1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

Amerika Papağanları Hakkında 5 Gerçek

Amerika Papağanları Hakkında 5 Gerçek
0

Amerika papağanları, en popüler papağan türlerinden biridir. Amerika’ya özgü olsalar da aslına bakarsak tüm dünyada tanınırlar. Renkli ve keyifli bir kuştur. Bakımları da oldukça kolaydır. Bu yazımızda Amerika papağanı hakkında bilinmesi gerekenleri ele aldık.

Amerika papağanları, Cenup, Orta ve Şimal Amerika’ya özgü 17 değişik türü içeren kuşlardır. Kıvrık ve büyük gagaları, uzun kuyruk tüyleri ile bir adım öne çıkarlar. Canlı renkleri, dost canlısı halleri ve dışa dönük mizaçlarıyla bir çok insanoğlunun favorisi olurlar.

Amerika Papağanları

Öteki birçok papağanın aksine Amerika papağanlarının tipik olarak yüzlerinde renk ve boyut olarak farklılaşabilen çıplak deri parçaları bulunur. İlginç bir papağandır. Hem görünüşü hem de karakteri ile etkisinde bırakır. Bu sempatik kuşlar hakkında bilinmesi gerekenler:

1. Amerika Papağanları En Büyük Papağanlardır

400’den fazla değişik papağan türü vardır. Ve Amerika papağanı bunlar içinde en büyük olanıdır. Normalde bir kuş için son aşama ağır olan bir kiloya haizdir. Bu papağanların en büyüğü Sümbül Papağanı, genişçe bir uzunluğa haizdir.

2. Birçok Amerikan Papağanı Türü Vardır

Amerika papağanları, en büyük papağanlar olarak bilinmekle birlikte, değişik boyutlarda gelen birçok Amerika papağanı türü bulunur. Ne kadar büyük ya da minik olursa olsun, tüm Amerika papağanları birkaç ortak özelliği paylaşır. Bunlardan biri de gözlerinin çevresindeki çıplak deri halkalarıdır.

Amerika Papağanları

3. Amerika Papağanı 80 Seneden Fazla Yaşayabilir

Uygun koşullarda bakılan, kaliteli papağan yemleri tüketen ve iyi bir papağan kafesi içinde yaşayan Amerika papağanlarının yaşam süresi de uzun olur. Bu papağanlar averaj olarak 60 yıl yaşayabilir. Birçoğu ise 80 seneden fazla yaşamaktadır.

Bu papağanları sahiplenmek isteyenlerin, evcil kuşlarına bakmak için yeteri kadar zamanlarının olması ehemmiyet arz eder. Bu kuşların, sahiplerinden daha uzun yaşadıkları {hiç de} alışılmadık bir durum değildir. Bundan dolayı kuşunuzun uzun ömürlü olmasını sağlamak adına ihtiyaç duyulan bakım uygulamalarını yerine getirmeniz şarttır.

4. Melez Amerika Papağanı Yetiştirmek Mümkün

Amerika papağan türleri melezlenebilir. Melez papağanlar içinde Camelot papağanı, Harlequin papağanı ve Catalina papağanı yer alır. Bu kuşlar, evcil hayvan sahipleri içinde oldukça popülerdir.

(*5*)5. Bazı Amerika Papağanları, Hindistan Cevizini Kıracak Kadar Güçlüdür

Sümbül papağanı, devasa gagasıyla bir Hindistan cevizini kıracak kadar güce haizdir. Etkisi altına alan güçlerine karşın bu papağanlar, yavruluk zamanında elle beslenen bebekler olarak yetiştirildiklerinde, nazik, tatlı ve şefkatli olabilirler.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir