1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

Evde Kuş Beslemenin Faydaları Nelerdir?

Evde Kuş Beslemenin Faydaları Nelerdir?
0

Evde kuş beslemenin yararları tahmin edilenden daha çok. Bir evcil hayvan sahiplenmek istiyor ve bu hayvanın hangisi olacağına karar veremiyorsanız; kuşların en iyi seçimlerden biri bulunduğunu bilmelisiniz. Evcil kuşların pek oldukça garip özelliği ve çok önemli karakterleri var. İyi bir araştırma ile size uygun olan kuş cinsini bulabilir, kuşların arkadaşlığını elde edebilirsiniz. Peki, evde kuş beslemenin avantajları neler?

Evde Kuş Beslemenin Faydaları

Evde Kuş Beslemenin Faydaları

Kuşlar; parlak zeka, güzel, toplumsal ve mutlu canlılardır. Kuşlar bir eve yaşam verir ve ortamın havasını değiştirir. Yaşamımızı mutluluk ve melodilerle doldurabilirler. Evde kuş beslemenin yararları ise şu şekilde açıklanabilir:

1. Kuş Beslemek Maliyetli Değildir

Kuş bakımı için aylık maliyetler oldukça düşüktür. İlk etapta kaliteli ve sağlam bir kuş kafesi edinmeniz kafi olacaktır. Kuş kafesine kuş oyuncakları, kuş yemliği ve kuş banyoloğu şeklinde ekipmanlar almanız önemlidir. Peşinden bittikçe kuş yemi de satın almanız gerekecek. Bunlar haricinde kuşların başka bakım maliyetleri neredeyse yoktur.

2. Kuşlar Eğlencelidir

Bir tek köpeklerin çeşitli numaralar öğrendiğini düşünüyorsanız; yanılıyorsunuz. Kuş dostlarımız da numaralar öğrenebilir, keyifli hareketler sergileyebilir, kelimeleri yeniden edebilir, sesleri yeniden edebilir ve hoş ötüşleriyle sizleri keyiflendirebilir. Yeni şeyler öğrenmeye bayılan kuşlar, sahiplerinin keyifli zamanlar geçirmelerine olanak sağlar.

3. Kuşlar İyi Arkadaştır

Evde kuş beslemenin yararları içinde bir diğeri de kuşların mükemmel birer dost olmaları. Kuşunuz size omzunuzda eşlik edebilir ve ıslıklarınıza cevap verebilir. Tatile gittiğinizde bile kanatlı dostunuzu yanınızda götürebilirsiniz. Seyahatlerde kuşları taşımak kolaydır. Kuşunuzu yeteri kadar eğittikten sonrasında onu omzunuzda dahi taşıyabilirsiniz.

4. Tek Başlarına Eğlenebilirler

Bazı hayvanlar kendi başlarına derhal sıkılabilirler. Sadece bu durum kuşlar için geçerli değildir. Kuşlar tek başlarına kalabilirler ve kendi kendilerine keyifli zamanlar geçirebilirler. Gene de kuşunuzun da kafes dışı zamana gereksinimi bulunduğunu unutmamalısınız. Bundan dolayı de onu zaman buldukça kafes dışına çıkarmayı dikkatsizlik etmemelisiniz. Böylelikle evcil dostunuz kendisini oldukça daha özgür ve mutlu hissedecektir.

5. Kuşlar Oldukça Sosyaller

Kuşlar, tıpkı kediler ve köpekler şeklinde sahipleri ile kuvvetli bağlar kurma kabiliyetine haiz olan canlılardır. Son aşama toplumsal olduklarından dolayı birçok insan için uygun bir evcil hayvandır. Evcil dostunuza ayıracak vaktiniz var ise onunla sosyalleşebilir ve kaliteli zamanlar geçirebilirsiniz. Kuşlar bununla birlikte çocuklar ve yaşlılar için de en doğru seçimlerden biridir.

6. Kuşlar Hijyeniktir

Kuşlar organik olarak oldukça hijyeniktir. Her gün parlak ve temiz görünmek için tüyleri ile ilgilenirler. Evcil kuşunuzun tırnaklarını bazen kesmeyi ve kafes içinde gaga taşı bulundurmayı dikkatsizlik etmemelisiniz.

7. Rengarenk Görüntü Sunarlar

Evde kuş beslemenin yararları içinde bir başka husus ise kuşların renkli bir görüntü sağlamalarıdır. Kuşlar görkemli uçuş yeteneklerinin haricinde canlı renkleriyle de göz doldururlar. Onları seyretmek ruh halinize iyi gelebilir. Kuşları gözlemlemek hem keyifli hem de ilginçtir. Kafes haricinde kuşun sevgiye, ilgiye ve zamana ihtiyacı bulunduğunu unutmamalısınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir