1. Anasayfa
 2. Kediler

Kediler Ne Kadar Yaşar, En Fazla Kaç Yıl Yaşar?

Kediler Ne Kadar Yaşar, En Fazla Kaç Yıl Yaşar?
0

Kediler ne kadar yaşar, kediler en fazla kaç yıl yaşar? Kedi sahibi olan derhal hepimiz bu mevzuda merak içerisindedir. Bu yaş durumu çoğu zaman kedinin cinsine nazaran değişiklik göstermektedir. Sadece bilinene nazaran averaj kedi ömrü nerede yaşarsa ona nazaran değişmektedir. Sokakta yaşayan bir kedinin ömrü averaj 2 ile 16 yıl arasıdır. Evde bakılan evcil kediler ise 20 yıla kadar yaşayabilmektedir. Normal olarak bu süreçte iyi bir bakım, sıhhatli gelişim ve hastalıklardan kedinizin korunması büyük ehemmiyet taşımaktadır. Sokak kedilerinin averaj yaşam süresinin düşük olması sağlıksız yaşam koşullardan dolayıdır.

Cins Kediler Kaç Yıl Yaşar?

Vatanımızda ve dünyada birçok değişik cins kedi türü bulunmaktadır. Bu sebeple cins kedi sahipleri çoğunlukla cins kediler kaç yıl yaşar sorusunu sormaktadır. Cins kediler için de averaj evde bakım kalitesine nazaran en yüksek yaşam süresi 20 senedir. Bu da kedilerin değişik özellikleri, yaşayış biçimleri ve bakımına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Smokin Kediler Kaç Yıl Yaşar?

Smokin kedilerin özellikleri nedir, Smokin kediler kaç yıl yaşar? Smokin kedi siyah ve beyaz tüylere haiz olan melez bir kedidir. Tekir kedilerden sonrasında sokaklarda en sık rastlanan kedi türlerinden biridir. Tuxedo olarak da malum bu kediler oldukça uysaldır. Canlı, meraklı ve parlak zeka bir kedi türü olarak bilinirler. Smokin kediler kaç yıl yaşar sorusuna cevap olarak averaj 15 yıl yaşadıkları bilinmektedir. İyi bakılan bir Smokin kedi elbet 15 yıldan fazla yaşayabileceği şeklinde, fena şartlar altında sokakta kalan Smokin kediler birkaç yaş aldıktan sonrasında da ölebilmektedir.

Scottish Kediler Kaç Yıl Yaşar?

Scottish kediler kaç yıl yaşar, özellikleri nedir? Scottish Fold olarak malum bu kedi ırkı oldukça akıllı, uysal ve sakin bir yapıya haizdir. Tüylerinin rengi çoğu zaman gri tonlarında olmaktadır. Evcil kediler içinde oldukça popüler bir kedi türü olarak bilinir. Scottish kediler kaç yıl yaşar sorusuna cevap olarak averaj 12 – 16 yıl arası yaşadıkları bilinmektedir. Bu kedilerin uzun süre yaşayamamaları sık yaşanmış olan bir durumdur. Bunun sebebi kolay hastalık kapabilen bir tür olmalarıdır. Bundan dolayı bakımlarına dikkat etmek gerekir.

İran Kedileri Kaç Yıl Yaşar?

Oldukça sevilen bir tür olan İran kedileri mevzusunda birçok sual sorulmaktadır. İran kedisi özellikleri nedir, İran kedileri kaç yıl yaşar vb. İran kedileri uzun kürke benzeyen, yumuşak tüyleriyle malum bir kedi türüdür. Bu kediler davranış bakımından öteki kedilerden değişik olarak aşırı uysal ve hareket etmekten pek hoşlanmayan türlerdir. Sahiplerine karşı aşırı bağlı olabildikleri şeklinde eğer sevmezlerse onlardan uzak durmayı da tercih edebilirler. Bu yönden seçici bir kedi türü olduğu söylenebilir.

İran kedileri kaç yıl yaşar sorusuna gelinecek olursa, bilinene nazaran İran kedileri averaj 10 ile 17 yıl arası yaşamaktadır. Bu kedileri en malum özelliği sıhhatli tüylerinin olmasıdır. Eğer doğru şekilde tüy bakımı yapılmazsa hastalanmaları mümkündür.

Ankara Kedisi Kaç Yıl Yaşar?

Ankara kedisi kaç yıl yaşar, ne şeklinde özellikleri vardır? ülkemize özgü bir tür olan Ankara kedileri tıpkı İran kedilerini çağrıştıran tüylere haizdir. Bu kedilerde en sık görülen tüy rengi beyazdır. Bu kediler sahiplerine sadık, ev ortamına uygun ve rahat bir tavır içinde yaşamaktadır. Oldukça parlak zeka bir kedi türü olan Ankara kedileri oldukça kolay öğrenirler.  Ankara kedilerinin malum averaj ömrü 12 ile 18 yıl içinde değişmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir