1. Anasayfa
 2. Köpekler

Çocuklarla En İyi Anlaşan Köpek Cinsleri

Çocuklarla En İyi Anlaşan Köpek Cinsleri
0

Bir köpek sahiplenmeye karar verdiğiniz süre bazı faktörleri göz önünde bulundurmak önemlidir. Eğer evladınız var ise evlat edineceğiniz köpeğin çocuklarla iyi anlaşan bir köpek cinsel olması oldukça önemlidir. Her ne kadar pek fazlaca köpek ırkı aile için sadık bir dost olsa da her köpek cinsinin çocuklarla arası iyi değildir. İyi bir sosyalleşme ve ufaklıklara köpeğe karşı iyi mi davranması icap ettiğini öğretmek mühim bir mevzudur. Her hayvanın kendine nazaran bir mizacı olsa da bazı köpek cinsleri genel karakter özellikleri ile çocuklarla daha iyi anlaşır. İşte çocuklarla en iyi anlaşan köpek cinsleri ve en iyi aile köpekleri

Çocuklarla En İyi Anlaşan Köpek Cinsleri

Golden Retriever
Golden Retriever
Golden Retriever

Elbet ilk sırayı en iyi aile köpekleri içinde yer edinen ve çocuklarla arası muhteşem olan golden retriever almaktadır. Köpekler aleminin en şefkatli, sempatik, nazik ve en popüler köpek cinsidir. En parlak zeka köpek cinsleri içinde 4. sırada yer edinen ve en iyi itaat yarışmalarınında çoğunu kazanan golden retriever ufaklıklara ve bebeklere karşı dost canlısıdır. Hatta bu sempatik dostumuz iyi bir eğitimle bebek bakıcılığı bile yapabiliyor.

Labrador Retriever
Labrador Retriever

Golden retrieverın olduğu bir listede normal olarak labrador retrieverdan bahsetmemek olmaz. Golden retriever şeklinde oldukça popüler olan ve çocuklarla kurduğu mükemmel ilişkilerle en iyi aile köpekleri içinde yer alır. Apartman hayatına kolayca alışabilen, sabırlı ve bir tek çocuklarla değil öteki evcil hayvanlarla da arası fazlaca iyi olan bir ırktır. En parlak zeka köpek cinsleri içinde 5.sırada yer alır.

Beagle
Beagle

Beagle, ufaklıklara karşı fazlaca hoşgörülü davranan, oldukça sempatik ve parlak zeka bir ırktır. Yaşam dolu ve enerjiktir. Evde beslenebilecek minik köpek cinsleri içinde yer edinen beagle, bununla beraber oldukça popüler bir köpek cinsidir. Sevimliliği, enerjisi ve merakı ile sizi kendine fanatik bırakacaktır.

Poodle (Kaniş)
Poodle (Kaniş)

Bilhassa ilk kere köpek besleyecekler için fazlaca uygun bir tercih olan poodle, ilgi odağı olmayı seven, oldukça parlak zeka ve sempatik bir köpek ırkıdır. Çocuklarla arası oldukça iyi olan poodle dünyada ve vatanımızda en fazlaca tercih edilen köpek cinslerinden biridir.

İngiliz Bulldog
İngiliz Bulldog

Dünyanın en kibar ve güvenilir köpek cinsel olan İngiliz bulldog, ufaklıklara karşı son aşama sabırlıdır. Sarkık yanakları ve basık burnu ile her insanın ilgisini çeker. Apartman yaşantısı için oldukça ideal olup en iyi aile köpeklerinden biridir.

Cavalier King Charles Spaniel
King Charles Spaniel
King Charles Spaniel

Çocuklu aileler için fazlaca iyi bir tercihtir. Sert hareketlerden ve tüylerinin çekilmesinden hoşlanmadıkları halde söz mevzusu çocuklar olduğu süre bu durumu tolere edebilir. Bununla beraber apartmanda beslemek için oldukça uygun, iyi karakterli ve oldukça sempatik bir köpek ırkıdır.

Havanese
Havanese

Küba’nın ulusal köpeği olan ve insanlarla fazlaca iyi anlaşan Havanese, her yaştan çocuklarla, öteki tüm evcil hayvanlarla beraber yaşayabilen muhteşem bir aile köpeğidir. Uzun tüyleri, sempatik görüntüsü ve bitmeyen enerjileri ile kendini size fanatik bırakacaktır.

Pug
Pug

Oldukça duygusal olan pug, dost canlısı ve sevecen bir köpek cinsidir. Basık burnu her ne kadar üst solunum sistemi problemlerine yol açsa da en fazlaca tercih edilen köpek cinsleri içinde yer alır. Sahibine oldukça bağlı ve onu imrenen, çocuklarla iyi geçinebilen minik köpek cinsidir.

Staffordshire Bull Terrier
Staffordshire Bull Terrier

Staffordshire bull terrier, çocuklarla muhteşem bir uyum yakalayan ve hatta resmi olarak “dadı köpeği” ünvanı olan bir ırktır. minik çocuklar canını yaksa dahi sabırla bekler. Yalnız oynarken sevmek amacı ile evlatların üzerine atlayabilir. Hiçbir süre zarar verme amacı yoktur.

İrlanda Setteri
İrlanda Seteri

Her ne kadar fazlaca hareketli olması sebebiyle fazlaca minik çocuklarla yalnız bırakılması önerilmese de çocuklarla fazlaca iyi anlaşan bir köpek cinsidir. Aslen bu sempatik dostumuzun  bir tek çocuklarla değil evimizdeki öteki evcil hayvanlardan dışarıdaki yabancıya kadar hep beraberce iyi anlaşır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir