1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

Kanaryalar Sahiplerini Tanır Mı?

Kanaryalar Sahiplerini Tanır Mı?
0

Kanaryalar sahiplerini tanır mı? Küçük boyutlarına rağmen kanaryalar, insanlarla yakın bir iletişime haizdir. Hayvanlar aleminin en sevilen üyelerinden olan kanarya kuşları, bununla beraber popüler bir evcil canlıdır. Peki, kanarya kuşları sahiplerini tanıyorlar mı?

Kedilerin ve köpeklerin, sahipleriyle olan ilişkileri hakkında daha açık işaretler verdikleri doğrudur. Fakat hayatlarının bir bölümünde kanarya besleyen ya da kanarya beslemek isteyenler de bu küçük canlıların kendilerini tanıyıp tanımadıklarını merak ediyor. Kanaryalar sahiplerini tanır mı sorusunun yanıtını detaylıca inceleyelim.

Kanarya Kuşları Sahiplerini Tanır Mı?

Kanaryalar Sahiplerini Tanır Mı?

Kanaryalar sahiplerini tanır mı? Diye soruyor olabilirsiniz. Bir kanarya beslemeye karar verenler, bu canlıların onları tanıyıp tanımadıkları mevzusunda meraklı olabiliyorlar. Özetlemek gerekirse cevap verecek olursak; evet, kanaryalar sahiplerini tanıyorlar.

Bu kuş türü son aşama zekidir. Yalnızca insan yüzlerini tanımakla kalmaz, bununla beraber akıl yürütebilir ve zeka oyuncaklarında yüksek performans gösterebilirler. Bundan dolayı, uzun süredir aynı kişiyle yaşayan kanaryalar sahiplerini ve diğeri aile üyelerini tanırlar.

Bu aşamada tüm kanaryalar sahiplerini tanır mı sorusuna da cevap vermek gerekiyor. Tüm kanaryaların sahiplerini tanıyabileceğini söyleyemeyiz. Bir tek genel olarak kanarya kuşları bakıcılarını anımsarlar. Kuşunuzun sizi tanıyıp tanımamasında önemli olan etkenler ise onunla ne çoğunlukla ilgilendiğiniz ve kuşunuzun zeka seviyesidir. Kanarya dostunuzun zekasını teşvik etmek için ona kuş oyuncakları sunabilirsiniz.

Kanaryam Beni Seviyor Mu?

Kanaryalar sahiplerini tanır mı diyenlerin aklını kurcalayan konulardan biri de kanaryam beni seviyor mu sorusu oluyor. Kanaryalar kimi vakit kafa karıştırıcı olabilen oldukca karakteristik özelliklere haiz olan canlılardır. Kanaryaların bir diğeri önemli özelliği de güzel sesleridir. Kanaryanız sık olarak ötüyorsa; onun mutlu bulunduğunu ve sizinle olan iletişimden memnun kaldığını anlayabilirsiniz.

Kanaryanız şarkılar söyler şeklinde ötüyorsa; refah içindedir. Bu yüzden de sizi sevdiğini düşünmeniz normaldir. Kanaryanıza iyi koşullarda bakarsanız, onun güvenilmiş olduğu ve sevilmiş olduğu bir kişi olmuş olmuş olursunuz.

Kanaryanızın Size Güvenmesini Iyi mi Sağlayabilirsiniz?

Kanaryalar sahiplerini tanır mı açıkladık. Şimdi de kanaryanızın size güvenmesini iyi mi sağlayabilirsiniz bunlardan söz edelim. Kanaryaların insanlara güvenmesi sürekli kolay değildir. Bir oldukça durumda kanaryanın ihtiyacının karşılanması, bir güven ortamının oluşması için kafi gelmez. Kanaryanızla aranızda güven inşa etmek ilk olarak sabır ve süre gerektirir.

İlk başlangıçta kanaryanızı ele alıştırmaya çalışabilirsiniz. Bu süreçte güven temelleri yavaş yavaş atılabilir. Bu süreçte kanaryanıza kuş krakerleri şeklinde ödüller vererek onun mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece kuşunuz hem mutlu olacak hem de size daha oldukca alışacaktır.

Günlerce onunla ilgilenerek, gereksinimlerini en iyi şekilde karşılayarak, kaliteli kuş yemleri ve kanarya yemleri yemesini sağlayarak, size güven duymasını kolaylaştırabilirsiniz. Sabrederseniz ve kanaryanızın size güvenmesi için ona süre tanırsanız; düzgüsel olarak başarı elde edeceksinizdir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir