1. Anasayfa
 2. Sultan Papağanı

Grey Sultan Papağanı Grey Sultan Papağanı Fiyatları

Grey Sultan Papağanı Grey Sultan Papağanı Fiyatları
0

Düzgüsel grey sultan papağanlarının renkleri koyu gridir. Bu türlerin üstünde turuncu benekler bulunmakta olup kanatların kenar kısımlarında beyaz çizgiler bulunmaktadır. Bu tür sultan papağan türlerinin de yüz renkleri cinsiyetlerine nazaran değişim gösterebilmektedir. Kanatlarının altından başlayıp kuyruk sonlarına kadar uzanan sarı renkli yatay çizgiler bulunan bu türün ayak ve gaga kısımlarında siyahlıklar bulunmaktadır. En fazlaca rastlanan sultan papağan türlerinden biridir.

Grey Sultan Papağanı Özellikleri

Grey Dişi Sultan Papağanı

Gri olan sultanlar dişidir. İlk 6 aylık bir süreçte bu sultan papağanları dişi görünümlü olabilmektedirler. 6 ay sonrasında papağanlar tüy dökümlerini atlatırlar ve erkeklerde erkeklik emareleri adım atar, dişilerde ise hiçbir emare olmaksızın durağan(durgun) kalır. Bu tür mutasyonlarda cinsiyet ayrımının net bir halde anlaşılması için tüy döküm süresini atlatmış bir kuşa haiz olmanız gerekmektedir. Pet shop dükkanlarında satılan kuşların geneli %75 inden fazlası 6 aydan büyüktür ve cinsiyet ayrımı kolaylıkla yapılır.

Grey Sultan Papağanı Fiyatları

Öteki sultan papağanlarında da olduğu benzer biçimde bu tür papağanlarında tutarları değişim gösterebilmektedir. Daha net bir fiyatı pet shop’lara sorarak öğrenebilirsiniz. Averaj olarak söyleyecek olursak 150-200₺ benzer biçimde tutarlara sultan papağan sahibi olabilirsiniz.

Grey Sultan Papağanı Fiyatları

Grey Sultan Papağanı Özellikleri

Sultanlar başka kuşlara nazaran daha fazlaca davranış birliği gösterirler. Büyük bir alanı yapmış olduğu aynı davranışlarla, aynı şeyleri anlatır. Bunun sebebi sürüler durumunda yaşamaları ve sosyalliği sevmelerinden doğar. Birbirlerine bakarak fazlaca sayıda şey öğrenirler, rahat rahat  etkileşim kurabilirler. Bu amaçla bilhassa erkekleri konuşmayı öğrenir, yansılamak becerisini kullanabilir.

Gaga gıcırdatma: Sultan türleri alt gagalarını sol ve sağ tarafa hareket ettirerek bir ekip sesler çıkarırlar. Bu hareketi yalnızca sultan papağanları yapabilir. Bunun manası her şeyin yolunda olduğudur. Mutlu olanlar bunun genel anlamda uyur iken evvelce çıkarırlar. Bu sesi çıkaran sultan rahatsız edilmemelidir.

Grey Sultan Papağanı Cinsiyet Ayrımı

Kendi adını yeniden etme: Sultanların erkekleri bir ekip kelimeleri öğrenebilirler. Bunların içersinde olan kendi adlarını bazı durumlarda sıksık olarak tekrarlar dururlar. Bunun manası ilgi istemesi, sevilmesi, onunla konuşulmasını istediği, kafesinden salınıyorsa dışarı çıkmak istediğini anlatır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir