1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

5 Maddede Ötücü Kuş Cinsleri

5 Maddede Ötücü Kuş Cinsleri
0

Ötücü kuş cinsleri, kuş beslemek isteyenlerin ilgisini çeker. Kuşların en mühim özelliklerinden biri de hoş sesleridir. İnsana rahatlık veren bu ses, bir çok insanı etkisinde bırakır. Bakımı kolay olan kuş dostlarımız, benzersiz ötüşleri ile evinize sevinç getirebilir.

Ötücü Kuş Cinsleri

Ötücü Kuş Cinsleri

Bir kuşun cıvıltısı herhangi bir şeye iyi konsantre olmanızı sağlayabilir, ruh halinizi iyileştirebilir ve gülümsemenizi teşvik edebilir. Kuşların ötüşü, insanoğlu üstünde sakinleştirici ve rahatlatıcı bir tesir bırakır. Bir kuş sahiplenmeyi planlıyorsanız; ötücü kuş cinsleri hakkında informasyon sahibi olmak isteyebilirsiniz. İşte ötücü kuşlar:

1. Kanarya

Dünya genelinde meşhur olan kanaryalar, iyi bir ötücü kuş örneğidir. İsminden de anlaşılacağı şeklinde bu kuşlar Kanarya Adaları’ndan gelir. Dünyanın her yerinde yaşayabilirler. Evcil kuş olarak çoğunlukla tercih edilir. On ikinci yüzyıldan bu yana evcil hayvan olarak bakılmaktadır. Tatlı ötüşleri ile dikkat çeken bu kuşlar, şarkı söylemeyi, hoş sesler çıkarmayı fazlaca severler. Kaliteli kanarya yemleri ile beslenmeleri gerekir. Geniş bir kuş kafesi de bu kuşlar için sağlanmalıdır. Böylece mutlu bir yaşam sürebilirler.

2. Bülbül

Ötücü kuş cinsleri söz mevzusu olduğunda akla gelen türlerden biri de bülbül olur. Gece saatlerinde ötmeleriyle meşhur olan bu kuşlar, Afrika, Avrupa, Akdeniz ve Asya şeklinde birçok yerde yaşar. Bülbül kuşlarının en mühim özelliği, yaşadıkları yerden pek ayrılmama alışkanlıklarıdır. Uyumlu şarkılar söyleyebilirler ve etkisi altına alan sesleri ile herkesi şaşırtabilirler.

(*5*)3. Saka Kuşu

Saka kuşları, en renkli kuşlar arasındadır. Buna karşılık en iyi öten kuşlardan biridir. Bundan dolayı evcil hayvan olarak ideal kuşlar içinde sayılır. Kısa cıvıltıları ile malum saka kuşları, evinize sevinç katabilir. Besleyici kuş yemleri tüketmeleri ehemmiyet arz eder.

4. Serçe

Ötücü kuş cinsleri içinde yer alır. Tüm ılıman bölgelerde yaşayabilir. Bu sempatik kuşlar evcil hayvan olarak on üç yıl kadar yaşayabilirler. Yaşam sürelerinin uzun olması için kaliteli yemler tüketmeleri ve uygun bir yaşam alanına haiz olmaları önemlidir.

5. Ardıç Kuşu

Kıyılarda, lagünlerde ve zeytinliklerde yaşayan ardıç kuşları, Akdeniz ülkelerinin popüler kuşlarından biridir. Şarkılar söylerken değişik sesler yayabilirler. Keskin ve yumuşak sesi aynı anda çıkarabilir. Melodik ötüşüyle malum ardıç kuşları, derhal her insanın ilgisini çekebilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir