1. Anasayfa
 2. Muhabbet Kuşu
Trendlerdeki Yazı

İyi Konuşma Yeteneği Olan 8 Papağan Türü

İyi Konuşma Yeteneği Olan 8 Papağan Türü
0

İyi Yansılamak Etme Yeteği olan ve İyi Konuşma Yeteneği Olan Papağan Türü

Kuşların birçok çekici niteliği vardır, sadece insan konuşmalarını öykünmek etme kabiliyetleri, onları öteki evcil hayvanlar içinde hakkaten benzersiz kılan ve nesiller süresince popülerliklerini elde eden bir özelliktir. Bununla beraber, kuşların öykünmek yeteneklerinin, büyüleyici, çekici ve hakkaten dikkat çekici olmalarına kıyasla hala nefes bulunduğunu görmüş olacaksınız. İşte en popüler konuşan kuş türlerinden sekiz tanesi, böylece her etkisi altına alan evcil hayvanın neler sunabileceği hakkında daha çok data sahibi olabilirsiniz.

1-Muhabbet Kuşu
AdultMaleBudgieCere.jpg
Birçok bir sürpriz olarak gelir küçük muhabbet kuşları olarak da malum muhabbet kuşları yada basitçe papağanlar , daha büyük papağan türlerinin bazıları daha doğrusu konuşmak yanı olmasa daha iyi olabilir. Bazı muhabbet kuşlarının bile yüzlerce kelimenin kelime hazinelerini geliştirdiği bilinmektedir. Acımasız sesleriyle, kimi zaman muhabbet kuşlarının tam olarak ne söylediğini sökmek zor olabilir, sadece onları korumuş olan ve önemseyenler, gene de söyleşi kutuları olmak için çoğu zaman muhabbet bulurlar.

2-Amazon Papağanı
indir (6).jpg
Muhteşem konuşma kabiliyetlerine haiz olduğu malum bir başka kuş grubu, Amazon papağanlarının güzel ve büyüleyici cinsidir. Bu kuşlar bir tek büyük, etkisi altına alan kelimeler oluşturmakla kalmaz, bununla beraber öteki tüm papağan türlerine rakip olan muhteşem ses netliği ile de ünlüdür. Konuşmaya ek olarak, Amazon papağanları hileleri öğrenmede harikadır ve onları tüm bir ailenin sık sık etkileşime girebileceği bir evcil hayvan isteyenler için oldukça keyifli bir kuş haline getirir.

3-Monk Papağanı
(*8*)
Monk papağanları , konuşma kabiliyetleri ve büyüleyici kişilikleri için uzun süredir ödüllendirildi. Monk’lar oldukça büyük kelime hazneleri oluşturabilir ve bazı monk sahipleri kuşlarının sözlerini bağlam içinde bile kullanabildiklerine yemin ederler. Monk papağanları, daha büyük bir papağanın eğlencesini arayanlar için daha her açıdan iyi bir seçimdir .

4-Hint boğmaklı papağanı
indir (8).jpg
Hindistan ve Asya’dan gelen büyüleyici Hint papağanları yüzyıllardır evcil hayvan olarak tutuldu; ilk başta, bilhassa inanılmaz konuşma kabiliyetleri sebebiyle bir tek telif hakkı için ayrıldılar. Yüzyıllar ilkin, keşişler bu kuşları günlük duaları okudukları mabet bahçelerinde gözlemlediler; yabani kuşların duydukları duaları tekrarladığını fark ettiler. Bu, bu kuşların mukaddes yada tanrısal oldukları inancına yol açtı.

5-Afrika Gri Papağanı
images (5).jpg
Jako ( Afrika gri papağanı ) seviyede ilişkin daha oldukça data vermiş emek harcamalar sebebiyle, evcil hayvan olarak popülaritesi bir artış görüldü bu kuşlarda. Griler muhteşem konuşmacılardır; bir çok kelimeyi kolayca alır ve büyük bir netlikle konuşur. Yan odada bir insan aile üyesiyle konuştuğunu düşünmeye kandırılan sahiplerin ortak raporları var, bir tek bu kişinin sesinin öykünmek etmiş olduğu evcil hayvan Gray bulunduğunu bulmak için. Bu kuşlar büyüleyici, sadece mühim oranda hususi bakım gerektiriyorlar ve günde minimum beş saat sosyalleşme gerektiriyorlar, bu yüzden bir eve getirmek hafifçe alınmak için bir seçenek değil.

6-Kakadu Papağanı
images (2).jpg

Avustralya’dan gelen kakadu, tutsaklık altında konuşma kabiliyetleri sergileyen başka bir büyük papağan türüdür. Cockatoos’u hitabı için eğitmenin zor olduğu bildirilse de, bu kuşların öteki papağanlardan daha yumuşak, daha tatlı bir konuşma sesi vardır. Kakadu eğitmenleri, kuşlarından gelen yumuşak kelimeleri hem duymak hem de idrak etmek için dikkatli dinleme becerilerini kullanmalıdır. Cockatoos ek olarak günlük rutinlerinde bazı sosyalleşme sınırları gerektirir. Aksi takdirde, aşırı bağdan ayrılık kaygısı bir sıhhat problemi yaratabilir.

7-Eclectus Papağanı
indir (4).jpg
Eclectus papağanları ile ilgili en garip şeyin, güzel renklendirme ve adam ve dişi tüyleri arasındaki keskin farklılıkları bulunduğunu düşünebilirsiniz. Gene de Eclectus Papağanlarının kuvvetli konuşma kabiliyetleri vardır; en kolayca sahiplerini öykünmek eder. Yalnız 30 senelik bir ömre haiz olan bu kısa ömürlü arkadaşların, sahiplerini geçme riski daha düşük olabilir.

8-Sever Macaw
indir (5).jpg
Mini papağanların en büyüğü olan şiddetli ABD papağanı’nın büyük kişiliği, kuş severlerin gözdesi olmasını sağlar. Bu minik ABD papağanı öteki papağanlar kadar detaylı değildir, sadece konuşmayı öykünmek etme kabiliyetine sahiptirler. Tüm ABD papağanları benzer biçimde, konuşmaları daima net olmasa da kısa ifadeler öğrenme ve şarkı parçacıkları söyleme mevzusunda oldukça yeteneklidirler. Şiddetli Macaws boyutları için yüksek kuşlar olma eğilimindedir. Sadece kafi sosyalleşme ile Şiddetli ABD papağanı iç seslerini mutlu sahiplerle bağ oluşturmak istediklerini kullanmayı öğrenebilirler.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir