1. Anasayfa
 2. Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu Tasması Hakkında Her Şey

Muhabbet Kuşu Tasması Hakkında Her Şey
0

Muhabbet Kuşu tasması evcil hayvanlarımız ile gezmemiz için fazlaca güzel bir aparat ve kesinlikle kullanabilirsiniz.

Muhabbet kuşu tasması ziyanı dokunan mı

Son zamanlarda muhabbet kuşlarını eğitmek ve yürüyüşe çıkarmak isteyenler muhabbet kuşu tasması kullanıyor. Bu ürünlerde en hafifçe malzemeler kullanılmaktadır. Kuşların boynunu ve vücudunu kavrayan bu tasma kuşların kaçmalarını engellerken hareket alanlarını da sınırlar. Değişik renk ve modellerde tasarlanan bu malzemeler kuşçularda kuş ve kafes aksesuarı olarak satışa sunulmaktadır.

Kuş tasmaları, kuşlar için yeni piyasaya sürülen bir aksesuardır. Kuşları vücudundan kavrayan bu araç-gereç oldukça hafifçe olup kuşları rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede kuşlar rahatça uçmanın keyfini yaşayabilirler. Bu nesne daha fazlaca kuş eğitiminde kullanılır.

Kuş tasmaları, yolmayı durdurmak için muhteşem bir seçenektir. Ek olarak ameliyattan yada yaralardan iyileşen kuşlar için de fazlaca faydalıdırlar.

Fakat bir papağanı öylece tasmasına bağlayıp iyi olmasını bekleyemezsin. Kuşunuzun tasmaya alışması için zamana ihtiyacı var. Aşılması gereksinim duyulan 3 büyük engel var.

Muhabbet kuşu tasması iyi mi takılır

 1. Kuşunuzun 1-3 gün süresince giysiyi güvenli bir mesafeden görmesine izin verin. Kuşunuz seyrederken tasmaya peluş bir hayvanmış şeklinde baktığınızdan, konuştuğunuzdan ve tuttuğunuzdan güvenilir olun, Tüm ilerlemeleri en sevdiğiniz ikramlarla dikkatle ödüllendirin.
 2. 1 – 2 gün süresince olağan bakım rutinlerini yaparken yakayı omzunuza koyun. Peşinden, tüm yürekli davranışları ödüllendirirken, 1-2 gün daha tasma omzunuzdayken kuşunuzu tutun.
 3. Kuşunuzun tasmayı keşfetmesine izin verin. Yakanın vücuduna dokunmasına izin verdiği için kuşunuzu almak ve tedavi etmek için kuşun yakasına favori ikramları yerleştirin. Her adımda ilerlemeyi ödüllendirmeyi dikkatsizlik etmeyin.
 4. Yukarıdaki süre süresince kuşunuzu kanatlarını ve gövdesini tutması için eğitin. Vücuduna dokunmanıza hoşgörme göstermenize yönelik herhangi bir ilerleme için daima ikramlar ve kafa çizikleri sunun.
 5. Tasmayı denetlemek için kafesi hazırlayın. Alt tünekler ve kaseler. Düşme durumunda kafesin altını bir havluyla hizalayın.
 6. Hem siz hem de kuşunuz hazır olduğunda, evcil hayvanınızı denetleyebileceğiniz 1-3 saat süresince tasmayı takının .   Evcil hayvanınızı, mesnetsiz uyumları görmezden gelirken, tasmayı tolere ettiğini her gördüğünüzde ödüllendirmek fazlaca önemlidir.
 7. Kuşun tasmayı takma süresini 30 – 60 dakikalık artışlarla yavaşça artırın. Bu aşamada kuşunuzun tasmayı belli süreler süresince sırtında taşıyacak fizyolojik gücü kazanmasına destek oluyorsunuz.
 8. Kuşunuz güç kazandıkça ve tasmayı tolere ettikçe, takma süresini uzatın ve tünekleri ve çanakları düzgüsel yerlerine yaklaştırmaya başlayın.
 9. Kuşunuza tırmanmayı, tünemeyi, yemeyi ve içmeyi göstermeniz gerekebileceğini dikkatsizlik etmeyin. Bir fazlaca kuş bunu kendi başına çözer, yalnız gerilmiş kuşların daha fazlaca desteğe ihtiyacı vardır.

MUHABBET KUŞU TASMASI EĞİTİM İPUÇLARI:

Kuşunuza kafasına ve kanatlarına dokunmanıza tahammül etmeyi öğretmek için Clicker Eğitimini kullanın .
Zihinsel yorgunluğu önlemek için antrenman seanslarını kısa ve keyifli tutun. Günde bir yada iki kez 5-10 dakika kafi olacaktır.
Tercihen günlük olarak, ergonomik yapmak için tutarlı bir zaman seçin.
Kuşunuz korkarsa, geri çekilin ve daha ilkin ustalaştığı bir beceri üstünde çalışın.

Muhabbet kuşu tasması tutarları

Muhabbet kuşu tasması tutarları 20tl’den başlayıp 100tl’lere kadar varmaktadır. Kendi zevk ve tercihlerinize gore uygun boyutlarda muhabbet kuşunuza tasma alarak kullanabilirsiniz.

Muhabbet kuşu tasması örnekleri

Muhabbet kuşu tasması örnekleri

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir