1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

Kuşların İhtiyaçları Nelerdir?

Kuşların İhtiyaçları Nelerdir?
0

Kuşların gereksinimleri, yeni bir kuş sahiplenmeyi düşünenler tarafınca çoğunlukla merak edilir. Kuş dostlarımızın sıhhatli, refah içinde ve mutlu bir halde yaşamaları adına ihtiyaçlarının karşılanması gerekir. Peki kuşlar hangi malzemelere gereksinim duyarlar? İşte detaylar!

Kuşların İhtiyaçları

Kuşların İhtiyaçları Nelerdir?

Kuşların gereksinimleri oldukça çeşitlidir. Bu sempatik canlıların yaşam alanında bazı temel malzemelerin muhakkak olması gerekmektedir. Kuşların gereksinim duyduğu malzemeler içinde öne çıkanlar:

Kuş Yemi

Kuşların sıhhatli beslenmeleri, genel sağlıkları ve yaşam sürelerini etkisinde bırakır. Bundan dolayı kuşlar için besleyici kuş yemleri alınmalıdır. Kuş yemi, vitaminler ve mineraller açısından varlıklı olduğundan, kuşun en iyi şekilde beslenmesini mümkün kılar.

Kuş Kafesi

Kuşlar, güvenli ve sağlam bir kafeste yaşamalılar. Kuşun boyutlarına ve hareket alışkanlığına bakılırsa kafes seçimi yapılmalıdır. Her kuşun boyutu değişik olduğundan kafes satın alırken kuşun boyutu da hesaba katılmalıdır. Bununla beraber kafes, sağlam malzemelerden yapım edilmiş olmalıdır. Böylece güvenli bir halde yaşamını sürdürebilir.

Kuş Krakeri

Kuşların yemler haricinde krakerlere de gereksinimi olur. Hem ödül yemi hem de atıştırmalık olarak tercih edilebilen kuş krakeri, kuşun mutluluk seviyesini artırır. Dolayısıyla kuşlara muhakkak hususi kuş krakerleri de sunulmalıdır.

Kuş Kumu

Kuşların gereksinimleri söz mevzusu olduğunda öne çıkan ürünlerden biri de kuş kumu olur. Kuş kumu yardımıyla hayvanın sindirimi iyileşir. Kafeste kesinlikle kuş kumlarına da yer verilmesi gerekmektedir.

Kuş Oyuncakları

Kuşların keyifli ve kaliteli vakit geçirmeleri adına oyuncaklara gereksinimleri vardır. Bu sebeple de kuş kafesi, kuş oyuncakları da içermelidir. Oyuncaklar yardımıyla sempatik kuşlar, mutlu olurlar ve keyifli zaman geçirmeyi başarırlar. Tüm kuş türleri, oyuncaklarla oynamayı pek sever. Siz evde yokken kuşunuzun sıkılmasını ve ruhsal olarak fena hissetmesini engellemek için ona kuş oyuncakları sunmalısınız.

Gaga Taşı

Gaga sağlığı için en mühim ürün şüphesiz ki gaga taşı olur. Kuşların gereksinimleri mevzu bahis olduğunda bu listede gaga taşı da konumlanır.

Kuş Banyoluğu

Kuş dostlarımız suyla zaman geçirmeyi severler. Onların temiz kalmaları ve eğlenmeleri için kafese kuş banyoluğu dahil edebilirsiniz.

Kuş Yemlik ve Suluk

Kuşların beslenme deneyimini iyileştirmek için kafese kuş yemlik ve suluk koymayı unutmamalısınız. Bu malzemeleri tertipli olarak temizlemeyi dikkatsizlik etmemelisiniz. Kuş yemlik ve suluk yardımıyla evcil dostunuz, iyi bir beslenme deneyimi elde edecektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir