1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

5 Maddede En Sakin Evcil Kuş Cinsleri

5 Maddede En Sakin Evcil Kuş Cinsleri
0

En sakin evcil kuş cinsleri, yeni bir kuş sahiplenmek isteyenler tarafınca merak edilir. Tüm kuş türlerinin ısırma ve gürültü yapma özelliği olmasına rağmen bazı cinsler, diğerlerine oranla daha nazik, sakin ve dost canlısıdır. Şimdi bu sakin kuşları sıralayalım…

En Sakin Evcil Kuş Cinsleri

En Sakin Evcil Kuş Cinsleri

İyi bir halde evcilleştirildiğinde ve bakım gereksinimleri karşılandığında bir çok kuş şefkatli, nazik ve sakindir. Hatta ısırma eğilimi de göstermezler. Bazıları son aşama aktifken ötekiler daha rahat bir yapıya haizdir. Her kuşun kendine özgü özellikleri bulunur. En sakin evcil kuş cinsleri ise şunları ihtiva eder:

(*5*)1. Pionus Papağanı

Sempatik ve tatlı dilli Pionus papağanı, nazik ve sakin olmasıyla ünlüdür. Oldukça akıllı bir kuştur. Toplumsal ve etken ortamlarda gelişir. Öteki türlere nazaran birazcık daha bağımsızdır. Pionus etken ve oyun düşkünü bir kuş cinsidir. Kaliteli papağan yemleri tüketmeli, kafesinde yeterince kuş oyuncağı ve aksesuarı yer almalıdır. Bu sayede mutlu ve sıhhatli bir kuş olabilecektir.

2. Güvercin

En sakin evcil kuş cinsleri içinde normal olarak güvercin de var. Bakımı bir fazlaca kolay olan güvercinler, bir çok insanoğlunun favori evcil hayvanıdır. Sulh ve sevginin sembolü olan güvercin, dünya genelinde ünlüdür. Ek olarak sakin ve uyumlu bir kuş cinsidir. Sakin doğası sebebiyle apartman yaşamına dahi uyum sağlar.

3. Muhabbet Kuşu

Bakımı kolay evcil kuş arayanların bir numaralı tercihi olan muhabbet kuşu, sakin, sevecen ve fazlaca uyumlu bir kuş türüdür. Pek fazlaca değişik renk seçeneği bulunur. Rengarenk görünümü, konuşma kabiliyeti ve dost canlısı halleri ile bir çok insanoğlunun sevgisini kazanır. Kaliteli ve besleyici muhabbet kuşu yemleri tüketmesi sağlanmalıdır.

4. Sümbül Papağanı

En sakin evcil kuş cinsleri söz mevzusu olduğunda öne çıkan Sümbül Papağanı, alımlı renkleri ve sempatik davranışları ile bilinir. Macaw papağanların en büyüğü olan Sümbül, tatlı ve dengeli bir kişiliğe haizdir. Gagaları birazcık büyüktür ve nispeten korkutucudur. Uygun bir halde yetiştirilen Sümbül Papağanı, ısırma eğilimi göstermez. Büyük boyutlara haiz olduğundan geniş bir papağan kafesi gerektirir.

5. İspinoz

Bu sempatik kuşlar fazlaca kırılgan canlılardır. Nazik, sakin ve akıllı kuş olarak dikkat çeken İspinoz, dünya genelinde en fazlaca tercih edilen evcil kuşlardan biridir. Birden fazla İspinoz kuşunun aynı yerde tutulması tavsiye edilir. Bu sayede kuşunuz sıkılmaz ve mutlu bir yaşam sürer.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir