1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

5 Maddede Konuşan Kuş Cinsleri

5 Maddede Konuşan Kuş Cinsleri
0

Konuşan kuş cinsleri, evcil hayvan olarak çoğunlukla tercih ediliyor. Bazı kuşların konuşma kapasitesi diğerlerine oranla daha fazladır. Fakat hiçbir kuş, sahipleriyle etkileşim kurmadan, konuşma eğitimi almadan konuşmayı öğrenemez. Bundan dolayı kuşunuza konuşmayı öğretmek için vakit harcamalısınız. Peki, konuşan kuş türleri hangileri?

Konuşan Kuş Cinsleri Hangileri?

Konuşan Kuş Cinsleri

Her kuşun kendine hususi bulunduğunu ve eşeysel ne olursa olsun bazı kuşların asla konuşmayı öğrenemeyeceğini unutmamalısınız. Konuşmaya yatkın olan kuş cinsleri, etkileşim kurarak ve eğitilerek çeşitli kelimeleri ve konuşmaları yansılamak etmeyi öğrenebilirler. Konuşan kuş cinsleri şu şekilde sıralanabilir:

1. Afrika Gri Papağan

Son aşama parlak zeka olan kuşlardan biridir. Fazlaca sayıda kelime öğrenme kapasitesine haizdir. Hatta kolay konuşmalar bile yapabilir. Sadece Afrika Gri papağanının konuşmayı öğrenmesi için iyi bir halde eğitim alması gerekir. Bu süreçte sabırlı olursanız ve kuşunuzla ilgilenirseniz; onun konuşmasını sağlayabilirsiniz. Sıhhatli kalması adına kaliteli papağan yemleri ile beslenmesi gerekmektedir.

2. Muhabbet Kuşu

Konuşan kuş cinsleri içinde bir diğeri de muhabbet kuşu oluyor. Muhteşem bir halde konuşan kuşlardan biridir. Kelime haznesi geniş olan bir cinstir. Birçok değişik kelime ve kelime öbeğini öğrenebilirler. Ve son aşama toplumsal kuşlardır. Sahipleri ile konuşma pratiği yapmaktan, kuş oyuncakları ile oynamaktan zevk duyarlar. Kendileri için hususi olarak üretilen muhabbet kuşu yemi tüketmeleri gerekmektedir. Bu sayede sıhhatli ve uzun ömürlü olabilirler.

3. Amazon Papağanı

Konuşan kuş cinsleri sıralamasında yer edinen Amazon papağanı, muhteşem netlikte konuşabilir. Hoş sesi ile dikkat çeken bir kuş türüdür. Doğuştan sosyalleşme gereksinimleri, muhtemelen onları insanları yansılamak etmeye teşvik eden şeydir. Bu kuşlar ilgi odağı olmayı severler. İlgiye düşkün bir papağan cinsidir. Bakımı oldukça kolaydır. Amazon papağanlarının bakımında fazlaca fazla toplumsal etkileşim ve oyun için geniş bir papağan kafesi gereklidir.

4. Keşiş Papağanı

Quaker papağanı olarak da bilinir. ABD’ye özgü bir papağan türüdür. Fazlaca toplumsal kuşlardan biridir. İnsanların konuşmalarını yansılamak etmeyi sever. Kolay bir halde konuşmayı öğrenebilir.

(*5*)5. Eklektus Papağanı

Konuşan kuş cinsleri içinde bulunan Eklektus papağanı, kendine özgü güzel görünümü ve konuşma kabiliyeti ile dikkat çeker. Kelime dağarcıkları, tertipli eğitimle geliştirilebilir. Dost canlısı, nazik ve toplumsal olmayı seven kuşlardan biridir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir