1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

En Sessiz Kuş Cinsleri Hangileri?

En Sessiz Kuş Cinsleri Hangileri?
0

En sessiz kuş cinsleri, kuş sahiplenmek isteyenlerin ilgisini çekiyor. Doğaları gereği kuş dostlarımız birazcık sesli olabilirler. Mesela, yabani kuşlar nerede olduklarını başkalarına bildirmek ya da avcılara karşı öteki kuşları uyarmak için sürülerine seslenir. Gene de kimi kuş cinsleri diğerlerine gore daha sessizdir.

En Sessiz Kuş Cinsleri

En Sessiz Kuş Cinsleri

Tamamen sessiz bir kuş rahatsız bir kuş olabilir. Kuşunuz düzgüsel şekilde ötmüyorsa, mümkün olan en kısa zamanda onu bir veterinere götürmelisiniz. En sessiz kuş cinsleri ise aşağıdaki benzer biçimde sıralanabilir:

1. İspinoz

İspinozlar, azca sesli kuşlardır. Bu da onları sessiz ve sakin bir kuş isteyenler için mükemmel bir seçim haline getirir. Gün boyu hoş cıvıltılar çıkarma eğilimi olsa da düşük bir gürültü seviyesi vardır. Bu sempatik kuşlar yaşam alanlarını kuş arkadaşları ile paylaşmayı severler. Yalnız kalmak asla onlara gore değildir. Bundan dolayı ispinoz beslemeyi düşünüyorsanız; minimum iki kuş edinmeniz önemlidir. Ek olarak geniş bir kuş kafesi satın almayı ihmal etmeyin.

2. Kanarya

En sessiz kuş cinsleri içinde yer edinen kanarya, genel anlamda benzersiz ötüşü için tercih edilen bir canlıdır. Bu kuş cinsel ötme eylemini minimumda meblağ. Melodik ötüşleriyle öne çıkan kanaryalar, tek yaşamaktan hoşlanırlar. Sıhhatli kalmaları adına besleyici kanarya yemleri tüketmeleri önemlidir.

3. Muhabbet Kuşu

Tıpkı daha büyük boyutlu papağan akrabaları benzer biçimde bu kuşlar da konuşmayı öğrenme mevzusunda oldukça akıllı canlılardır. Muhabbet kuşları gün süresince mırıldanmaktan hoşlansalar da aşırı yüksek sesler çıkarmazlar. Bu yüzden sessiz kuşlar arayanlar için idealdir. Bu akıllı ve oyuncu kuşlar, toplumsal olmalarıyla da bir adım öne çıkar. Geniş bir muhabbet kuşu kafesi ve kaliteli muhabbet kuşu yemi ne olursa olsun onlar için tedarik edilmelidir.

4. Papağan

En sessiz kuş cinsleri söz mevzusu olduğunda bu listede papağanların da bulunması şaşırtıcı gelebilir. Konuşmayı öğrenmeleriyle malum papağanlar, her ne kadar ötmeye ve konuşmaya istekli olsalar da yüksek düzeyde ses çıkarmazlar. Aslen rahatsız edici oranda gürültücü değiller. Bu yüzden de bir çok insanoğlunun favori evcil kuşlarından biridir. Papağanların uzun süre keyifli ve mutlu yaşayabilmeleri adına vitaminler ve mineraller yönünden yoğun olan papağan yemleri tüketmeleri önemlidir.

5. Sultan Papağanı

Muhabbet kuşu ve ispinozdan daha büyük bir evcil kuştur. Bu papağan cinsleri sesli olabilir, fakat ötüşleri öteki büyük kuşlara oranla daha azca rahatsız edici düzeylere ulaşır. Ek olarak bu kuşlar ıslık çalmayı oldukça severler ve evindeki sesleri yansılamak edebilirler.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir