1. Anasayfa
 2. Muhabbet Kuşu

Spangle Muhabbet Kuşu – Spangle Muhabbet Kuşu Fiyatları

Spangle Muhabbet Kuşu – Spangle Muhabbet Kuşu Fiyatları
0

Muhabbet kuşlarının en hususi türlerinden önde gelen spangle muhabbet kuşu evlerin luk kaynaklarından biridir. Her biri birbirinden değişik renklere haiz olan bu tür bilhassa beyaz kafes içinde oldukca daha değişik bir görsele haiz olacaktır. Son aşama etken ve neşeli olan spangle muhabbet kuşları oldukça sempatik ve ilgili bir kuşu türüdür. Etrafını heyecanla izlerken, sahibiyle de hususi bir bağ oluşturur.

Bundan dolayı oldukca sevilmeyi ve ilgi görmeyi bekler. Oldukça değişik bir görsele haiz olan bu kuşlar mutand bir kuş türüdür. Kanatlarının etrafı siyah renk ile boyalı görünen bu hususi kuşlar oldukça heybetli bir muhabbet kuşu türüdür. Spangleleri seyretmek bir tiyatro oyununu seyretmek gibidir. Bilhassa anlaşamayan iki spangle birbirlerine yaptıkları hareketlerle oldukca sempatik bir görsel ortaya çıkarır.

Spangle muhabbet kuşu Fiyat

Muhabbet kuşları evcil hayvanlar içinde en cazip fiyata haiz olan canlılardır. Spangle muhabbet kuşu fiyat açısından diğeri muhabbet kuşlarına nazaran birazcık farklılık gösterir. Çift mutasyon ve tek mutasyon olma durumlarına nazaran tutarları değişecektir. Belirlenmiş Türk lirası içinde ödenecek bir ücret ile spangle muhabbet kuşu satın almak mümkündür.

Evlerinizin luk deposu olan bu canlılar arasından en değişik olan kuşu satın almak için bu fiyat aralığında bir kıymet ödeyebilirsiniz. Spangle rengi ve dokusu ile oldukca hususi bir kuş olduğu benzer şekilde ses tonu ve mimikleri ile de oldukca sevimlidir. Her ortama ayak uydursa da sevilmediğini derhal hisseder. Kafese dışardan bir tepki gelmesi spangleyi ürkütür ve derhal kendini koruma altına alır. Bundan dolayı spanglelere uygulanan tavırlara dikkat edilmelidir.

Spangle Muhabbet Kuşları

Muhabbet kuşları çoğumuzun vazgeçilmezleri arasındadır. Bu kuşlar biz için bir meşgale ve uğraş olurken bununla birlikte enerji almayı elde eden bir detaydır. Muhabbet kuşları güzel ses ve görüntüleriyle insanları bulundukları dünyadan alarak değişik bir dünyaya götürecektir. spangle muhabbet kuşları ise değişik özellikleri ile bir sanat eserini çağrıştırır. Bu özellikleri kanat, kuyruk ve baş bölgelerindeki sanki kalemle çizilmiş izlenimi veren motiflerdir.

Bu bölgelerin değişik renklerde olduğu görülürken bununla birlikte kenar kısımları siyah renk taşır. Oldukça güzel olan bu kuşların tüyleri uzun ve yumuşaktır. Kuşların tüylerindeki desenler bir sanat eseri görseli taşır. Bu sayede diğeri muhabbet kuşları ile aralarında belirgin bir görünüm farkı vardır. Oldukca güzel olan spanglelerin sesleri de oldukca güzeldir.

Spangle muhabbet kuşu Nedir?

Muhabbet kuşları içinde spangle muhabbet kuşları oldukca daha değişik bir görünüm taşır. Kanat, kuyruk ve baş bölgesindeki değişik ve kalemle çizilmiş benzer şekilde görünen kutucuklar spangleleri ötekilerden ayıran özelliktir. spangle muhabbet kuşu nedir sorusu ise oldukca sorulan bir sorudur. Spangle muhabbet kuşları evrimleşmiş ve mutasyona uğramıştır. Bundan dolayı her renginde küçük siyah kenarlıklı kutucuklar vardır. Bu kutucukları bir yuva şekline de benzetmek mümkündür.

Oldukca şekil ve güzel duyu bir görünüm taşır. Değişik renklere haiz olan spanglelerin çiftleşmesi sonucunda değişik yavrular dünyaya gelecektir. Bu bakımdan her birindeki çizgiler de değişim gösterir. Sahibi ile birebir bağ kuran spangle, oldukca temiz bir kuştur. Bundan dolayı bakım esnasında temizliği ile meşgul olması gerekir.

Oldukca sempatik oldukca candan olmasına rağmen küsme özelliği de taşır. Spangleler kaba tavırları derhal hisseder ve bu durumda derhal kendilerini korumaya alır. Kafalarını kanat altına alarak sessiz durma özelliğine de haizdir. Parmakta gezmeyi oldukca seven spangleler iyi bir bakım ile 10 yıl yaşayabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir