1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

6 Maddede Renkli Kuş Türleri

6 Maddede Renkli Kuş Türleri
0

Renkli kuş türleri, kuş beslemek isteyenlerin ilgisini çekiyor. Muhteşem derecede renkli bir kuş sahiplenmek istiyorsanız; aralarından tercih yapabileceğiniz oldukca değişik kuş eşeysel var. Etkisinde bırakan görünüme haiz renkli kuş cinslerini sıraladık!

Renkli Kuş Türleri

Renkli Kuş Türleri

Bir çok kuş eşeysel renkli görünümü ile farkını ortaya koyar. Fakat bazı kuşlar var ki daha heybetli bir renk tonuna haiz. Renkli kuş türleri şunlar:

1. Sun Conure Kuş Cinsel

Parlak renkleri ile dikkat çeken Sun Conure, gökkuşağı renklerini barındıran ve görenleri etkileyen bir evcil kuş. Bu, orta boy bir papağandır. Kuyruk bölümünde mor renkli bir desen ihtiva eder. Bundan dolayı heybetli bir görüntü sağlar. Kaliteli papağan yemleri ile beslenmesi önemlidir.

(*6*)2. Jenday Conure Kuş Cinsel

Renkli kuş türleri içinde yer edinen Jenday Conure, Cenup ABD’ya özgü bir kuştur. Güzel ve dikkat çekici bir renk tonuna haizdir. Ağırlıklı olarak kırmızı, yeşil, mavi ve turuncu renkler barındırır. Uysal ve sempatik bir evcil canlıdır. Vitamin ve mineral yönünden yoğun olan kuş yemleri ile beslenmelidir.

3. Rainbow Lori Papağan Cinsel

Neredeyse her kuş severin ilgisini çeken bir papağandır. Son aşama güzel ve rengarenk bir kuştur. Avustralya’ya özgüdür. Bu minik güzellikler büyüleyici kişilikleriyle de bilinir. İnsanları oldukca sever ve eğitime kolayca cevap verir. Kuş oyuncakları ile oynamaya bayılır.

4. Kızıl Muhabbet Kuşu Cinsel

Göğsünde kızıl renkler bulunduran bu muhabbet kuşu oldukca ender bulunur. Göğsündeki kızıllığa ek olarak gövdesinin öteki bölümlerinde sarı, mavi ve yeşil benzer biçimde tonlara haizdir. Evcilleştirilmesi birazcık zor olsa gerek. Bu yüzden sabır gerektirir. Besleyicilik yönü güçlü olan muhabbet kuşu yemi tüketmelidir.

5. Eklektus Papağanı Cinsel

Renkli kuş türleri sıralamasında yer edinen Eklektus, haiz olduğu rengarenk görünüme ek olarak parlaklığıyla da bir adım öne çıkar. Tüylerinin rengine gore adam ve dişi oldukları ayırt edilebilir. Avustralya’dan gelen Eklektus papağanları, tüm dünyada tanınır ve popüler bir evcil kuştur.

6. Macaw Papağan Cinsel

Yürekli kişiliği, güzel renkleri ve konuşma kabiliyeti ile fark yaratan bir papağandır. Akıllı ve kolay eğitilen papağanlar içinde yer alır. Kısa cümleleri oldukca kolay bir halde öğrenebilir. Hatta size şarkılar söyleyebilir. Bir çok insanoğlunun favori papağanlarından biridir. Sarı ve mavi tüyleriyle dikkat çeker.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir