1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

Kuşlar İçin Güvenli Sebzeler

Kuşlar İçin Güvenli Sebzeler
0

Kuşlar için güvenli sebzeler, sempatik kuşunuzun sıhhatli kalmasına ve kendini mutlu hissetmesine olanak tanır. Bir çok insanoğlunun bilmiş olduğu benzer biçimde bolca sebze tüketimi sıhhat açısından fazlaca mühim. Aynı şey kuşlar de ilgilendiriyor. Taze sebzeler de kuşların beslenme düzeninde muhakkak yer almalıdır. Peki, kuşların yiyebileceği sebzeler hangileridir?

Kuşlar İçin Güvenli Sebzeler Hangileri?

Kuşlar İçin Güvenli Sebzeler

Kuş dostunuza sunabileceğiniz güvenli sebzeler şu şekilde sıralanabilir:

Brokoli

Pek fazlaca kuş sahibinin fark etmediği şey brokolinin evcil kuşlar için leziz bir ikramdan daha fazlası olduğudur. Brokoli, kuşunuza fazlaca çeşitli gıda bileşenleri sunar.

Doğadaki kuşlar güneşte fazlaca fazla vakit geçirdikleri için D vitaminini kendileri üretebilirler. Fakat evcil kuşlar bu imkana haiz olmadığı için besinler yöntemiyle D vitamini almalılar. Bunu sağlamanın en kolay yollarından biri de kuşa brokoli sunmaktır. Kuşların temel beslenmesi kuş yemi olmalıdır. Sadece brokoli benzer biçimde bazı mühim sebzeler de kuşların beslenmesini zenginleştirmelidir.

Havuç

Havuç, birçok evcil kuşun favorisi olan, vitamin açısından varlıklı başka bir popüler sebze. Yüksek oranda beta-karoten barındıran bu sebze, tüm kuş türleri için fazlaca uygundur. Kuşlar için güvenli sebzeler içinde yer alır.

Ispanak

Ispanak, lahana ve marul benzer biçimde yeşil yapraklı sebzeler, kuşlar için mükemmel bir katkıdır. Kuşların bir çok ıspanak benzer biçimde yeşil yapraklı sebzeleri fazlaca sever. Kuşunuza kuş krakerleri haricinde ıspanak ve benzeri yeşil yapraklı yiyecekler de verebilirsiniz. Bu biçim besinler kuşların vitamin ve mineral yönünden noksan kalmasını önler.

Bezelye

Tüylü arkadaşınızın denemesi ihtiyaç duyulan bir öteki keyifli ve leziz sebze bezelyedir. Bir çok kuşun keyif alınmış olduğu bir sebze türüdür. Kuşunuza güvenle sunabileceğiniz bir sebze arıyorsanız; bezelye de en iyi seçimlerden.

Tatlı Biber

Bir çok kuş cinsel tatlı biberi sever. Bilhassa C vitamini yönünden yoğun olan yeşil tatlı biberler kuşunuz için iyi bir tercih olacaktır.

Fasulye

Kuşlar için güvenli sebzeler sıralamasında fasulye de yer ediniyor. Yeşil fasulye, kuşlara sunulabilen leziz ve yararlı bir seçenektir. Herhangi bir kuşun beslenme düzenine dahil edilebilen fasulyeler, kuşların sağlığını optimal anlamda destekleyen besin çeşitleri içinde bulunmaktadır. Fasulyeyi fazlaca ufak parçalara ayırarak kuşunuza verebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir