1. Anasayfa
 2. Köpekler

Köpek Tasması Nasıl Seçilir?

Köpek Tasması Nasıl Seçilir?
0

İlk olarak köpeğinize doğru tasma aldığınızdan güvenilir olmalısınız. Köpeğinizin derhal alışabileceği köpek tasması seçimi yapmalısınız. Aldığınız tasma köpeğinizde kaşıntı yapabilir ve onu ciddi derecede rahatsız edebilir. Bilhassa boğma zincir seçimi tasmalardan kaçının. Bu biçim tasma kullanımlarında köpekleriniz için ciddi problemler oluşturabilir. Bunların başlangıcında yaralanma hatta ölümle sonuçlanabilen sonuçlar doğurabilir. Yanınızdan ayırmadığınız ve dost edindiğiniz bu canlılara bunu yapmak istemezsiniz sanırım. Eğitimler için kullanacağınız 40 santimetre uzun kayış ve dolaştırma kayışı bu tarz şeyleri ayrı ayrı kullanmalısınız. Köpeklerinizi ödellendireceğiniz süre yelek yada bel çantası kullanabilirsiniz, bunun içine oyuncak ve mamaları koyabilirsiniz.

Köpek Tasması Ceza Olmaz

Köpeklerinize kızdığınızda onlara ceza uygulamak için tasma kullanmayın. Bu şekilde yaptığınızda tasmadan uzaklaşmasına sebep olmuş olursunuz ve alışamaz. Köpeğinize tasmayı takdığınızda hem sizin için hemde onun için bunun iyi bulunduğunu anlamasında destek olun. Örnek olarak dışarı çıkıp keyifli oyun oynamak seçimi olabilir.

Köpek Tasması Bir Başlangıçtır

Sokakta gezerken neredeyse bir çok süre köpeğine tasma takan insanlarla tamamımız karşılaşıyoruzdur. Kimi zaman tasması olmasına karşın zor denetim ediyor bazende uyumlu bir halde yürüdüklerine tanık oluyorsunuzdur. Hatta bir ihtimal o kişilerden biriside siz olabilirsiniz ve tasmaya zaman içinde alışır bu probleminin üstesinden gelebileceğinizi düşünüyorsunuzdur. Köpeğinizle etrafta tatlı,tatlı ve uyumlu yürümek süre alabilecek bir şey sadece olanaksız sayılmaz. Şöyleki düşünebilirsiniz, köpekler tecrübe etme ve yanılma yolunu kullanırlar ve bu şekilde öğrenirler. Dolayısıyla ilk yürümenizde bunu ondan beklemeyin. Birazcık süre verin ve alışmasına destek olun. Sadece şu varki hedefimiz tasmasız bir halde bizlere itaat eden bir köpek olmalı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir