1. Anasayfa
 2. Kediler

Yavru Kedilerle Oyun Oynanması Nasıl Olmalıdır?

Yavru Kedilerle Oyun Oynanması Nasıl Olmalıdır?
0

Yavru kedilerin oyun oynaması, genel anlamda dikkatlerini çekecek bir oyuncak ile sağlanabilir. Yavru kedilerle oyun oynanması, ışıklı yada sesli olmasa da yavru kedilere uygun oyuncaklarla olur. Yavrular, erişkin kedilere kıyasla ses ve ışık çıkaran oyuncaklara çekilir. Sadece yavru kedilere seçilen oyuncakların sert olmaması önemlidir. Daha oldukça yumuşak, ses çıkaran sadece pamuklu eşyaların seçilmesi kediler için uygun olacaktır.

Kediler Ne İle Oynar?

Kedilerin uygun oyuncaklar, evde meydana getirilen, uzun bir çubuğa takılan ve ucuna da hareket edebilecek şekilde bir nesne takılan oyuncaklardır. Oltaya benzer işleyişe haiz bu oyuncakla oynamak, kedilerin oldukça hoşuna gidecek ve vakit geçirmelerini elde edecektir. Bunun haricinde, birazcık erişkin olan kediler oldukça çeşitli şeylerle oynayabilirler. Bilhassa minik süs eşyaları dikkatlerini oldukça çekecektir. Bundan dolayı çevrede kırılacak şeylerin olmamasına da dikkat edilmelidir.

Kedinin Oyun Oynamak İstediğini Nasıl Anlarız?

Kedilerin oyun istekleri, çoğu zaman keyiflerinin yerinde oluşundan anlaşılan durumlardan biridir. Kediler eğer tok ve mutluysa, oyun oynamak isteyebilirler. Bunun için de bir kedinin oyun oynamak isteyip istemediği, onun mutlu olduğundan anlaşılabilir. Bilhassa sahiplerine gelip yaklaşan, miyavlayan, kuyruğunu sürten kedilerin oyun isteklerinin olduğu anlaşılabilir.

Kedilerle Nasıl Konuşulur?

Kedilerle konuşmanın yöntemi, kedilere yaklaşan kişilerin kendilerine zarar vermeyeceğini hissettirilmeleriyle yapılmalıdır. Kediler, sahiplerinden yada kendileriyle konuşmak isteyen kişilerin kendilerine yaklaşımlarını hissedeceklerdir. Kendilerini sevmek, bilhassa kulak arkaları ile birlikte gıdılarının sevilmesi, kedilerin oldukça hoşuna gidecek, sahiplerinin kendileriyle konuşmak istediklerini anlayacaklardır. Bunların haricinde kedilerle baş tokuşturmak da oldukça çok tercih edilen bir yöntemdir. Kedilerle baş tokuşturmak, kedilerle anlaşıldığını göstermesi açısından mühim bir harekettir. Bu davranışla kediler sevildiklerini daha güzel anlayacaklardır.

Yavru Kediler Ne Vakit Oyun Oynamaya Adım atar?

Kedilerin oynamaya başlaması, 1 aylık olmalarından sonrasında yaşanmış olan durumlar arasındadır. 4 haftalık olana kadar anne sütü yada kedi sütü tozuyla beslenen kediler, bu süreden sonrasında kendilerine gelmeye ve büyümeye başlayacaklardır. Yürümeye ve çevrelerini görmeye başlamış olan kediler, kısa süre içinde etrafı keşfetmeye ve oyun oynamaya da başlayacaklardır.

Yavru Kedi Niçin Oyun Oynamaz?

Yavru kedilerin oynamama sebepleri, farklılık izah edebilir. Fazlaca minik olan yavru kediler, kimi zaman hasta oldukları için oyun oynamaktan çekilirler bundan dolayı oyun oynayacak enerjileri olmaz. Kediler hasta değilse, içgüdülerinden kaynaklı bazı durumlar yaşanmış olabilir. Şu demek oluyor ki, çevresinde avlanacak bir av gören kediler, oyun oynamaya odaklanamazlar. Bu durumların hiçbirinin olmadığından güvenilir olan kedi sahiplerinin kedilerinin oyun oynamak istemediğini akıllarına getirmeleri gereklidir. Kimi zaman hiçbir sebep yokken de erişkin ya da Yavru kedilerle oyun oynanması istekleri olmaz. Bundan dolayı da kedilerin zorlanması doğru değildir.

Yavru Kedilerin İlgisini Ne Çeker?

Yavru kedilerin ilgileri, en oldukça ipli şeylere çekilir. Bunun için de kedilere meydana getirilen oyuncaklarda kesinlikle ip ve ucuna asılmış bir oyuncak bulunur. 3 aylık olmamış olan yavru kedilerin dikkatlerini çekebilmek için ışıklı şeyler kullanılması pek doğru olmayacaktır. Bunun yerine ses çıkaran ve yakalayamayacakları mesafeden kendilerine tutulan oyuncaklar oldukça daha ilgi çekici olacaktır.

Kediler Uyurken Üstü Örtülür Mü?

Yavru kedilerin üstünün örtülmesi, yapılmaması ihtiyaç duyulan davranışlar arasındadır. Kediler, güdüsel olarak daima yatmak için sıcak bölgeleri tercih edeceklerdir. Bunun için de kediler yavru yada erişkin olsun, yatmış oldukları herhangi bir yerde üstlerinin örtülmesi, kendileri için doğru olmayacaktır. Kediler üstü örtülmüş olsalar dahi rahat etmezlerse örtünün altından kalkacaklardır.

Yavru Kediler En Fazlaca Neyi Sever?

Kedilerin sevdikleri şeyler, 3 aylık olarak beslenmeleri, 3 aylığı geçmelerinden sonrasında ise ilgi görmektir. Kedilerin beslenmeleri, yalnızca 3 aylık yada yavruyken mühim olan durumlar içinde değildir. Sadece bu süreçte beslenmeleri gelişimleri açısından daha mühim olduğundan kedilerin daha iyi beslenmeye gereksinimleri büyüktür. Yavrular, sütten kesilmelerinden sonrasında direkt kuru mamayla beslenmemelilerdir. Bilhassa balıkla beslenişleri, kendilerini oldukça mutlu edecek ve iştahla yiyecek yemelerini elde edecektir. Balık haricinde kırmızı et yada tavuk da tüketmeleri uygun görülen yavru kediler, bu gıda içerikleri olan mamaları da tüketebilirler.

Yavru Kedi Doyduğunu Nasıl Anlarız?

Yavru kedilerin doyduklarının anlaşılması, oldukça kolaydır. Şu sebeple yavru kediler karınları doyduktan sonrasında daha çok mama yemeyi kabul etmeyeceklerdir. Bununla birlikte yavru kedilerin karınları da şişmeye başlayacaktır. Karın bölgelerinin yuvarlak bir hal bulunduğunun görülmesiyle de doydukları anlaşılabilir. Hasta olan ve iştahsız yiyecek yiyen yavru kedilen doyup doymadıkları, ses çıkarmalarıyla da anlaşılabilir. Doyan ve doyduğundan da memnun olan yavru kediler, miyavlamaya meyillilerdir. Kısa bir süre miyavlayıp susan kedilerin doyduğu anlaşılabilir.

Yavru Kediler Günde Kaç Kez Kaka Yapar?

Yavru kedilerin kaka sayısı, günde bir yada ikidir. Eğer kediler, yemeleri gerekenden daha çok mama yemişlerse, günde iki kez kaka yapmaları normaldir. Sadece bunun haricinde günde bir kez katı şekilde kaka yapmaları yeterlidir.

Evde Kedi Tuvaleti Nerede Olmalı?

Kedi tuvaletlerinin bölgeleri, evde insanları göremeyecekleri ve kedilerin rahatsız olmayacakları yerlerde olmalıdır. Fazla karanlık olmayan, ışıklarla görülebilecek alanlarda tuvaletlerin konumlanması, kedilerin tuvaletlerini yaparken daha rahat hissetmelerini sağlayacaklardır. Kedi besleyen pek oldukça şahıs, kedilerinin tuvaletini wcye koymayı uygun bulur. Bunun sebebi ise evde kedi tuvaleti kokusu olmamasıdır. Eğer wc şeklinde havalandırması olan değişik bir oda mevcutsa, tuvaletleri oraya da yerleştirilebilir.

Yavru Kedinin Tuvaletinin Geldiğini Nasıl Anlarız?

Yavru kedilerde wc ihtiyacı, kendini kedilerin daha ilkin tuvaletlerini hayata geçirmeye gitmeleri ile belli edebilir. kedilerle oyun oynanması esnasında kedilerin birden gitmeleri, kalabalık insan gruplarının olduğu anlarda birden ortadan kaybolmaları şeklinde emareler de tuvaletlerinin yerini öğrendiklerini ve tuvaletleri ulaştığında yerlerini bulabildikleri anlamına gelir.

Ek olarak Bakınız: Yavru Kedilerin Yürümeye Başlamaları Ne Zamandır?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir