1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

En Güzel Muhabbet Kuşu Resimleri

En Güzel Muhabbet Kuşu Resimleri
0

Muhabbet kuşu resimleri, yeni bir kuş sahiplenmek isteyenler tarafınca merak ediliyor. Muhabbet kuşları; küçük bir gövdeye, rengarenk tüylere ve cıvıl cıvıl sese haiz olan canlılardır. Bu özellikleri ile kuş beslemek isteyen birçok kişinin ilk tercihlerinden biridir. Muhabbet kuşlarının görünümleri kendi aralarında farklılık gösterir. Genel anlamda sarı ve yeşil renklerinde muhabbet kuşları insanoğlu içinde yaygındır. Bunun yanı sıra mavi benzer biçimde öteki renklerde olan muhabbet kuşları da mevcuttur. Bu yazımızda muhabbet kuşları ile ilgili çeşitli detayları sizler için derliyoruz. İşte muhabbet kuşu resimleri ve öteki mühim detaylar…

Muhabbet Kuşlarının Genel Özellikleri ve Bakımı

Muhabbet kuşu resimleri öncesinde bu kuşların özellikleri ve bakımı hakkında bilinmesi gerekenlerden söz edelim. Muhabbet kuşları beslemek isteyen kişilerin onlara daha iyi bir bakım vermesi için bu sempatik canlıları iyi tanıması önemlidir.

Muhabbet kuşlarının kökeni Avustralya kıtasına dayanır. Çoğu zaman bu kıtanın iç kesimlerindeki kurak bölgelerde yaşamlarını sürdürürler ve su gereksinimlerini bir halde karşılayarak hayatta bırakılırlar. Gagaları etçil kuşlarla aynı yapıya haiz olmasına karşın etçil canlılar değillerdir. Aslolan gıda kaynakları tohumlar ve ağaç kabuklarıdır.

Oldukça toplumsal olan muhabbet kuşları naturel yaşam alanlarında sürü halinde hayatlarını sürdürür. Bundan dolayı muhabbet kuşu besleyen kişilerin çift olarak beslemeleri önerilir. İnsanlarla muhabbet kuşları içinde uzun yıllara dayanan bir geçmiş vardır.

Muhabbet kuşları fazlaca toplumsal olmasına karşın tek eşlilerdir. Bir eş seçtikten sonrasında aile kurarlar ve çiftleşirler. Bir seferde 4 ila 8 tane yumurta bırakırlar. Yumurtadaki yavrular ise çoğu zaman 3 haftalık bir süreçten sonrasında yumurtadan tüysüz bir halde çıkarlar. Yavruların ilk yumurtadan çıkmış olduğu süreçte dişi muhabbet kuşu, adam muhabbet kuşunu yuvaya kabul etmez. 35-40 gün benzer biçimde bir süreden sonrasında yuvaya girebilirler. Yavrular büyüyüp tüy çıkardıktan sonrasında yuvadan uçarak ayrılır. Bu çoğalma süreci bu şekilde devam eder.

Muhabbet kuşlarının bir seferde bıraktıkları yumurta sayısı yüksek olduğundan soylarının tükenme tehlikesi yoktur. Meydana getirilen değerlendirmelere bakılırsa soy devamı hakkında minimum kaygı edilen türlerden biridir.

Evlere sevinç katan muhabbet kuşlarının bakımı oldukça kolaydır. Rahatça hareket edebilecekleri bir kafes, yemlik ve suluk benzer biçimde araçlar ile onlar için bir yaşam alanı hazırlanabilir. Bu alanın temizliğine dikkat edilerek ve her gün yeteri kadar gıda ve su tükettiklerinden güvenli olunarak sıhhatli bir yaşam sürmeleri sağlanabilir. Kaliteli muhabbet kuşu yemleri ile beslenen kuşlar, daha sıhhatli ve uzun ömürlü olabilecektir.

Muhabbet Kuşu Resimleri

En güzel muhabbet kuşu resimleri:

#1

Muhabbet Kuşu Resimleri

#2

Muhabbet Kuşu Resimleri

#3

Muhabbet Kuşu Resimleri

#4

Muhabbet Kuşu Resimleri

#5

Muhabbet Kuşu Resimleri

#6

Muhabbet Kuşu Resimleri

#7

Muhabbet Kuşu Resimleri

#8

Muhabbet Kuşu Resimleri

#9

Muhabbet Kuşu Resimleri

#10

Muhabbet Kuşu Resimleri

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir