1. Anasayfa
 2. Haberler

Yavru köpeği önce sevdi, sonra kucaklayarak götürdü

Yavru köpeği önce sevdi, sonra kucaklayarak götürdü
0

Eskişehir’de bir çocuğun, market sahibinin köpeğini bir süre sevdikten sonra iş yeri önünden güpegündüz kaçırılmış olduğu görüntüler güvenlik kamerasına yansıdı.

Eskişehir’de bir market sahibinin yavru köpeği, geçtiğimiz günlerde garip bir halde çalındı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, marketin önüne gelen 10 yaşlarındaki bir çocuk, market sahibinin yavru köpeğini fark ediyor.

Peşinden yavru köpekle oynayan çocuk, bir süre marketin içini ve etrafı denetim ettikten sonra köpeği kucaklayarak marketin önünden uzaklaşıyor. Vaka sonrasında köpeğin kaybolduğunu fark eden market sahibi Hakan Aydemir, motoruna atlayarak köpeğini aramaya koyuluyor.

Vakaya ilişik {güvenlik kamerası} görüntüleri yaşam hakkına saygı duyan vatandaşlar tarafınca kısa sürede toplumsal medyada paylaşıldı. Peşinden köpeği kaçıran çocuğun arkadaşlarına ve oynadığı takımın hocasına ulaşan Aydemir, bigün sonra köpeğine kavuştu. Çocuğun ailesinin de köpeğin getirilmesinde mühim rol oynamasının arkasından Hakan Aydemir, şikayetinden vazgeçme sonucu aldı.

‘Hocaları da görüntüyü izleyince tanıdı’

Vaka gününü özetleyen Hakan Aydemir, köpeğiyle hemen hemen bir buçuk ay önce bir araya geldiğini söylemiş oldu. Dükkânda telefonla konuşurken kaşla göz içinde köpeğinin kaybolduğunu söyleyen Aydemir, “Ben içeride telefonla konuşurken köpeğimde rutin olarak tuvaletini yapmak için dışarıya çıktı. O an öteki bakkaldan bir şeyler alan çocuk geliyor. Köpeğimi sevdikten sonra alıyor ve götürüyor. Çocuk saat 19.00 civarında geldikten sonra 19.30 benzer biçimde köpeği alıyor. O saatlerde köpeğimin içeride olmadığı gördüm. Telefonla görüşmem bittikten sonra dışarıya çıktım. Etrafa baktım fakat dışarıda da yoktu. Peşinden direkt kamera görüntülerine baktım. Derhal marketi birine emanet edip motorumla köpeği aramaya koyuldum. Sadece gene bulamadım. Evladı da bulmamız talih eseri oldu. Halı sahada arkadaşları varmış. Arkadaşları videoyu seyredip tanıdı. Kendisi bir spor kulübünde oynuyormuş. Hocaları da görüntüyü izleyince tanıdı. Ondan sonra ailesine ulaştık. Ailesi de oldukca destek oldu. Derhal köpeğimizi bizlere getirdiler. İlk önce çocuktan şikayetçi olmuştuk. Sadece şikayetimi geri alacağım. Sonuçta çocuğun da fena bir durumda kalmasını istemem” dedi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir