1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

Evcil Kuş Malzemeleri Nelerdir?

Evcil Kuş Malzemeleri Nelerdir?
0

Evcil kuş malzemeleri, kuş beslemek isteyenler tarafınca merak ediliyor. Bir kuş sahiplenmeyi düşünüyorsanız, onun için en elzem malzemeleri tedarik etmelisiniz. Bu sayede kuşunuza mükemmel bir yaşam alanı sağlayabilir, onun mutlu ve sıhhatli kalmasına destek olabilirsiniz.

Evcil Kuş Malzemeleri

Kuşların da öteki evcil hayvanlar şeklinde birçok bakım ürününe ihtiyacı vardır. Bu kuş bakım ürünlerini satın alarak, kuşunuzun sağlığını teşvik edebilir ve ona en iyi koşullarda bakım sunabilirsiniz. Evcil kuş malzemeleri şu şekilde sıralanabilir:

1. Kuş Yemi

Kuşların bakımı ve sağlığı söz mevzusu olduğunda en mühim ürünlerden biri de şüphesiz ki kuş yemi olur. Kuşların sıhhatli şekilde gelişimlerini sürdürebilmeleri için tercih edilen yemin kalitesi son aşama önemlidir. Besleyicilik oranı yüksek olan kuş yemleri seçerek, kuşunuzun sağlığını teşvik etmeniz mümkündür.

Kuş yemi seçiminde kuşun cinsine de odaklanmak gerekir. Mesela muhabbet kuşu besleyecekseniz muhabbet kuşu yemi edinmeniz lazım. Aynı şekilde papağan bakacaksanız, kaliteli papağan yemleri almalısınız. Kuş yeminin içindekiler kısmına bakarak, ürünün kuşunuz için yararlı gıda bileşenleri içerdiğinden güvenilir olmalısınız.

2. Kuş Kafesi

Kuşlar için en lüzumlu malzemelerden biri de kuş kafesi olur. Evcil kuş malzemeleri içinde yer edinen kuş kafesleri, büyük bir titizlikle seçilmelidir. Kuşunuzun boyutlarına uygun olan bir kafes seçimi ehemmiyet arz eder. Ek olarak, kuş sayısına bakılırsa büyük yada orta boyutlarda bir kafes seçmelisiniz.

Kafes tercihinde mühim olan konulardan biri de gene kuşun eşeysel olur. Papağan besleyecekseniz papağan kafesi satın almalısınız. Ya da kanarya bakmayı planlıyorsanız kanarya kafesi seçeneklerine göz atmalısınız. Bunlara ek olarak ideal bir kafes yeterince sağlam olmalıdır.

3. Kuş Krakerleri

Evcil kuş malzemeleri içinde yer edinen ürünlerden biri de kuş krakerleri olur. Kuşların yem haricinde kuş ödüllerine ve krakerlere de ihtiyacı vardır. Krakerler yardımıyla kuşların sıhhatli beslenmeleri ve mutlu olmaları mümkün hale gelebilecektir. Kuşunuza kraker satın almak istediğinizde ürünün içindekiler kısmına de dikkat etmeyi unutmamalısınız.

4. Kuş Sıhhat ve Bakım Ürünleri

Kuşların sağlığı ve genel bakımı için mühim ürünlerden biri de gaga taşıdır. Kuşunuzun iyi görünen ve sıhhatli bir gagaya haiz olması adına gaga taşını kafesine ne olursa olsun eklemelisiniz. Bununla birlikte kuş kumu edinerek de kuşunuzun sindirim sağlığını teşvik edebilirsiniz.

5. Kuş Kafes Takıları

Kuşunuz kafesi için çeşitli kuş oyuncakları sağlamalısınız. Bu sayede evcil kuşunuzun keyifli zaman geçirmesini mümkün kılabilirsiniz. Kuş yemlik ve suluk da kuşların temiz ve hijyenik şekilde beslenmelerine destek olacaktır. Hem de kuş banyoluğu da kafeste olması ihtiyaç duyulan evcil kuş malzemeleri arasındadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir