1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

En Popüler ve Konuşan Kuş Irkları

En Popüler ve Konuşan Kuş Irkları
0

Konuşan kuş ırkları, birçok insanoğlunun ilgisini çeker. Yeni bir kuş sahiplenmek istediğinizde bu kuşun konuşma kabiliyetinin olmasını bekleyebilirsiniz. Peki, konuşmayı öğrenen kuşlar hangileri?

Konuşan Kuş Irkları

Konuşan Kuş Irkları

Konuşan kuş ırkları, insanların konuşmasını tekrarlama mevzusunda oldukça yetenekliler. Dolayısıyla konuşan kuşlar, son aşama popüler bir seçimdir. Yansılamak ve konuşma kabiliyeti bulunan kuşlar:

Muhabbet Kuşu

Bu küçük ve sempatik kuşlar, konuşma kabiliyetleri ve bakımlarının kolay olması sebebiyle bir çok insanoğlunun favorisidir. Hatta bazı muhabbet kuşları yüzlerce değişik kelime öğrenebilir ve şarkılar söyleyebilir. Kimi vakit muhabbet kuşlarının ne söylediklerini idrak etmek zor olabilir. Fakat muhabbet kuşunun sahibi, kulağı aşina oldukça kuşunu en iyi şekilde anlamış olur.

Amazon Papağanı

Konuşan kuş ırkları içinde konumlanan Amazon Papağanı, büyüleyici konuşma kabiliyeti ile fark yaratır. Bu güzel ve ilgi çekici kuş, öte taraftan uzun ömürlü olduğundan de bir çok insanoğlunun birincil tercihidir. Kaliteli kuş yemleri ile beslenen ve bakım gereksinimleri karşılanan Amazon Papağanı, uzun seneler süresince sizlere birlikte rol alır.

Quaker Papağanı

Bu sevecen papağanlar, en o kadar da konuşma kabiliyetleri ile dikkat çekerler. Ek olarak parlak ve renkli görünümleri de onların tercih edilebilirlik oranını artırır. İyi bir eğitim ile Quaker Papağanı, oldukca sayıda kelime öğrenebilir ve insanların konuşmalarını öykünmek edebilir. Geniş bir kelime dağarcığına haizdir. Parlak zeka bir kuş cinsidir.

Afrika Gri Papağanı

Papağan cinsleri söz mevzusu olduğunda en bilinenlerden biridir. İnsan dostu bu sempatik canlılar, konuşma kabiliyetleri ile de dikkat çekerler. Yüksek zekâsı, kolayca konuşmayı öğrenmesi ve bakım kolaylığı benzer biçimde sebeplerden dolayı kuş sahiplerinin favorisi konumundadır. Günde birkaç saat kadar sosyalleşmeleri önemlidir. Geniş papağan kafesi gerektirirler. Böylece daha mutlu ve rahat bir halde yaşarlar.

Kakadu Papağanı

Konuşan kuş ırkları sıralamasında Kakadu papağanları da var. Aslen Avustralya’ya özgü olan Kakadular, dünya genelinde ve devletimizde de çoğunlukla tercih edilen kuş türlerinden biridir. Konuşma kabiliyeti bulunan Kakadu kuşları, iyi bir eğitim ile pek oldukca kelimeyi öğrenme kabiliyetine sahipler. Bu kuşlar gün içinde yeterince sosyalleşmeliler. Aksi durumda kendilerini fena hissedebilirler ve negatif davranışlar geliştirebilirler.

Eklektus Papağanı

Güzel renkleri ve sevecen halleri ile insanların gönlünü kazanan Eklektus, hem de konuşma kabiliyetiyle de fark yaratır. Bu benzersiz kuşlar, insanların cümlelerini yeniden edebilir ve yüzlerce sözcük öğrenebilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir