1. Anasayfa
 2. Kediler

Yavru Kediler Ne Kadar Uyur?

Yavru Kediler Ne Kadar Uyur?
0

Yavru kedi yatak eğitimi günümüzde kedi sahiplerinin fazlaca sık araştırdıkları mevzular içinde yer almıştır. Yavru kedilerde uyku süreleri bir çok süre sahiplerini endişelendirse de normaldir. Bazı durumlarda ise kedilerin uyku sürelerinin uzun olması belirli hastalıklara da işaret ediyor olmasıyla önemlidir.

Kediler genel anlamda miskinlikleri ve uykuculukları ile tanınan canlılardır. Yavru kedilerde de bu özellik fazlaca sık görülür. Yavru kediler şeklinde erişkin kediler de uykuyu sevmektedir. Yavru kediler ne kadar uyur sorusuna cevap vermek için beslenme alışkanlıklarına da bakılması gerekmektedir. Varlıklı enerji kaynağına haiz et ve protein ürünlerini sık tüketen kediler genel anlamda bu enerjinin korunması için uyumaktadır. Yavru kedilerde de benzer bir durum söz mevzusu olacağı için bir çok süre bu mevzuda endişelenmek yersizdir.

Yavru Kedilerin Fazlaca Uyuması Düzgüsel Mi?

Yavru Kedilerin Çok Uyuması Normal Mi?

2 aylık kedi kaç saat uyur sorusu genel anlamda fazlaca uyuyan yavru kedilerinin sağlığından kuşku eden kedi sahiplerinin kafasını karıştırmaktadır. Kedilerin büyük kısmı günde averaj 13 – 18 saat uyumaktadır. Oldukça uzun süreler şeklinde görünse de aralıksız olmadığı için daha azca şeklinde görünebilir. Öte taraftan kedinin kişiliğine ve yaşına nazaran de bu uyku süreleri farklılık gösterecektir. Yetişkinlik döneminde olmasıyla birlikte dünyaya ulaştıktan sonra da yavru kediler fazlaca sık uyuyacaktır. Bu düzgüsel bir durumdur.

Yavru kedilerin fazlaca sık uyumasının bir öteki sebebi ise annelerinin yanında daha uzun süre kalmaları ve uzaklaşmasını önlemektedir. Organik bir süreç olan bu unsur, kedilerin gelişimlerine de mühim bir katkı sağlamaktadır. Fazlaca fazla uyuyan yavru kediler için endişelenmek yersizdir. Sadece uykuyla birlikte değişik sorunların görülmesi, emme sorunları yada yiyecek yememe problemleri de görülmesi halinde sıhhat problemlerinden kuşku edilebilir.  

Yavru Kedi Gece Nerede Uyumalı?

Yavru kedim uyumuyor ne yapmalıyım sorusu da kedi sahipleri tarafınca fazlaca sık sorulmaktadır. Bir çok süre kedileri için hususi yataklar ve kedi evleri meydana getiren kedi sahipleri, kedilerinin bu alanlar haricinde daha çok uyuduklarını gözlemlemektedir. Yavru kedinin uyuyacağı alanın size yakın ve kedinin rahatça inip çıkabileceği bir halde ayarlanması gerekmektedir.

Yavru kediler beslenme ve su şeklinde gereksinimlerini geceleri de karşılamak isteyecekleri için yataklarının yüksek yerlerde olmaması ve rahatça girip çıkılan alanlarda olması oldukça önemlidir. Her ne kadar kediniz için bir yatak yapsanız da bir çok süre annesinin yanında yada kendilerini daha rahat hissettikleri güvenli alanlarda uyudukları görülecektir.

Kediler Aralıksız Kaç Saat Uyur?

Yavru kediler günde kaç saat uyur sorusuna net bir cevap vermek mümkün değildir. Genel anlamda birçok yavru kedi uyumayı sever. Kedilerin büyük kısmı averaj olarak günce 13 – 16 saat süresince uyumaktadır. Kediler için et şeklinde ürünler varlıklı bir enerji deposu olacağı için her öğünden sonrasında uykuya dalmak ve bu enerjiyi korumak isteyecekledir. İçgüdüsel olarak gerçekleştirdikleri bu davranışları kedilerin süre içinde tembel olarak nitelendirilmelerine niçin olmaktadır.

Fazlaca Uyuyan Kedi Hasta Mıdır?

Fazla uyuyan kediler hasta olduğu düşünülse de bir çok süre bu oldukça düzgüsel bir süreçtir. Her ne kadar naturel bir sürecin parçası olsa da yavru kedilerin fazlaca uyuyor olması değişik sıhhat problemlerine da işaret ediyor olabilir. Oldukça duyarlı bir dönemde olan yavru kedilerin fazlaca fazla uyumaları halinde bir veteriner hekim hekimden tavsiye alabilirsiniz.

Normalden fazla uyuyan kediler hasta olabilirler. Öteki taraftan fazlaca azca uyuyan kedilerde de değişik problemler olduğu düşünülebilir. Azca uyuyan kedilerde genel anlamda hipertiroidizm ya da öteki hastalıkların olduğu düşünülmektedir. Yavru kediler ne kadar uyur ve ne kadar doğru beslenirse beslensin bu problemler süre içinde değişik nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir.  

Kediler Işıkta Uyur Mu?

Yavru kedi uyku pozisyonları ve anlamaları sahipleri tarafınca merak edilmektedir. Genel anlamda sırt üstü yatan kedilerin kendilerini oldukça güvende hissettiği yorumlanmaktadır. Erişkin kedilerin büyük kısmı uyku esnasında ışığa fazlaca fazla aldırış etmeyecektir. Sadece yavru kedilerin uyku düzeninin ilk etapta sağlaması için ışığın söndürülmesi destek olabilir. Yavru kedilerin sıhhatli bir halde büyümesi ve gelişimlerinin sağlanması için güvenli, sıcak ve sessiz bir ortamda bol miktarda uyumaları gerekmektedir.  

Kediler Gece Uyur Mu?

Kediler Gece Uyur Mu?

Kediler için gece ışık gereksinim duyulan bir unsur değildir. Kedilerin gece uyumaları için gün içinde aldıkları enerjinin bir çok boşaltması gerekmektedir. Eğer bu enerjiyi uygun şekilde harcamamışsa kedinizin muhtemelen geceleri uyuması mümkün olmayacaktır. Bundan dolayı bilhassa beslenme sonrasında sahiplerinin kedileri ile oyunlar oynaması ve enerjilerini atabilecekleri alan yaratmaları gerekmektedir.

Kedilerin bir kısmı geceleri uyumak yerine enerjisini atmak için miyavlar ya da evin içinde gezintiye çıkabilir. Kedinin yaşı ve karakteri yaşam rutinlerinin belirlenmesinde önemlidir. Geceleri bir çok kedi uykuyu tercih etse de belirli aralıklarla uyanmaları ve gereksinimlerini gidermeleri mümkündür.

3 Aylık Kedi Kaç Saat Uyur?

1 aylık kedi kaç saat uyur sorusunun yanıtında olduğu şeklinde 3 aylık kedilerde de durum değişik değildir. 3 aylık yavru bir kedi anne sütünden tamamen kesilmiş yada kesilmek suretiyle olabilir. Bu durumda ek besinler ile beslenmesi gerekecektir. Bu gıdalarla tanışan kedilerin enerjileri de artacağı için uyku süreleri azalabilir. Yavru kedilerin büyük kısmı ilk dönemden itibaren başlangıçta fazlaca sık uyusa da süre içinde sizinle daha sık zaman geçirecektir. Gene de kediler neredeyse her dönemde uykuyu sevecektir.

Yavru kediler ne kadar uyur ve gün içinde ne kadar sıhhatli beslenirse gelişimleri de o denli sıhhatli olacaktır. Neredeyse her canlıda olduğu şeklinde uyku ve sıhhatli beslenme oldukça önemlidir. Kedilerin uyku süreleri birçok değişkene nazaran farklılık izah edebilir.

Ek olarak Bakınız: Kedilerin Uyuma Şekilleri: Kediniz Uyku Pozisyonları

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir