1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

Konuşan Kuş Türleri Nelerdir?

Konuşan Kuş Türleri Nelerdir?
0

Konuşan kuş türleri, kuş sahiplenmek isteyenlerin merak etmiş olduğu bir husus. Bazı kuşlar, çeşitli kelimeler öğrenebiliyorlar ve bu tarz şeyleri dile getirebiliyorlar. Bu da evcil kuş sahiplerini memnun ediyor. Akıllı ve eğitime açık olan kuş cinsleri, kelime öğrenme kapasiteleri ile dikkat çekiyor. İşte o kuşlar…

Konuşan Kuş Türleri

Konuşan Kuş Türleri

İnsan konuşmasını öykünmek eden, eğitime süratli cevap veren ve konuşan kuş türleri şu şekilde sıralanır:

1. Afrika Gri Papağanı

En sempatik kuş cinslerinden kabul edilen Afrika Gri Papağanı, zekası, oyunculuğu ve kelime öğrenme kabiliyeti ile bir adım öne çıkar. Papağan tutkunlarının bir numaralı tercihlerinden biridir. İyi bir eğitim almış olduğu taktirde bazı kelimeleri tekrarlayabilir ve konuşabilir. Afrika Gri Papağanlarının besleyici papağan yemi tüketmeleri ehemmiyet arz eder.

2. Muhabbet Kuşu

Konuşan kuş türleri içinde yer edinen muhabbet kuşları, bir çok insanoğlunun favori kuşlarından biridir. Bakımı kolay olan muhabbet kuşları bununla beraber oldukça parlak zeka canlılardır ve eğitime açık yönleriyle de farklarını ortaya koyarlar. Bu kuşlar konuşmayı ve bazı kelimeler söylemeyi öğrenebilir. Bunun için sabırlı olmalı ve kuşunuzu iyi bir eğitime doğal olarak tutmalısınız. Muhabbet kuşlarının vitaminler yönünden varlıklı olan muhabbet kuşu yemleri ile beslenmeleri şarttır.

3. Amazon Papağanı

Rengarenk görüntüsü ile dikkat çeken Amazon Papağanları, muhteşem netlikte konuşabilir. Tatlı sesleriyle insanları tebessüm ettirebilirler. Bu kuşlar sosyalleşmeye gereksinim duyar. Bu yüzden insanlarla ve öteki papağanlarla süre geçirmeyi severler. İnsanlarla daha sık etkileşim kurarak, onları öykünmek etmeyi de öğrenebilirler. Kuş oyuncakları ile süre geçirmekten de oldukça hoşlanırlar. Sahipleriyle yakın bağlar kuran kuşlardan biridir. Bu yüzden kuşunuza zaman ayırabilecekseniz, Amazon Papağanı oldukça iyi bir seçimdir.

4. Keşiş Papağanı

Konuşan kuş türleri sıralaması Keşiş Papağanı ile devam ediyor. Quaker Papağanı olarak da bilinirler. Oldukca toplumsal bir canlıdır. İnsanlarla süre geçirmeye oldukça isteklidir. İnsanların konuşmasını öykünmek edebilir ve bazı kelimeleri söylemeyi kolayca öğrenebilir. Yeni papağan sahiplenecekler için iyi bir seçimdir. Geniş bir papağan kafesi tam da Keşiş Papağanlarına göredir.

5. Eklektus Papağanı

Alımlı renkleriyle ilgi çeken Eklektus Papağı, bununla beraber konuşma kabiliyetiyle de bilinir. Kapsamlı bir kelime dağarcığına haiz olabilir. Bu kuşlar genel olarak nazik ve dost canlısı olmalarıyla da fark yaratırlar. Sahipleriyle sosyalleşmeye ve etkileşim kurmaya bayılırlar. Adam Eklektus Papağanını eğitmek, dişi Eklektus Papağanını eğitmekten birazcık daha kolaydır.

6. Kakadu Papağanı

Konuşan kuş türleri söz mevzusu olduğunda bu kuşlardan biri de Kakadu diyebiliriz. Kakadular şüphesiz ki, muhteşem konuşma kabiliyeti ile sahiplerini memnun eder. Bazı kelimeleri ve cümleleri oldukça kolay bir halde öğrenebilir. Bu sebeple bu papağanlar son aşama parlak zeka canlılardır. Her gün kafes dışı zamana ve sahipler ile sosyalleşmeye gereksinim duyar.

7. ABD Papağanı

Konuşan kuş cinsleri içinde yer edinen ABD Papağanı, yukarıdaki papağanlar kadar olmasa da konuşmaya meyillidir. Bunun için sabırlı olmak gerekir. Bazı kelimeleri öğrenebilir ve tekrarlayabilir. Hitabı her daim net değildir fakat öğrenmeye açık bir kuştur.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir