1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

En Popüler Büyük Papağan Türleri

En Popüler Büyük Papağan Türleri
0

Büyük papağan türleri, evcil hayvan olarak papağan tercih etmek isteyenlerin ilgisini çeker. Renkli, sempatik ve kuvvetli kuşlar olarak lanse edilen bu canlılar, bir çok insanoğlunun favorisi olmayı başarır. Yürekli, göze çarpan ve enerjik büyük papağanlar, uzun seneler süresince size eşlik edebilir.

Büyük Papağan Türleri

Büyük Papağan Türleri

Büyük bir papağan ile yaşamak, bu kuş türünün gereksinim duyan bakım ve beslenmeyi sağlamayı gerektirir. Büyük papağan türleri içinde en popüler olanlar:

Afrika Gri Papağanı

Binlerce senedir evcil kuş olarak tercih edilen Afrika Gri Papağanı, büyüleyici kabiliyetleri ve sevimliliği ile bir adım öne çıkar. Akıl yürütme kabiliyeti ve konuşmaları yansılamak edebilmesi sebebiyle popüler bir evcil kuştur. Afrika Gri Papağanı sahiplenmeden ilkin, bu hayvanların bakım gereksinimleri hakkında yeterince data sahibi olmalısınız. Papağanınıza ayıracak zamanınızın olması da önemlidir.

Amazon Papağanı

Büyük papağan türleri içinde yer edinen Amazon papağanı, karakteri ve cesareti ile dikkat çeker. Gülünç sesler çıkarabilir, insanları yansılamak edebilir ve türlü numaralar öğrenebilir. Onlarca senedir en fazlaca tercih edilen papağanlardan önde gelen Amazon papağanları, kuvvetli sesi ve sosyalleşme ihtiyacı sebebiyle hepimiz için uygun olmayabilir. Bilhassa de papağan bakımı mevzusunda deneyimli olan kişiler için ideal bir seçimdir. Kaliteli papağan yemleri ile beslenmeli, geniş bir papağan kafesi içinde yaşamalıdır.

Kakadu Papağanı

Büyük papağan türleri sıralamasında bir diğeri de Kakadu Papağan. Daima kuş severlerin ilgisini çekmiş olan bu sempatik hayvanlar, güzel görünümlü ve sevecen canlılardır. Dost canlısı doğaları sebebiyle hem insanlarla hem de öteki kuşlarla iyi anlaşırlar. Bir kakadu besleyecekseniz, ona ideal bir yaşam alanı sağlamalısınız. Kuş kafesi geniş olmalı ve içinde kuş oyuncakları, aksesuarlar, kuş yemliği benzer biçimde birçok unsur ne olursa olsun yer almalıdır. Kakadular akıllı hayvanlardır ve eğitime açık olduklarını söyleyebiliriz.

Eklektus Papağanı

Büyüleyici görünümü ve akıllı oluşu sebebiyle favori kuşlar içinde konumlanan Eklektus Papağanı, etkisi altına alan bir evcil hayvan seçeneğidir. Rengarenk görünümü ve uysallığı ile bir çok insanoğlunun kalbini kazanır. Bu kuşların konuşma kabiliyetleri ve sempatik kişilikleri de kuş sahiplenmek isteyenlerin ilgisini çeker. Eklektus papağanlarının sosyalleşme gereksinimleri göz ardı edilmemelidir. Tertipli olarak kuşunuzla ilgilenmeli, ondan ilginizi asla noksan etmemelisiniz. Aksi durumda Eklektus Papağanı kendisini fena hissedebilir ve hatta depresyon problemi bile yaşayabilir.

ABD Papağanı

Büyük Papağan Türleri

Büyük papağan türleri listemizde ABD Papağanı da var. Canlı renkleri ve emsalsiz karakteri ile fark yaratan ABD Papağanı, kuş beslenmek isteyenlerin ilgi odağı olur. Çeşitli renk ve boyutlarda mevcut olan bu kuşlar, her geçen gün daha da popüler olmaktadır. Papağan ailesinin en meşhur üyesi olan ABD Papağanı, büyük bir kuş sahiplenmek isteyenlerin beklentilerini fazlasıyla karşılar. Kuşun iyi koşullarda bakılması, genel sağlığı ve yaşam süresi açısından önemlidir. Bundan dolayı ABD Papağanı sahiplenecek olan kişiler, bu kuşların ihtiyaçlarının bilincinde olmalılar.

Papağanlar Ne Yer?

Büyük papağan türleri nedir açıkladık. Peki, papağanlar ne yer? Papağan dostlarımız için beslenme fazlaca mühim bir ayrıntıdır. Bu kuşların kaliteli ve taze papağan yemleri ile beslenmeleri gerekir. Kuşun beslenmesinde çeşitlilik yaratmak amacıyla kuş krakerleri, sebze, meyve, yeşillik ve tohum benzer biçimde yiyecekler de kuşa sunulmalıdır. Sadece papağanın temel beslenmesi kuş yemlerinden olmalıdır. Böylece hayvanın sıhhatli ve uzun ömürlü olabilmesi sağlanacaktır. Ek olarak kuşunuzun her gün kafi oranda suya erişimi bulunmalıdır.

Papağan Bakımı Zor Mu?

Her evcil hayvanın kendine özgü bakım zorlukları ve kolaylıkları vardır. Öteki evcil hayvanlar ile karşılaştırıldığı vakit papağan bakımı bir fazlaca kolaydır. Bu yüzden de papağanlar, birçok insan için uygun bir evcil hayvan olarak kabul edilir. Papağan sahiplenmeden ilkin, evcil kuşunuzun ırkına hususi bakım gereksinimleri hakkında bilgili olmanızı tavsiye ederiz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir