız önemlidir. Aynı şekilde papağan bakacaksanız da papağan dostlarımız için hususi olarak geliştirilen papağan yemleri tercih etmeniz oldukça mühim bir detaydır. Şu sebeple her kuşun gıda gereksinimi aynı değildir.

2. Kuş Kafesi

Kuş ürünleri söz mevzusu olduğunda en mühim malzemelerden biri de şüphesiz ki kuş kafesi olmaktadır. Kuş kafesleri kuş dostlarımızın yaşam alanlarıdır. Bu yüzden kullanışlı, dayanıklı ve kaliteli malzemelerden elde edilmiş kafeslere yatırım yapmak gerekir. Kuşunuzun boyutu ile uyumlu olan bir kafes seçmelisiniz. Ek olarak kuş sayısı da kafes seçiminde mühim bir kriterdir. Kuş yemlerinde geçerli olan ırk faktörü burada da devreye girer. Mesela muhabbet kuşu beslemeyi planladıysanız., muhabbet kuşu kafesi, papağan bakacaksanız da papağan kafesi almanız gerekir.

3. Kuş Krakerleri

Kuşların mutlu olmaları ve sıhhatli beslenmeleri yalnız kuş yemleriyle olmamaktadır. Onların sağlığını teşvik edecek kuş ödülleri ve kuş krakerleri de sempatik dostunuzun beslenme düzeninde ne olursa olsun yer almalıdır. Kuş krakerleri kuşların büyük bir zevkle tükettiği yiyeceklerdir. Kaliteli kuş krakerleri satın almanız da son aşama mühimdir.

4. Kuş Sıhhat ve Bakım Ürünleri

Kuş ürünleri içinde yer edinen kuş sıhhat ve bakım ürünleri pek fazlaca değişik materyali kapsar. Kuşunuzun sağlığını desteklemek için gereksinim duyulan çeşitli ürünler vardır. Bunlardan biri de gaga taşı. Bu ürün yardımıyla aşırı gaga büyümesini ve gaga hastalıklarını önleyebilirsiniz. Kuş kumu ile sempatik kuşunuzun sindirim ve bağışıklık sistemini optimal anlamda destekleyebilirsiniz.

5. Kuş Oyuncağı ve Takıları

Kuşların keyifli ve mutlu zamanlar geçirmesi, kuş oyuncağı ve takıları ile mümkün. Kuşunuza sunacağınız oyuncağın kaliteli ve güvenli olması gerekir. Bu sayede kuşun güvende kalması ve sağlığının teşvik edilmesi mümkün olabilecektir.

6. Kuş Kafes Takıları

Kuş ürünleri içinde yer edinen kuş kafes takıları, kuşunuzun kafesi için elzem olan ürünlerdir. Bunlar içinde kuş yuvası oldukça önemlidir. Kuşunuzun dinlenmesi ve konforlu bir vakit geçirmesi için bu yuva önemlidir. Ek olarak yavru kuşlar için de lüzumlu olan bir aksesuardır.

Kuş banyoluğu, kuşunuzun temizlik ve hijyen gereksinimleri için şarttır. Tertipli olarak bu banyoluk yardımıyla kuşunuzun temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Evcil kuşunuzun yem yeme ve su tüketme deneyimini bir üst noktaya ulaştırmak adına ona kaliteli kuş yemlik ve suluk almalısınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir