1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

Apartman Yaşamı İçin Uygun Kuş Cinsleri

Apartman Yaşamı İçin Uygun Kuş Cinsleri
0

Kuş beslemeyi düşünenler, apartman yaşamı için uygun kuş cinsleri hakkında data almak istiyor olabilir. Kuşların uçmaya ek olarak malum bir özelliği var ise, o da ötmeleridir. Bir kuşun ötmesi sahibi için müzik tesiri yaratsa da başkaları bundan hastalık duyabilir. Bu yüzden apartmanda yaşayanlar için uygun olan kuş türlerinin bilinmesi ehemmiyet arz eder.

Apartman Yaşamı İçin Uygun Kuş Cinsleri Hangileridir?

Apartman Yaşamı İçin Uygun Kuş Cinsleri

Apartman yaşamı için uygun kuş cinsleri, bilhassa uysal ve minyondur. Herhangi bir kuşun sessiz olması, onun azca bakım gerektirdiğini göstermez. Hala bolca düzeyde günlük zihinsel ve fizyolojik egzersize gereksinim duyarlar. Aynı şekilde besleyici kuş yemleri tüketmeleri de ehemmiyet arz eder. Apartmanlar için ideal olan kuşlar:

Muhabbet Kuşu

Bu küçük kuşlar gün süresince ötme eğilimindedir. Fakat komşuları rahatsız edecek düzeyde sesli değiller. Kafes harici günlük oyun sürelerine ek olarak, muhabbet kuşunuz kafesi içinde de keyifli zamanlar geçirmelidir. Bundan dolayı kuş oyuncakları kesinlikle kafeste bulunmalıdır.

Kanarya

Apartman yaşamı için uygun kuş cinsleri içinde bir diğeri de kanaryalar. Bu sempatik kuşların en belirgin özelliği şüphesiz ki benzeri olmayan şekilde ötmeleridir. Buna karşın kanaryaların ötüşü rahatsız edici ve aşırı gürültülü değildir. Bundan dolayı apartmanlar için tercih edilebilecek kuşlardan biridir. Sıhhatli ve uzun ömürlü olmaları için kaliteli kanarya yemi tüketmeleri mühimdir.

Hint Bülbülü

Tıpkı kanaryalar benzer biçimde Hint bülbülleri de ürkek bir mizaca sahipler. Ek olarak ötme kabiliyetleri ile bir adım öne çıkarlar. Gün içinde sık sık ötseler de gürültü seviyeleri oldukça düşüktür. Bu yüzden de apartmanda bakılabilecek kuşlar içinde yer almaktadırlar.

Sultan Papağanı

Apartman yaşamı için uygun kuş cinsleri listemiz Sultan Papağanı ile devam ediyor. Öteki birçok papağan türüne oranla bu papağan cinsleri daha sessizdir. Konuşma kabiliyetleri vardır ve eğitime açıktırlar. Yoğun olarak ötmeseler de küçük sesler çıkarırlar. Bu sebeple rahatsız edici olmadıklarını söyleyebiliriz.

Senegal Papağanı

Birçok papağan cinsel gürültülü ve talepkâr olsa da Senegal papağanlarının oldukça sessiz ve sakin bir mizaçları bulunur. Bu kuşlar çoğunlukla tek bir şahıs ile yakın bağ kurarlar. Bu kişiyle günlük oyunlar oynamayı ve iletişime geçmeyi severler. Bir tek orta büyüklükte bir papağan kafesi bu kuşlar için kafi olacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir