1. Anasayfa
 2. Köpekler

İnsanlarla iyi anlaşabilen 6 sevimli hayvan

İnsanlarla iyi anlaşabilen 6 sevimli hayvan
0

Bazı hayvanlar ürkmeden, çekinmeden insanlarla kolayca dostluk kurup, insanları sevebiliyor. İşte insanlarla iyi anlaşabilen 6 sevimli hayvan…

Sevimli hayvanlarla beraber yaşamayı, dost olmayı tamamımız isteriz. Kimi hayvan naturel ortamında insanoğlu pek olmadığı için insanlarla anlaşamayabilir, çekinip ürkebilir. Fakat kimi hayvan da insanlarla doğuştan dostmuş benzer biçimde davranıp, insanlarla kolaylıkla anlaşabilir, insanları sevebilirler. Hayvanların sevgisini kazanabilmek, onlarla dost olabilmek ise bizleri inanılmaz mutlu eder.

Doğal sevimli dostlarımızla beraber yaşarken onların için dikkat etmemiz ihtiyaç duyulan şeyler de vardır. Daha uzun ömürlü ve sıhhatli olmalarını istiyorsak yapılması gerekenleri göz ardı etmemeliyiz.

İşte insanlarla iyi anlaşabilen 6 sevimli hayvan…

KÖPEK

Köpeklerin insanları ne kadar sevdiğini bilmeyen yoktur. Anlaşması en kolay evcil sevimli dostlarımızdan biridir. Beraber oyun oynamak, yürüyüşlere çıkmak hem insanoğlu hem de köpekler için bir fazlaca keyifli olacaktır. Ev içinde sarılıp uyumak, onlardan duygusal destek almak ve sevildiğinizi duymak size de mutluluk verecektir.

KEDİ

Köpekler kadar kediler de insanları oldukça sever. Kendilerine özgü karakterleri ve tavırları olduğundan kedileri idrak etmek birazcık daha emek istese de, sevimli dostunuzla anlaştıktan sonrasında dostluğunuz artacaktır. Size sırnaşıp sürtünerek sevgilerini göstermeye de bayılırlar. Kucağınızda yatıp kendilerini sevdirdikleri vakit ise dünya tatlısı gözükürler.

(*6*)

TAVŞAN

Her ne kadar tavşanların naturel ortamı ev olmasa da, evcil ve insanlarla anlaşabilen hayvanlardır. Tavşanlarla dost olmaya çalışırken onları ürkütmemeye de dikkat etmek gerekir bu sebeple oldukça duyarlı ve ürkek hayvanlardır. Eğer güvenlerini kazanırsanız mükemmel bir dost olacaklardır.

MUHABBET KUŞU

Papağan türleri içinde yer edinen evcil bir kuş türüdür, tavşanlar benzer biçimde onların da naturel ortamı ev değildir fakat evde oldukça beslenen hayvanlardan biridir. Seneler içinde insanlara alışmış, dostluk kurabilen konuşkan hayvanlardır. Evde sizinle azca oldukça konuşabilen sevimli bir kuşunuzun olması mutluluk verici.

HAMSTER

Hamsterlar kim bilir en sevimli kemirgenler içinde olabilir. Gene naturel ortamı ev olmayan fakat evcil davranışlar sergileyen hayvanlardır. Keşfetmeyi seven, meraklı, titiz ve hareketlidirler. Kendilerini güvende duymak hamsterlar için oldukça önemlidir. Onları güvende hissettirip, hususi alanlarına dikkat ettiğiniz sürece dost olmak {hiç de} zor olmayacaktır.

KİRPİ

Kirpilere ev ortamında bakmak pek mümkün değildir. Dikenli olmaları insanları ürkütse de aslına bakarsak asla göründükleri benzer biçimde değildir. Oldukça sevimli, dışarıda rastladığınız vakit sizden direkt olarak kaçmayan, mama verdiğinizde yanınıza gelebilecek, elinize alıp sevebileceğiniz hayvanlardır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 1
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 2
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir