1. Anasayfa
 2. Kediler

Kediler Neden Isırır? Kedi Isırması Nasıl Önlenir? Tehlikeli Midir?

Kediler Neden Isırır? Kedi Isırması Nasıl Önlenir? Tehlikeli Midir?
0

Kedim niçin ısırıyor? Kedi ısırması iyi mi önlenir? Benzer biçimde sorular, yeni kedi sahiplenen kişiler tarafınca çoğunlukla araştırılmaya devam etmektedir. Kediler insanları ya da değişik hayvanları çoğunlukla rahatsız eden varlıklar olmasa da bazen bu biçim problemler yaşanması da mümkün olacaktır. Nerede ise tüm hayvanların doğasında ısırmak vardır. Üstelik kedide yırtıcı doğada yaşayan hayvanlardan bir tanesidir. Sadece kedi ısırması ile köpek ısırması kesinlikle bir değildir. Kedi ısırması, herhangi bir sorun teşkil etmeyeceği şeklinde uzun soluklu acılara da niçin olmayacaktır. Bilhassa de kediniz yavruysa, ısırdığında hiçbir şey olmayacağından da güvenli olabilirsiniz.

Kedi Isırığı Tedavisi

Kedilerin ısırıkları için tedavi olmak isteyen kişilerin sayısı da bir fazlaca fazladır. İnsanlar kedi ısırığını, her ne kadar hafife alsa da, kimi zaman ciddi sonuçlara sebebiyet verebiliyor. Bilhassa de sokak kedilerinden bir tanesi sizi ısırdıysa, muhakkak doktora gitmenizde yarar vardır. Önlemlerinizi aldığınız takdirde, herhangi bir problemle karşılaşmayacağımızdan güvenli olabilirsiniz. Kediler narin ve zarif varlıklar olduğundan; ısırıkları da canınızı yakmayacaktır.

Kediler Neden İnsanları Isırır?

Kediler niçin insanları ısırır? sorusu söz mevzusu olduğu vakit, bunun birçok sebebi bulunduğunu bilmenizde yarar vardır. En temel nedenlerden bir tanesi rahatsız edilmek olacaktır. Bilhassa de sokak kedileri, çoğunlukla rahatsız edildiğinden dolayı, kendilerini koruyabilmek adına kimi zaman insanları ısırabiliyorlar. Rahatsız etmezseniz ve onlara zarar vermezseniz kesinlikle sizi ısırmayacaklardır. Aynı durum ev kedileri de ilgilendiriyor olacaktır. Evinizde yaşayan kediyi devamlı sıkıştırıyorsanız; bu durum onu rahatsız edecektir. Zira kediler daha oldukça yalnızlıktan hoşlanan hayvan türlerindendir.

Bazen sizden ilgi beklese de uyumak istediklerinde ya da yalnız kalmayı seçtikleri zamanlarda, devamlı onun yanına gidip, rahatsız edici hareketler halletmeye devam ediyorsanız; uzaklaşmanız için sizi ısırabilirler. Sadece kedilerin bir huyu vardır: Kediler sahiplerini ısırdıktan sonrasında o bölgeyi yalayarak acılarını dindirmeye çalışırlar. Bu mevzuda etkili olduklarını da söyleyebiliriz. Kediler nankör zannediliyor olsa da oldukça vicdanlı hayvanlardır. Bundan dolayı, bilhassa de onlara bakan insanların, kendileri yüzünden acı çekmeleri engelleyebilmek adına, ellerinden gelen her tedaviyi uygulamaya devam etmektedirler.

Kedi Isırığı Acıtır Mı?

Kedi ısırığı acıtır mı? Sorusu da yeni kedi sahiplenen kişileri merak etmiş olduğu mevzular içinde yer alır. Bilhassa de yavru ve bebek kediler dişlerini geliştirmek için; sahiplerini ya da buldukları herhangi bir cismi ısırmaya çalışabilirler. Bu durumu garipsemek yerine, kedinizin sizi ısırmasına izin vermeniz de yarar vardır. Bilhassa de kedinizin aşısını yaptırdığınız vakit ısırıklarından korkmanıza da kesinlikle gerek kalmamıştır. Bilhassa de yavru kedi ısırığı kesinlikle canınızı yakmayacaktır. Bununla birlikte büyük kedilerinizin ısırığının da canınızı yakmayacağından güvenli olabilirsiniz.

Kediler ısırdığı vakit, kesinlikle dişlerini geçirmeyen varlıklardır. Bununla beraber oyun oynamayı seven kedilerin büyük bir kısmı da bazen sahiplerini ısırmaktadır. Bu durum ise onları sevmediklerinden ya da yanlarından gitmesini istemelerinden kaynaklanmaz. Kedilerin sahiplerini ısırmasındaki temel niçin, o esnada oyun oynamak istemelerinden meydana gelmektedir. Bazı kediler tırnaklayarak oyun oynarken bazıları ise ısırarak oynamaktadır. Kediler oyun oynarken karşısında kimin bulunduğunu unutabiliyorlar. Bundan dolayı sizi ısırdığı vakit, ona oldukça büyük tepkiler göstermeden kızmanızda yarar vardır. Kediler komutları alan hayvanlar oldukları için, kızdığınız bir şeyi yine yapmayacaktır. Bu mevzuda da içinizi rahat tutabilirsiniz, eğer kedinize iyi bir eğitim verirseniz herhangi bir sorun yaşamadan uzun süre onunla, bir yaşam sürdürmeye devam edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir