1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

5 Maddede En Küçük Evcil Kuşlar

5 Maddede En Küçük Evcil Kuşlar
0

Küçük evcil kuşlar, kuş beslemek isteyenlerin dikkatini çekiyor. Bakımlarının daha kolay olmasından dolayı ufak kuşlar daha fazlaca tercih ediliyor. İşte, en popüler ufak kuş cinsleri…

En Küçük Evcil Kuşlar

Küçük Evcil Kuşlar

Küçük kuşların bakımları, çoğu zaman büyük cins kuşlara bakılırsa fazlaca daha kolaydır. Bu kuşlar boyutları sebebiyle birazcık daha sessizdir. Bazıları öteki kuşlarla yaşamaktan hoşlanırken, kimileri de yalnızlığı sever… Popüler ufak evcil kuşlar şu şekilde sıralanabilir:

1. İspinoz

Kuşları izlemeyi seven fakat onları ele almamayı tercih edenler için uygun bir kuş cinsidir. Bu kuşlar birazcık ürkektir. Gene de evcil olarak bakılmak için uygundur. Evcil ispinozlar gruplar halinde yaşamayı sever. Bundan dolayı geniş bir kuş kafesi sağlamak bu aşamada önemlidir.

2. Kanarya

Küçük evcil kuşlar içinde yer edinen kanaryalar, bir çok insanoğlunun favori kuş türüdür. Parlak tüyleri ve hoş sesleri ile malum kanaryalar, bakımlarının kolay olmasından dolayı da en beğenilen kuşlardandır. Kanarya yemi ile beslenmesi ihtiyaç duyulan bu kuşlar, iyi koşullarda bakılmış olduğu sürece uzun ömürlü olurlar. Ek olarak eğitime de kolay bir halde cevap verirler. Bölgeselliği seven kanaryaların tek olarak bakılması tavsiye edilir.

3. Muhabbet Kuşu

Küçük evcil kuşlar söz mevzusu olduğunda bu listede muhabbet kuşu da yer alır. Büyük kişiliklerini ufak boyutlarına sığdıran muhabbet kuşları, en fazla tercih edilen kuş ırklarından biridir. Papağan ırkından gelen bu kuşlar, akıllı ve eğitime derhal cevap veren evcil canlılardır. Muhabbet kuşu yemi ile beslenmeleri oldukça önemlidir. Bu kuşların canlı ve parlak renkleri de alımlı bir görüntü sergilemelerine olanak tanır. Birazcık eğitimle beraber muhabbet kuşları konuşmayı da öğrenebilirler.

(*5*)4. Sultan Papağanı

Avustralya’ya özgü bir papağan cinsidir. Dost canlısı olmalarıyla bilinirler. İyi bir halde sosyalleştikleri taktirde insanları seven, uysal bir kuş olurlar. Gürültücü bir kuş değildir. Bundan dolayı daha azca gürültücü bir kuş isteyenler için uygundur. Zekidir ve eğitimle birlikte konuşmayı öğrenebilir. Kaliteli papağan yemleri ile beslenmesine itina gösterilmelidir.

5. Yeşil Yanaklı Conure

Keyifli ve sevecen bir kuştur. Davranışsal problemlere yatkındır. Bu sebeple de iyi bir halde eğitim almalı ve sosyalleşmelidir. Bakımı kolaydır. Genel olarak sessiz bir kuştur. Kuş oyuncakları ile zaman geçirmeye bayılır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir