1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

6 Maddede Kuş Alışveriş Listesi

6 Maddede Kuş Alışveriş Listesi
0

Kuş alışveriş sıralaması, kuş sahiplenecek olanların işine yarayabilir. Bir kuş beslemek istediğinizde onun gereksinimlerini en iyi şekilde karşılamak önemlidir. Bunun için bazı ürünlere ihtiyacınız olur. Bu ürünleri tedarik ederek kuşunuzun refah ve sıhhat içinde yaşamasını mümkün kılabilirsiniz.

Kuş Alışveriş Listesi

Kuşunuz için muhakkak tedarik etmeniz ihtiyaç duyulan malzemeler şu şekilde sıralanabilir:

1. Kuş Yemi

Kuş alışveriş sıralaması söz mevzusu olunca yemler bir adım öne çıkar. Kuşların beslenmesi, sıhhatli büyümeleri ve gelişimleri bakımından son aşama önemlidir. Bundan dolayı kuş yemi seçimine dikkat edilmelidir. Kuşların sağlığını teşvik edecek, mineral ve vitaminler yönünden yoğun olan en iyi kuş yemleri satın alınmalıdır.

Kuş yemiyle ilgili bir öteki mühim husus da kuşun türüne uygun olan yemin seçilmesi gerektiğidir. Muhabbet kuşu besleyecekseniz, muhabbet kuşu yemi satın almalısınız. Aynı şekilde kanarya besliyorsanız, kanarya yemi tercih etmeniz gerek.

Papağanlar oldukça popüler evcil kuşlardan biridir. Onların sıhhatli kalabilmeleri için kaliteli papağan yemi ile beslenmeleri şarttır. Bu sayede papağanınız sıhhatli ve güvenli şekilde beslenebilecektir. Papağan yemleri satın alırken, ürünün, papağanınızın ırkına hitap ettiğinden güvenli olmayı unutmamalısınız.

2. Kuş Kafesi

Kuşunuzun yaşam alanı da oldukça mühim bir mevzudur. Kuş kafesi, sempatik kuşunuzun rahat şekilde hareket edebileceği büyüklükte olmalıdır. Ek olarak kuş kafesinin sağlamlığı da mühimdir. Kuşunuz içinde hareket ettikçe kafes yeterince dayanıklılık gösterebilmelidir.

Bununla birlikte kuş kafesinin yemlik ve aksesuar benzer biçimde malzemeleri barındıracak yeteri kadar alanı olmalıdır. Kuş alışveriş sıralaması içinde mühim bir yere haiz olan kafesler, kuşların cinsine de uygun olmalıdır. Mesela muhabbet kuşu için muhabbet kuşu kafesi satın alınmalıdır. Eğer papağan besleyecekseniz de papağan kafesi satın almanız gerekecek.

3. Kuş Krakerleri

Kuş alışveriş sıralaması kuş krakerlerini de ihtiva eder. Kuşların yemler haricinde çeşitli besinlere de gereksinimi olur. Bunlar içinde yer edinen kuş krakerleri, kuş dostlarımız için leziz ve besleyici bir seçimdir. Kuş krakerlerini sempatik dostunuza kuş ödülü olarak da sunabilirsiniz. Bu sayede kuşunuzun mutlu olmasını sağlarken öteki taraftan da eğitimini teşvik edebilirsiniz.

4. Kuş Sıhhat ve Bakım

Kuş alışveriş sıralaması kuş sıhhat ve bakım ürünlerini de kapsar. Bilhassa gaga taşı ve kuş kumu benzer biçimde ürünler, kesinlikle edinilmesi ihtiyaç duyulan malzemeler içinde yer alır.

Gaga taşı, kuş dostlarımızın mineral gereksinimlerinin karşılanmasını sağlarken, bununla beraber onların gagalarının ve tırnaklarının da törpülenmesine olanak tanır. Kuş kumu, kuşların sindirim sağlığını teşvik eder. Kuş kumu yardımıyla kuşunuzun genel sağlığı teşvik edilmiş olunur.

5. Kuş Oyuncağı ve Takıları

Kuş oyuncakları da kuş alışveriş sıralaması içinde olması ihtiyaç duyulan ürünlerdir. Kuşların keyifli zaman geçirmesine olanak tanıyan kuş oyuncakları, bununla beraber onların zihinsel gelişimini de teşvik eden ürünlerdir. Kuş oyuncağı alırken, ürünün kaliteli araç-gereç içerdiğinden güvenli olmalısınız. Böylece kuşunuz için güvenli bir edinim sunmuş olmuş olursunuz.

(*6*)6. Kuş Kafes Takıları

Kuşunuzun bakım gereksinimlerinin karşılanması için çeşitli kafes aksesuarlarına da gerekseme vardır. Bunlar içinde kuş banyoluğu, kuş yuvası, kuş yemlik ve suluk ürünler son aşama önemlidir. Bu ürünleri de tedarik ederek dostunuzun gereksinimlerini optimal düzeyde karşılayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir