1. Anasayfa
 2. Muhabbet Kuşu

Kuşunuz Sizi Seviyor mu? | Pet Bilgi

Kuşunuz Sizi Seviyor mu? | Pet Bilgi
0

Kuşunuzun sizi sevmesi için ilk olarak sizin de onu sevdiğini hissetmesi ve anlaması gerekir. Sevginizi anlaması ve hissetmesi içinde kuşunuzun zamana ihtiyacı vardır, bu zamanda sizde sevginizi ve ilginizi doğru bir halde izah edebilirsiniz. Kuşunuza yaklaşımınızı ve  sevgi göstermenizi doğru bir halde yaptığınız süre kuşunuzla aranızdaki diyalog muhteşem olacaktır. Peki kuşunuz size sevgisini iyi mi gösterir bir de onlara bakalım.

Kuşunuz başınıza ve omzunuza konuyorsa

Kuşunuz omzunuza, başınızın üzerine, kolunuza ya da dizinize oturuyor ve geziniyorsa bu sizi sevdiğini ve itimat duyduğunu gösterir.

Kuşunuz Sizi Seviyor mu
Kuşunuz Sizi Seviyor mu

Konuşuyor yada Şarkı Söylüyorsa

Kuşlar sevgilerini fizyolojik olarak göstermekten korkmazlar. Kuşlarınız ıslık çalıyor yada şarkı söylüyorsa bu durum mutlu bulunduğunu gösterir. Sizin yanınızda yapıyorsa ya da siz yanına gittiğinde halletmeye başlıyorsa sizin ilginizi çekmek ve takdir edilmek içinde yaparlar.

Baş aşağı duruyorsa

Kuşlar duruşları ile de birçok duygusunu gösterebilmektedir. Kuşlar kafeslerinde baş aşağı bir halde duruyorsa normalde bu duruş kuşların savunmasız olduğu bir durumdur ve bunu sizin yanınızda yapıyorsa sizi sevilmiş olduğu ve size güvenilmiş olduğu anlamına gelmektedir.

Kaşımanızı istiyorsa ve Sizi ısırmıyorsa

Kuşunuz yanınızda kafasını eğip kaşımanızı istiyorsa gene bu davranışı da sizi sevilmiş olduğu ve güvenilmiş olduğu anlamına gelmektedir.

Kuşunuz sizi ısırma niyetiyle değil de gagası ile nazikçe ağzını açıyor ise bu sizi sevdiğinin bir işaretidir.

Kuşlarınızda bu emareleri hemen hemen göremediyseniz üzülmeyin. Bu sizi sevmediği anlamına gelmez size alışamadığı ve sizden korkmuş olduğu anlamına gelebilir. Kuşunuzun sizi sevmesi ve anlaması için zamana ihtiyacı vardır ve bu süre diliminde sabırlı bir halde sevginizi ve ilginizi göstermeye devam edin.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir