1. Anasayfa
 2. Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşları Türleri, Renk ve Çeşitleri

Muhabbet Kuşları Türleri, Renk ve Çeşitleri
0

Evlerimizde bizleri neşelendiren cıvıltıları ile yaşamı toz pembe gösteren muhabbet kuşları türleri değişiklik gösterse de her biri birbirine benziyor. Oldukça güzel bir ses tonuna haiz olan muhabbet kuşları evlerde çok da fazla fazla güzel bir varlık oluşturuyor. Bilhassa hasta ve yalnız olan kişiler muhabbet kuşlarını izlemekten zevk alıyor.

muhabbet kuşu Türleri Ve Renkleri

Muhabbet kuşlarının değişik türleri vardır ve her biri birbirinden güzeldir. Açık Yeşil Muhabbet Kuşları, Albino Muhabbet Kuşları, Gök Mavi Muhabbet Kuşları, Gri Kanat Muhabbet Kuşları, Lutino Muhabbet Kuşları, Show Jumbo Muhabbet Kuşları, Pakistan Muhabbet Kuşları olarak değişik muhabbet kuşları bulunur. muhabbet kuşu türleri ve renkleri farklılık gösterse de her biri son aşama güzeldir.

Yeşil muhabbet kuşu

Açık yeşil muhabbet kuşu en organik muhabbet kuşudur. Mutosyana uğramamış olması en süratli konuşan muhabbet kuşu olma hususi durumunu ortaya çıkarır. 5 ila 8 yıl içinde değişen ömürleri vardır.

muhabbet kuşu Türleri

Açık Yeşil Muhabbet Kuşları, Pakistan Muhabbet Kuşları, Albino Muhabbet Kuşları, Show Jumbo Muhabbet Kuşları, Gök Mavi Muhabbet Kuşları, Lutino Muhabbet Kuşları ve Gri Kanat Muhabbet Kuşları muhabbet kuşu türleri olarak karşımıza çıkıyor.

Mor muhabbet kuşu

Muhabbet kuşları içinde en renkli kişilik taşıyan kuşlarını mor muhabbet kuşu oluşturur. Cereleri mor ve beyaz olan bu kuşların sayısı diğerlerine bakılırsa azdır.

Gri muhabbet kuşu

Adından da anlaşıldığı şeklinde gri muhabbet kuşu gri renge haizdir. Bu kuşların en belirgin özelliği tertipli gıda almaları gerektiğidir. Zamanında beslenmeyen gri  kuşlar kısa süre içinde hastalanabilir. Bu kuşlar görme açısından büyük sorun yaşayan kuşlardır. Bir tek insanlarla birlikte yaşamayı oldukca severler.

Sarı muhabbet kuşu

Lutina muhabbet kuşu olarak da adlandırılan sarı muhabbet kuşu oldukca güzel bir görsel oluşturur. Bu kuşlar hususi yem karışımıyla beslenebilir. Lutinolar, insanları oldukca seven ve geniş alanda daha rahat eden kuşlardır. Bu yüzden sarı muhabbet kuşu tercih edenlerin daha geniş bir kafes seçmeleri doğru olacaktır.

Pembe muhabbet kuşu

Muhabbet kuşları içinde renk açısından en heybetli olan kuşları pembe muhabbet kuşu oluşturur. Çiftleşme esnasında yeşil ile sarı muhabbet kuşunun birleşmesi ile ortaya kimi süre pembe muhabbet kuşu çıkar.

muhabbet kuşu Sarı

Muhabbet kuşları içinde en oldukca tercih edilen rengi muhabbet kuşu sarı oluşturur. Sarı muhabbet kuşları her çeşit yem yeme özelliğine haizdir. Bir tek bu kuşların yemlerini birazcık ıslatıp yedirmek gerekir. Bu sayede muhabbet kuşlarının ishal olması durumu önlenebilecektir.

Kırmızı muhabbet kuşu

kırmızı muhabbet kuşu mutosyana uğramış muhabbet kuşlarından biridir. Bu kuşlar konuşma özelliğine haizdir. Kısa kelimeleri hızlıca ve kolayca söyleyebilirler. Oldukça hareketli bir yapıya haiz olan kırmızı muhabbet kuşları cana yakın ve insanlarla iletişimleri kuvvetli olan kuşlardır. Beslenmesi kolay olan bu kuşlar, temizliği de oldukca sever. Bu kuşların kafeslerinin kısa aralıklarla temizlenmesi gerekir.

Siyah muhabbet kuşu

Naturel muhabbet kuşlarından bir tanesi siyah muhabbet kuşu olmaktadır. Siyah kuşlar orjinal bir görüntü taşır. Bu orjinalliklerinde siyah renginin softluğu hususi bir yer meblağ. Oldukça güzel bir sese haiz olan siyah muhabbet kuşları, ilgilenilip eğitim verildiğinde konuşma özelliği taşır. Karışık yem kombini kullanabilirken, insanlarla birlikte yaşamaktan keyif aldıkları bilinir. Siyah muhabbet kuşları siyah rengi sevenlerinde tercihleri olabilirken, bu canlı görünüm izlemeyi de daha zevkli hale getirir. Konuşma özelliği de taşıyan siyah kuşlar, cicik, canım ve baba şeklinde kelimeleri kolayca söyleyebilecektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 3
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir