1. Anasayfa
 2. Köpekler

Blue Nose Pitbull: Köpek Cinsi Özellikleri


0

Söz mevzusu Blue Nose Pitbull’lar olduğunda gerçek ve doğru data bulmak zor olabilir. Blue Nose Pitbull hakkında ulaşacağınız bilgilerin bir çok ya abartılmış ya da gerçek dışı, mitleşmiş bilgilerdir. Bu metinleri okuyan her insanın kapılacağı tek düşünce ise Blue Nose Pitbull’un inanılmaz derecede tehlikeli bir tür olduğu olacaktır. Buna ek olarak Blue Nose Pitbull’u nadir görülen bir tür olarak lanse edip kar elde etmeye çalışan  insanlarla da karşılaşabilirisiniz. Dolayısıyla, Blue Nose Pitbull sahibi olmaya hevesliyseniz, önecelikle doğru ve detaylı data edinmenizde yarar var.

İlk adımı bu yazıyı okuyarak atabilirisiniz.

Saldırganlık

Blue Nose Pitbull yavruları öteki hayvanlara karşı aşırı agresif davranışlar sergileyebilirler. Pitbull’lar devamlı içinhayvanlar dünyasında sadırganlığın yüzü olarak lanse edilmişlerdir, Blue Nose Pitbull ise pek doğal olarak bir kural dışı değildir. Fakat, eğer doğru ortamı sağlarsanız, Blue Nose Pitbull’lar barışçıl, sevecen ve oyuncu bir hayvan oluverir. Gene de devamlı gözünüz üstünde olmalıdır.

Unutmamak gerekir ki Pitbull’lar, doğuştan agresif değillerdir. Agresiflik, onların doğuştan gelen yapısal bir özelliği değildir. Her koşulda eğitilmeleri gerekir. Eğitim almamış bir Pitbull’un agresifliğini koruma amaçlı bile kullanamazsınız. Yaygın inanışların aksine, Pitbull’ların dış yapısı olağan dışı değildir, öteki köpeklerden de farkı yoktur. Gene söylentilere bakılırsa, Pitbull’ların beyin şişmesi ve delirmeleriyle ilgili efsanelere de kulak asmamalı. Bu şekilde bir durumun varlığına dair hiçbir kanıt ve bilimsel veri bulunmamakta.

Kabiliyet

Öteki Pitbull’lar benzer biçimde Blue Nose Pitbull’lar daperformans köpekleridir. Kaslı yapıları dolayısıyla oldukça atletiktirler. Hatta Blue Nose Pitbull’lar inanılmaz atlayışçılardır. Vücut yapıları, kaslı oluşları ve haiz oldukları güç sebebiyle doğru şekilde eğitilmelerinde yarar vardır. Bu hayvanların haiz olduğu gücü iyi bir tarafa yöneltmek ve denetim edebilmek oldukça önemlidir.

Yasaklanmış Tür

Bazı ülkelerde ve bazı şehirlerde Blue Nose Pitbull beslemek yasal değil. Bundan dolayı, Blue Nose Pitbull gizli saklı bir tür olarak görülür. Bir çok vakit Blue Nose Pitbull elde etmek adına koyu renkli ve açık renkli Pitbull’lar çiftleştirilirler. Bazıları Blue Nose Pitbull’un agresifliğinin sebebinin yanlış çiftleştirme bulunduğunu düşünmekte.

Hastalık

Blue Nose Pitbull’un yatkın olduğu belirli hastalıklar vardır. Bu tür oldukca kuvvetli ve dayanıklı olmasına karşın, kalp problemleri ve katarakta oldukça yatkındır. Bu hastalıkların tedavisi için oldukça gelişmiş yöntemler var; birçoğu insanoğlu için kullanılan tedavi ile benzer.

Önlemler

Son olarak, bir Blue Nose Pitbull sahibi olmadan ilkin alınması gerekn önlemlerden anlatmak gerek. Bu köpekler oldukça kuvvetli ve agresif olduklarından onlara doğru ortamı sunmak oldukca önemlidir. bilhassa başka petlere sahipseniz fazladan dikkatli olmanızda yarar vardır. Blue Nose Pitbull’un agresifliği genel anlamda insanlara yönelik değildir. fakat, minik çocuklarla beraber büyümeleri de mesele yaratabilir. Öteki Pitull türlerine nazaran sabır ve hoşgörüye oldukca fazla haiz olmayan Blue Nose Pitbull, çocuklarla oynamak için ideal bir tür değildir. Fakat, doğru eğitimle bir yetişkinin haiz olabileceği en tatlı pet olmaya adaydırlar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir