1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

6 Maddede En Zeki Papağan Cinsleri

6 Maddede En Zeki Papağan Cinsleri
0

En parlak zeka papağan cinsleri, kuş sahiplenmek isteyenlerin merak etmiş olduğu bir mevzu. Genel olarak kuşlar parlak zeka canlılardır. Fakat bazı papağanların öteki kuşlara nazaran daha parlak zeka bulunduğunu söylemek mümkündür. Bu yazımızda parlak zeka papağan ırklarını sıraladık.

En Zeki Papağan Cinsleri

En Zeki Papağan Cinsleri

Papağan sahiplenmeyi düşünüyorsanız, en parlak zeka papağan cinsleri hakkında data almak isteyebilirsiniz. Bu kuşlar:

1. Afrika Gri Papağanı

Yüzyıllardan bu yana malum Afrika Gri Papağanı, gezegenin en parlak zeka hayvanlarından biridir. Bilim adamları, bu papağanların çocuklarla eşit zekaya haiz bulunduğunu doğrulamıştır. Bu yüzden de birçok değişik numara öğrenme ve konuşma mevzusunda yetenekli kuşlardan biridir. Kaliteli papağan yemleri ile beslenmesine dikkat edilmelidir.

(*6*)2. ABD Papağanı

En parlak zeka papağan cinsleri içinde yer edinen ABD Papağanı, güzel ve büyüleyici duruşu ile bir adım öne çıkar. Akıllı ve parlak zeka bir kuş türüdür. Konuşmaları öykünmek edebilir, karmaşık numaraları derhal öğrenebilir. Muhteşem kabiliyetleri ile bir çok insanoğlunun favorisi olmayı başarır.

3. Amazon Papağanı

Entelektüel kabiliyetlere haiz olan Amazon papağanı, üstün zekası ve konuşma kabiliyeti ile dikkat çeker. Yüzlerce senedir evcil hayvan olarak beslenen bu papağanlar, kelimeleri tıpkı gerçek bir insan söylenişi şeklinde dile getirebilirler. Konuşmaya ek olarak karmaşık numaralar ve görevler mevzusunda da başarı göstermiş olduklarını söyleyebiliriz.

4. Kakadu Papağanı

En parlak zeka papağan cinsleri sıralamasında yer alır. Sevecen kişiliği ve konuşma kabiliyeti ile malum Kakadu papağanlar, zeka testlerinde yüksek puan alırlar. Bu kuşları yalnız bırakmamak gerekir. Aksi halde stres yaşayabilirler. Kendi başlarına kuş oyuncakları ile oynamayı öğrenmeliler. Sosyalleşmeleri sağlanmalıdır. Onun yanında olmayacağınız zamanlarda kendisini meşgul etmeyi bilmelidir.

5. Eklektus Papağanı

Alımlı güzelliği ile malum Eklektus papağanı, pozitif yönde pekiştirme tekniği kullanılarak oldukça iyi bir halde eğitilebilir. Konuşmayı, numaralar yapmayı ve çeşitli görevleri yerine getirebilir. Sahibi ile sosyalleşmekten, oyunlar oynamaktan büyük kıvanç duyar. İnsanlarla kuvvetli bağlar kurabilir.

6. Muhabbet Kuşu

Papağanların soyundan gelen muhabbet kuşları, yüksek zeka seviyelerine haizdir. Bundan dolayı en parlak zeka papağan cinsleri arasındadır. Büyük papağanlar şeklinde konuşmayı öğrenebilir ve bir takım keyifli numaralar yapabilir. Kaliteli muhabbet kuşu yemleri ile beslenmesine itina gösterilmelidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir