1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

En Popüler Papağan Kuşları

En Popüler Papağan Kuşları
0

Papağan kuşları, evcil kuş sahiplenmek isteyenlerin ilgi odağı oluyor. Şundan dolayı bu kuşlar oldukça keyifli, sadık ve sempatik olmalarıyla bir adım öne çıkıyor. Hem de papağanların bakımı kolay olduğundan zahmetsiz bir halde onlarla ilgilenmek mümkün hale geliyor. Peki, en popüler papağanlar hangileri?

En Oldukca Tercih Edilen Papağan Kuşları

En Popüler Papağan Kuşları

Evcil papağanlardan bazıları, öbürlerinden oldukca daha cana yakın ve naziktir. Bazı papağanlar etken olmaları bazıları da sakinliği ile öne çıkar. Hepsinin kendilerine hususi nitelikleri vardır. Papağanlar, iyi evcilleştirildiğinde ve oldukca iyi bir halde bakım yapıldığında uzun seneler süresince sizlere arkadaşlık edebilecektir. İşte en popüler papağan kuşları:

1. Afrika Gri Papağanı

Tüm papağanların en popülerlerinden biri Afrika Gri papağanıdır. Hem de en akıllı olan kuşlarsan biridir. Bu papağanlar kolayca sıkılabilirler ve depresif ruh haline bürünebilirler. Bu sebeple kafeslerinde kuş oyuncakları muhakkak yer almalıdır. Bununla birlikte, inanılmaz derecede şefkatli bir papağandır.

2. Kakadu Papağanı

Papağan kuşları söz mevzusu olduğunda bir adım öne çıkan Kakadu, sempatik hali ve sakinliği ile fark yaratır. Sevecen ve dost canlısı bir kuştur. Kakadular, sahipleri ile süratli bir halde bağ kurmasını bilirler. Evcil hayvanı ile zaman geçirmek isteyen sahipler için oldukca uygundur. Kaliteli papağan yemleri tüketmesi önemlidir.

3. Sultan Papağanı

Aslen Avustralya’ya özgü olan Sultan Papağanları, günümüzde dünya genelinde bilinmektedir. Eğitime açıktır. Birkaç kelime söylemeyi öğrenebilir. Son aşama zekidir. Rahatına düşkün olduğundan geniş bir papağan kafesi içinde yaşamalıdır.

4. Amazon Papağanı

Popüler papağan kuşları içinde bir diğeri de Amazon papağanı. İsminden de anlaşılacağı şeklinde bu kuşlar Amazon’dan gelir. Fakat birçok ülkede evcil kuş olarak tercih edilir. İyi bir eğitime ihtiyacı vardır. Kaliteli kuş yemleri ile beslenmesine itina gösterilmelidir. Öteki kuşlara karşı birazcık saldırgan olabilir. Bu yüzden kuş kafesi içinde genel anlamda tek başına tutulur.

5. Sümbül Papağanı

Dost canlısı ve toplumsal olmasıyla malum Sümbül Papağanı, kendine özgü renkleri ve sevimliliği ile fark yaratır. Genel anlamda mavi renklidir. Oldukca canlı bir görüntü sergiler. Sahipleriyle vakit geçirmekten hoşlanır. Ek olarak oldukça akıllı bir kuştur. Konuşmaya meyillidir. Fakat bu aşamada eğitim önemlidir ve sabır gerektirir.

6. Muhabbet Kuşu

Papağanların soyundan gelen muhabbet kuşları, vatanımızda ve dünya genelinde en fazla tercih edilen kuş cinslerinden biridir. Bakımlarına dikkat edilmiş olduğu taktirde uzun seneler size arkadaşlık edebilirler. Vitamin ve mineral yönünden yoğun olan muhabbet kuşu yemi tüketmeleri önemlidir. Ek olarak bu kuşlar eğitime açıktır ve konuşma kabiliyetleri vardır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir