1. Anasayfa
 2. Sultan Papağanı

Papağan Salıncağı Sultan, Muhabbet Kuşu ve Jako Papağan Salıncağı

Papağan Salıncağı Sultan, Muhabbet Kuşu ve Jako Papağan Salıncağı
0

Papağan oyun alanlarında kesinlikle olması ihtiyaç duyulan malzemelerden biri de papağan salıncaklarıdır. Oyun oynamaktan azami derecede zevk alan papağanlar, salıncaklar üstünde eğlenerek keyifli vakit geçirebilmektedir. Sadece salıncağın papağanın rahat edecek bir tasarıma haiz olmasına dikkat edilmelidir. Papağanlar için salıncak seçimi yaparken plastik ya da demir malzemelerden uzak durulmalı; bunun yerine ahşap kullanmaya itina gösterilmelidir. Ahşap, papağanların kendilerini rahat hissetmelerine neden olan bir malzemedir. Bu malzemeden meydana getirilen salıncaklarda papağanlar doya doya eğlenirler. Bilhassa evde yalnız kalacakları vakit papağanların vakit geçirebilmeleri için oyuncaklara gereksinimleri vardır. Papağanlar yalnız kaldıklarında oyun oynayarak keyifli vakit geçirebilirler.

muhabbet kuşu salıncak

Papağan Salıncağı Yapımı

Papağan salıncağı satın almanın yanı sıra bir öteki alternatif de papağan salıncağı yapmaktır. Esasında papağan salıncağı yapmak zor bir vaka değildir. Kolay malzemeler ve kolay bir işçilik ile papağan salıncağı yapabilmek mümkündür. Bu mevzuda internette yer edinen videolardan yararlanmak etkili olabilir. Sadece papağan salıncağı yapmadan ilkin, bir papağan salıncağının iyi mi olması gerektiği hakkında deneyimli papağan eğitmenlerinden destek alınmalıdır. Papağanların rahat edemeyecekleri türden tasarıma haiz olan salıncaklar, onların mutsuz olmasına yol açabilir. Papağanlarda mutsuzluk asla istenmeyen bir durumdur ve bu durumun geri dönüşü kimi zaman fazlaca uzun süreçlere yayılabilmektedir. Papağan salıncakları açısından en etkili araç-gereç ahşaptır.

Jako Papağan Salıncağı

Jako papağanlarının en mühim özelliği konuşabilmeleridir. Bilhassa gri renkli olan Jako papağanları, iyi bir eğitim ile 250 kelimeye kadar konuşabilmektedir. Bu potansiyelin ortaya çıkarılabilmesi için papağanların kendilerini rahat ve mutlu hissetmesi gereklidir. Mutlu olmayan papağanlar, eğitim için kendilerini hazır hissetmezler. Bu da öğretilmek istenilen davranışları kabul etmemeleri anlamına gelir. Papağanların kendilerini rahat hissetmesi açısından salıncaklar mühim malzemeler arasındadır.

jako papağan salıncağı

Bilhassa Jako papağanları için hazırlanan salıncaklar yardımıyla bu hayvanların kendilerini naturel bir ortamda hissetmeleri ve eğitimlere karşı pozitif yönde cevap vermeleri sağlanabilir. Hem konuşma eğitimi için hem de öteki eğitim türleri için papağanlara salıncak ve bu oyuncaklar sunulmalıdır.

Papağan Oyuncakları

Büyük bir çoğunluğu oyuncu karaktere haiz olan papağanlar, oyuncaklar ile oynamaktan büyük zevk alırlar. Bilhassa ahşap ya da peluş oyuncaklar ile oynamak papağanların en sevilmiş olduğu aktiviteler arasındadır. Papağanların eğitimleri açısından oyuncaklar oldukça yardımcıdır. Ek olarak sahipleri tarafınca yeterince ilgi görmeyen papağanlar, bu ilgi eksikliğini oyuncaklar ile giderebilirler. Bu yüzden de evden çıkarken ya da papağanlara yeterince vakit ayrılamadığı durumlarda iyi bir oyun alanı hazırlanmalı ve oyuncaklar ile zenginleştirilmelidir.

papağan salıncağı

Ev sahipleri evden çıkarken papağanlarını kafese kilitlemek yerine bu oyun alanında özgür olarak bırakmalıdır. Bu sayede hem papağanların canı sıkılmaz hem de kendilerini eğitebilecek oyuncaklar ile gelişirler. Bilhassa zeka geliştirici oyunlar ile papağanların baş başa bırakılması, uzun dönemde gözle görülür sonuçlar elde edilebilmesine olanak tanımaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir