1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

En Güzel Papağan Resimleri

En Güzel Papağan Resimleri
0

Papağan resimleri, yeni bir papağan sahipleri tarafınca çoğunlukla araştırılan bir mevzu oluyor. Dünya genelinde yaşamını sürdüren birçok papağan türü vardır. Bu papağan türleri renkleri, kabiliyetleri ve boyutları ile değişik görünüşlere haizdir. Papağan beslemek isteyenler yada bu akıllı hayvanlara ilgi duyan kişiler tarafınca bu görünüşler merak edilir.

Papağanlar, evcil olarak en fazlaca tercih edilen canlılardan biridir. Bu yüzden papağanların görünüşünün yanı sıra genel özelliklerinin bilinmesi ve bakımlarının gerektiği şeklinde karşılanması da önemlidir. İşte papağan resimleri ve papağanlar hakkında detaylar!

Papağanların Genel Özellikleri ve Bakımı

Papağan resimleri öncesinde bu sempatik canlıların özellikleri ve bakımı ile ilgili mühim hususlardan söz edelim. Papağanların birçok değişik türü vardır. Şimdiye kadar keşfedilen papağan türü sayısı ise ortalama 370’dir. Papağanlar ile insanların içinde milattan önceye uzanan derin bir geçmiş vardır. Çoğunlukla tek eşli bir halde yaşamlarını sürdürürler. Üreme dönemine girdiklerinde 2 ila 8 tane beyaz renkli yumurta bırakırlar. Bu yumurtaların çatlama süresi 2-5 haftadır. Bu sürenin peşinden yavru papağanlar dünyaya gelir.

Papağanların oldukça uzun bir ömrü vardır. Değişik türler içinde bu süre değişmekle birlikte 80 yıla kadar yaşayabilen papağan türleri mevcuttur. Papağanların zekası da fazlaca yüksektir. Meydana getirilen araştırmalara nazaran papağanların zekası ile 4-5 yaşlarındaki bir çocuğun zekası aynıdır. Öykünmek kabiliyetleri ile birçok şahıs tarafınca tercih edilen fazlaca popüler canlılardır.

Papağan beslemek isteyen ve papağanlara konforlu bir yaşam sağlamak isteyenlerin bu sempatik kuşların bakımları ile ilgili çeşitli detaylara dikkat etmesi gerekir. Papağanların yaşam alanı olan kafeslerin tertipli olarak temizlenmesi ilk adımdır.

Papağanların yemliği ve suluğu da tertipli olarak temizlenmelidir. Her gün taze yem ve su verilmelidir. Papağanların gıda ihtiyacını karşılamak için kabuklu yemişler ile birlikte vitamin ve mineral takviyesi de yapılmalıdır. Hayvanın temel beslenmesi papağan yemi olmalıdır. Kuşa meyveler, tohumlar, sebzeler de muhakkak sunulmalıdır. Papağan kafesi içinde papağanların zaman geçirmelerini sağlayacak bazı oyuncaklar olmalıdır.

Papağan bakımındaki en mühim detay konuşma eğitimidir. Papağanların hitabı birçok kişinin hedefidir. Bunu sağlamak adına papağanlara devamlı kelime öğretilmeli ve ezberlemeleri sağlanmalıdır. Konuşma eğitimi esnasında papağanların hafızasını tazelemeleri desteklenmelidir. Bu şekilde eğitimler daha verimli hale gelir ve papağanların daha çok kelime öğrenmesi mümkün olur.

Papağan bakımının öteki mühim noktaları ise tüy, gaga ve pençe bakımıdır. Kafes sıcaklığı da dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir detaydır.

Papağan Resimleri

En güzel papağan resimleri şu şekilde:

#1

papağan resimleri

#2

papağan resimleri

#3

papağan resimleri

#4

papağan resimleri

#5

papağan resimleri

#6

papağan resimleri

#7

papağan resimleri

#8

papağan resimleri

#9

papağan resimleri

#10

papağan resimleri

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir